Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi is pontosan a tükörmódszer?

Mi is pontosan a tükörmódszer?

Figyelt kérdés

Még két oltása hátra van a kutyámnak, utána kezdjük a sulit. A menhelyen azt tanácsolták, hogy mindenképp kerüljük az olyan iskolákat, ahol tükörmódszert használnak. Rákerestem hogy mit jelent, és el is kezdtem olvasni, de nem igazán értem a lényegét.

Valaki le tudná írni, hogy mit is takar ez a tükörmódszer, és miért rossz dolog?



2020. okt. 30. 13:42
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
2020. okt. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%

Semmi nem rossz dolog ha mukodik tole a kutya. Van aki erre esküszik, van aki azt szajkozza … végül is a cel, hogy a kutya eltudjon igazodni az emberi eletben.


Tobbfajta módszert is kipróbálhatsz, tobb iskolát is kipróbálhatsz … nem egy nap alatt fog a kutyad megtanulni viselkedni, majd kiderul melyik modszer lesz megfelelo pont a te kutyádnak.


Mi a negyedik iskolában kaptuk meg azt a tudast amire szuksegunk volt.

2020. okt. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
A tükörmódszer azt jelenti, hogy a kutya egy tükör a gazdának. Ha a kutya nem csinál valamit jól, azért mindig a gazda a felelős, szóval szabad a kutyát hibáztatni, hanem magunkban kell keresni, hogy mit rontottunk el és változtatni. Szerintem ez inkább elv, mint módszer. Véleményem szerint nagyon igaz én is próbálom ezt észben tartani, amikor kutyát tanítok.
2020. okt. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Hogy példát is mondjak: Tegyük fel, hogy az ültetés tanításánál azt a módszert használod, hogy lenyomod a kutya fenekét és ha leül megdícséred. Tegyük fel, hogy nem tanulja meg ettől a kutyád. Akkor nem kezdesz el veszekedni vele, hanem belegondolsz, hogy te tudsz csak változtatni, te nem tanítottam úgy, ahogy a kutyád ezt ígényli. Szóval neked kell új módszert keresned. Szóval kipróbálod, hogy a kutya orra elé tartasz egy jutalomfalatot és hátra mozgatod, hogy leüljön. Így sem működik. Akkor a tükör módszer/elv alapján megint neked kell változtatni. Szóval mondjuk beállóst a sarokba és amikor magától leül a kutya megdícséred. Egy hét múlva megtanulja, szóval vállon veregeted magad, hogy sikeresen megtanultam hogyan kezeld a kutyád.
2020. okt. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

*beállsz a sarokba

*megtanultad

2020. okt. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2020. okt. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
Ovinál úgyis mindegy, milyen módszerrel dolgozó iskolát keresel fel. Iskola választás előtt menj el egy tükrös suliba. Ha tetszik, oda viszed a kiskutyádat.
2020. okt. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
NE! vidd olyan suliba! Kva drága és cserébe legalább jól tönkreteszik a kutyádat.
2020. okt. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#7

Semmiképp nem viszem tükrös suliba a kutyám, mert azt mondták a fajtamentők hogy nagyon jól hangzik, jól eladható, de sok kutyát elcseszett már ez a módszer. Pont ezért kérdeztem, hogy mi olyan rossz benne, mert nem igazán értettem azt amit az oldalon leírtak (vagyis inkább azt nem, hogy miben különbözik egy átlag kutyasulitól).

2020. okt. 30. 21:02
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Ott az oktatok agresszivek es tiszteletlenek a kutyaval. A modszer maga jo lenne.
2020. okt. 31. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!