Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartás? Lehet így kutyát...

Kutyatartás? Lehet így kutyát tartani?

Figyelt kérdés

Nagynénnyém befogadott az utcáról egy kiskutyát, maximum 8 hetes lehet.

Nagyon megszerette és mindennap foglalkozik vele.

(3×mennek ki a kertbe sétálni(benti kutya)1-2×kiviszi egy közeli útszakaszra, tanítgassa (ül, fekszik, marad, stb.), sokat játszanak.

Viszont oltani nem tudja beoltani, mivel nincsen arra pénzt hogy 5-6 oltást beadasson neki.

De nem viszi olyan helyre ahol sok ember és kutya jár.

Biztosan megbetegszik ha nem kapja meg az oltásait?

Illetve felnőtt száraztápot kap, asszem a Darling tápot.

Miben más a felnőtt és a kölyök táp?

Lesz baja ha ezzel etetik?

Sajnos több pénz nincsen rá.

Bolha kullancs ellen kapott nyakörvet, és "feketén" vett féreghajtót.


2020. okt. 28. 18:20
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
83%
"Mégis jobb mint az utcán szegény kutyusnak". - nem, nem jobb. Az utcáról esélye lenne bekerülni egy menhelyre és/vagy normális gazdához, aki nem éhezteti (minőségi éhezés). Ha a gazdája tényleg szereti, akkor igyekezzen neki másik gazdát keresni, akinek van annyi pénze, amennyi minimum szükséges a kutya tartásához.
2020. okt. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
93%

A chip és a veszettség elleni oltás jogszabály szerint kötelező.

A többi oltás meg féreghajtás erősen ajánlott, ezek hiányában idő előtt elpusztulhat a kutya, a bélféreg meg emberre is átterjedhet.

A Darling tápról még az én kutyámnak is rossz a véleménye (kísérleti jelleggel egyszer kipróbáltam, undorodva otthagyta), pedig ő kóbor kutya volt.

2020. okt. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
87%

Keressetek neki gazdit.

Ez így nem lesz jó!

2020. okt. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
89%

Nem fog feltétlen megbetegedni, az én kutyámat is kb 9 hónaposan szedték össze az utcáról, chip sem volt benne, szóval sanszos, hogy egy db kölyökkori oltást sem kapott. Ettől függetlenül még nagyon felelőtlen erre alapozni, a féreghajtás már csak a nagynéni egészsége érdekében is meg kéne csinálni...


Szerintem te megerősítésért jöttél csupán, azt viszont nem fogod itt megkapni...

2020. okt. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
51%

Persze utcáról menhelyre, menhelyről gazdihoz. Hisztek ti még a mesékben? :D


Kérdező, ha a táp drága, akkor nem kell kutya. Ennyi.


Nem vállalok gyereket, ha nem tudom etetni.


Keressetek neki TI egy jó gazdit! 💕

2020. okt. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
93%
Vegyétek fel a kapcsolatot egy vagy több menhellyel és váljon a nénéd a kutyi ideiglenes befogadójává! Akkor szerintem a kölyök a menhelyhez fog tartozni, ahonnan minden hivatalos oltást, féreghajtást, ivartalanítást meg fog kapni,de a helyet nem foglalja ott! Így a nénédtől is végülis bármikor kiválaszthatják és elvihetik,de hányszor van, hogy évekig az ideiglenes befogadónál élnek szegények, illetve ott is maradnak. Persze ebben az esetben nem is olyan szegények,mert az ilyen emberek megfelelően gondoskodnak a kutyákról! Nekem ez a lehetőség jutott eszembe,egy próbát megér! Aztán ha sikerül, akkor ezt a megspórolt összeget tessék kicsit minőségibb tápba fektetni, illetve lehet olcsóbb és minőségibb ha főz a kutyusnak! Szerintem megoldjátok,ha így megszerette és ennyit foglalkozik Vele! Minden jót kívánok!
2020. okt. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Keressetek gazdát neki mert így nem lesz hosszú életű szegényke...
2020. okt. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

A Darling egy moslék táp, sem felnőtt kutyának, sem kölyöknek nem szabadna adni! De gondolom a reklámon kívül semmi mást nem nézett a nagynénéd.

Az oltások és chip pedig nem opció!


Ha nincs pénze a kutyát ellátni, ne tartsa meg!

Bár vannak hasonló árban ezerszer jobb tápok is, mint a Darling, tehát ez nem spórolás, egyszerűen csak hanyagság és felelőtlenség.

2020. okt. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Chip és oltás alap dolgok. Nem kötelező tartani állatot, ha valaki nem bírja az anyagi részét.
2020. okt. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Megbeszéltük, megtartja a kutyát.

Elviszi chipeltetni és a veszettség elleni oltást megkapja.

Vettem nekik bolha nyakörvet és féreghajtót.

Darling táp mellé vettünk még Fincsit, így az sok ideig kifog tartani.

Ennyi, nem a legjobb körülmények de nagyon vidám kiskutya:) igy én örülök hogy végül ez lett.

2020. okt. 30. 12:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!