Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell mindenkire ráerősza...

Miért kell mindenkire ráerőszakolni, hogy menhelyről hozzon kutyát?

Figyelt kérdés

Előre jelzem, örülök, ha valaki megment egy kutyát.


Évtizedekig én is erről ábrándoztam, hogy lesz 2 telepes kutyám.


Aztán most értem oda, hogy a körülmények is lehetővé tennék. Böngészem a hirdetéseket és egyre esélytelenebb.

A menhelyes kutyákat jellemzik. Mind problémás. Támad, szökik, stb. A sintértelepre sem a cukkermukker családi kutyik kerülnek. Többnyire nem ok nélkül adják le őket. Ott még infó sincs róluk.


A helyzet az, hogy csodásan hangzik családot és szeretetet adni egy árvának, ahol boldogan élhet és szocializálódhat.


De! Van 2 gyerekem. Őket nem veszélyeztethetem azzal, hogy amíg helyre nem jön a kutya lelke esetleg megharapja.


Egyre kevésbé hiszek a menhelyről családba történeteiben.



2020. okt. 27. 11:59
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Debrecen. Majd csak tavasszal lesz aktuális, pusztán kíváncsiságból olvasgatok.
2020. okt. 30. 11:32
 22/22 anonim ***** válasza:
37%

Én gyereket nem hoznék ki soha intézetből, az az ami kiszámíthatatlan, nem a kutya. Se magyar gyereket, se cigányt. A kutya örökké hálás lesz, ha megmenti valaki. Tudok olyanról, amelyik láncostól visszaszökött kétszer a menhelyre, mert annyira rossz helyre került. Harmadszor már nem is adták oda.

Szóval, ha ekkora a dilemma, akkor inkább nem kell hazavinni kutyát. Mi van, ha a két gyerek zaklatja majd a kutyát? Húzzák, tépik, a kutya meg kikészül tőlük. Akkor is a kutya a hibás mindig. Ritkán hallottam, hogy a gyerekre szóltak volna rá a baromszülők, hogy ne basztassa a kutyát.

2020. okt. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!