Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legerősebb őrző-védő...

Melyik a legerősebb őrző-védő kutya? Tényleg igaz, hogy a Kangalnak olyan erős harapása van mint egy oroszlánnak? A Kangal a legerősebb kutya?

Figyelt kérdés
2010. aug. 9. 16:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Hát erröl a Kangalról még nem hallottam, de nekem van egy Rottweilerem és a postás nem mer a postaládába szórni semmit XD
2010. dec. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
nekem a kuvasz a nyerő,okos,értelmes,a postás inkább bekiabál mert nem mer a kerítésig jönni,megvéd minden áron.
2010. dec. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Olyan szép ez a Kangal, nagyon tetszik.
2010. dec. 9. 15:08
 15/16 Maskawa62 ***** válasza:

11:02

Mi bajod van a komondorral?

Mennyire ismered a fajtát?

A komondor egy teljesen egyedi fajta. Rendkívül nyugodt, csendes, visszafogott viselkedése jelzi domináns egyéniségét. Nagy az önbizalma, magabiztos, éppen ezért nem kötözködik, nem őrjöng feleslegesen, de mindig készenlétben van, és ha szükséges, pillanatok alatt rendet teremt.

Nagyon kemény harcos, szőrzete hatalmas védelmet nyújt neki, küzdelemben hihetetlenül gyors és ügyes.

Próbálkoztak egyesek a komondor harcoltatásával. Két esetről is hallottam. Az egyik esetben egy pittel engedték össze, a komondor úgy vetett véget a harcnak, hogy letépte a pit lábát.

[link]

"Még nem láttam komondort kutyaverekedésben alul maradni, a szőre igen nagy mértékben enyhíti a harapásokat és a végsőkig küzd! Egy tenyésztő mesélte: Volt két szukája akiket mindíg gondosan külön zárt, kezelt. Az egyik éjszaka véletlenül nyitva maradt egy kapu és a két szuka össze tudott menni. Reggelre sajnos ott feküdt egymás mellett, mind a kettő kimulva,- a végsőkig küzdöttek egymás ellen!


Megtörtént 2.: A rendszerváltást követően divatossá, jó üzletté vált a kutyaviadal, főleg egy bizonyos határszélen. A faluban aminek a közelében rendezték a viadalokat egy bácsika vezette az utcán az 5-6 éves komondorát hazafelé. Látták mezt egy autóból a viadalra indulók és megállították az öreget, hogy jöjjön és nevezzen be a kutyával a viadalra. A bácsika sajnálta nagyon a kutyáját és visszautasította őket. Pénzt kínáltak, arra sem. Nagyon jó pénzt kínáltak, na arra jött! Összeeresztették egy ijen direkt erre a céra kitenyésztett fajtával -több százezret ért a kutya - a komondort..... Nem telt el két perc sem a komondor győztesen, a papa meg sok pénzel mehetett haza!!!! Az ősi ösztönnek - a komondor nincs túltenyésztve - és az átharaphatatlan szőrének köszönhetően erre lehet felkészülni minden vele szemben fellépőnek."


Hozzáteszem, a komondor nem erre való. Én kifejezetten elítélem a harcoltatást, de a csibészelésről sincs jó véleményem.

2011. jan. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem hogy a postás beteszi e a levelet vagy nem meri ahhoz nem kell a legkeményebb kutya.

Nekem a pulitól nem mernek csengetni se.XD

2011. jan. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!