Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a fő bajok a tükörmódszerrel?

Mik a fő bajok a tükörmódszerrel?

Figyelt kérdés
(Nyilván azokat kérdezem, akik szerint van vele baj)
2015. febr. 22. 15:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
89%

A módszerrel csak az a baj, hogy módszer :) Nem rugalmas, minden kutyát ugyanazzal a korlátozott eszközkészlettel akar megoldani, ráadásul természetellenes módon (nincs fizikai fenyítés, csak lelki terror - amit viszont néha komolyan túlzásba visznek), a kiképzők sem elég felkészültek sokszor, pár év egysíkú tapasztalattal odarakják őket oktatni, és maga a képzési tematikájuk is szerintem erősen el van baltázva azzal, hogy középfokig nem tanítanak meg hatékonyan tiltani, így a kutyanevelés legfontosabb eszközétől fosztják meg a gazdákat, vélhetően azért, hogy járják le a következő drága tanfolyamot is. Nem is értem, hogy lehet hatékony tiltás nélkül élni, és főleg hogy lehet úgy egy állítólagos alapfokú engedelmességet elérni, ha közben semmiről nem tudod lefegyelmezni a kutyádat...

A többi az oktatókon múlik :)

2015. febr. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk alapvető gond volt a sulin a ledominálás. Folyamatosan ezt hangoztatták, hogy domináljuk le a kutyát, különben megesz. Illetve folyton püfölték (orrbavágták) őket a semmiért. Eközben a goldenek kiüthették alólad a lábadat, az cuki volt. A legfőbb gondom nekem ezek voltak.
2015. febr. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
*gondjaim
2015. febr. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:
82%
Megnézném amikor egy komoly, kemény pásztorkutyát odavisznek és az első falkából kizárásos vircsaftnál betámadja a kiképzőket. Azt hiszem lenne fejveszettség.
2015. febr. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 anonim ***** válasza:
75%

Nos, én alapvetően tükrös vagyok, ilyen suliba járunk, szeretjük, de azért nem minden hiba nélkül való a rendszer szerintem sem. :)

Szerintem a legnagyobb probléma, hogy az állatvédelemhez nincs túl sok közük. A rendszerben jelenleg megférnek a mentett kutyák is, és nem igazán érződik a különbség, de a jövőben kicsit tartok tőle, hogy sokkal inkább a tenyésztett, kölyökkora óta a családnál lévő kutyákra fog optimalizálódni a dolog, míg a terápiás vonal fejlesztésén kicsit kevesebbet munkálkodnak talán.

Mondjuk a TM facebook oldala alapján pont most indult debrecenben egy - szerintem - nagyon értékes, a témához kapcsolható kezdeményezés, ahol elítélteknek és menhelyi kutyáknak tartanak tanfolyamot. Nem tudom, a program milyen hatassal van a kutyák örökbefogadási esélyeire, de azt hiszem, ha egy kicsit hasonló hozzáállás elterjedhetne a módszeren belül, az elég jó lenne.

2015. febr. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 anonim ***** válasza:
A kizárást ne keverjük a meghajtással :)
2015. febr. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 anonim ***** válasza:
55%
((És annyira azért nem hülyék, hogy láttak már nagytestű pásztort [Koromnak pl. kauja van], és tudják, hogy az tud olyat, hogy pl. visszafordul. Ilyen esetben nyilván meghajtás kizárva, van még eszköz az eszköztárban.))
2015. febr. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 anonim ***** válasza:
A szájkosár amúgy ilyenkor fel sem merül bennük? Mert abban éppen akármit lehetne csinálni a kutyával, hiszen nem tud harapni, ezért találták ki a cuccot :)
2015. febr. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
Passz. Őszintén szólva nekem bull típusúm van, és az utolsó utáni megoldókulcsa lenne emberre visszafordulni, így nagyon nem ástam el magam a témában. Szerintem azért vetik el ezt a lehetőséget, mert ha a gazda elkezdi a kutyát meghajtani, és az visszafordul rá, akkor tökmindegy, hogy lett-e fizikailag baja vagy sem, már az hogy úgy érzi, hogy "Úristen a saját kutyám visszafordult rám", "képes lett volna megharapni", stb., tönkreteszi az egészet, mert ha már az 5. percben elveszti a magabiztosságát, akkor biztosan nem tudja a dolgot további ~40 percig a kutya felé hitelesen csinálni.
2015. febr. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 anonim ***** válasza:
(Viszont ez csak találgatás, lehet, hogy más ok, vagy más ok is van rá.)
2015. febr. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!