Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyakoroljuk a megfordulós...

Gyakoroljuk a megfordulós módszert, de amint kutyát lát, megőrül - mit tegyek?

Figyelt kérdés

A ház előtt fordulgatva érti mit akarok, de amint elindulunk valamerre és kutya van a kerítésnél, ezerrel húz, ugat és őrjöng, minden erőmet latba kell vetnem, hogy megtartsam.


Japán vacsorát próbáltam, teljesen rendben van, nem közelít, tisztes távolból figyel.


Labrador-vizsla keverék, 11 hónapos; szeretném lemozgatni, de nem jutunk túl a szomszédon így. Minden második háznál kutya van, bármerre menjek.

Próbáltam azt, hogy lábhoz hívom és jutalomfalatot adok, ezt megteszi, majd folytatja az őrjöngést, mintha mi sem történt volna. Elveszítem a figyelmét.

A minap a hátsó szomszédnál volt két kutya a kertben, meg kellett kötnöm, mert sehogy nem tudtam lenyugtatni, csak pillanatokra, ugyanígy őrjöngött.


Egyszóval, amint meglát más kutyát, elvesztem a vezéri pozíciómat, és nincs ötletem, mit tegyek.



2017. ápr. 17. 17:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A kutyáknál is visszafordulsz?
2017. ápr. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok, off:

Nálam egyszer volt ilyen, sétáltunk a falu határában, van ott egy telep, 2 nagy kutyával. Odafelé mindig behívom lábhoz a kau keverékemet, szépen jön is mellettem. Egyszer véletlenül túl későn hívtam be, odarohant, és ha nem lett volna a kerítés, ölre mentek volna. Ordíthattam akárhogy, elvesztette a fejét, minek okán én is, szóval olyat ráhúztam a seggére a pórázzal, hogy azóta eszébe sem jut figyelmen kívül hagyni ha hívom....

Persze ezzel nem az erőszakot akarom hirdetni, csak pont a témába vágott a történet.

2017. ápr. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Eleinte megfordulok a kutyáknál is, amint húzni, ugatni kezd. De nem jutunk túl rajtuk, amint újra közelítünk a kutyához, megint elkezdi. Egy ideje próbálkozom, de nem javul semmit a helyzet.


Viszont ha szeretném lemozgatni, egy idő után úgy döntök, megyünk ahogy megyünk a kutyás kerítéseknél, hogy eljussunk a mezőre, ahol már nincs gond.

Úgy érzem, ez nyilván összezavarhatja, hiszen egy darabig fordulgatunk, aztán meg mintha ráhagynám.

2017. ápr. 17. 17:11
 4/17 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy a könyékünkön minden második háznál van kutya, így komoly erőnléti edzés nekem kijutni a mezőre... iszonyú erő van ebben az állatban!
2017. ápr. 17. 17:13
 5/17 anonim ***** válasza:
39%
Mozgasd le otthon, és utána induljatok el. Pár fordulás, ha nem veszi a lapot, irány haza, póráz le, ennyi volt a séta. Fel fogja fogni elég gyorsan, hogy az a bünti, hogy nem mentetek sehová, mert ő idióta volt.
2017. ápr. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

próbáld hogy ne a járdán menj hanem az úton. Legyen nálad jutalom. Mentek, ő szépen láb mellett, ha látja a kutyát és nem örjöng magadra vonod a figyelmét megjutalmazod és hagyod hogy nézze a kutyát. Aztán tovább mész. Ha ugat letiltod, jó erélyesen és vissza fordulsz. Ha látod hogy örjöngeni készül állj meg vagy fordulj vissza, és ha kutyát látva nem húz és nem ugat akkor juti. Mi is ezt gyakoroljuk már egy ideje. A kiképpő mondta hogy így kell. Szóval nézzük lépésekben hogy jobban áttekinthető legyen:

1. a kutya legyen láb mellett, lehetőleg te a másik kutya és közötte legyél

2. ha kutyát lát és nem örjöng azonnal jutalom, esetleg ültesd le vagy kérd meg hogy nézzen rád.

3. ha úgy érzed hogy tovább tudtok menni, induljatok el, de csak addig menj amíg nem túlzottan izgatott.

4. ha ügyetlenkedni kezd, menj vissza 1 métert. Az lesz az a pont ameddig még nyugodt.

5. ott húzz egy vonalat és odáig menj csak vele, közben ha kutyát lát és jól viselkedik nagyon dicsérd, ha ügyetlenkedik zökkentsd ki.

6. Ha látod hogy odáig már nyugodtan el tud menni, nem figyel túlzottan menj egy métert tovább, és ismételd elölről a pontokat.


Nálunk bevált, csak a nagyon közeli kutyákkal van még gond.

2017. ápr. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Meg kell tanulni rendesen pórázt rántani, irány a kutyaiskola :) Mondjuk nem olyan, ahol a fordulgatást meg a jutifalatot tolják orrvérzésig.
2017. ápr. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Közben rátaláltam erre a videóra, ebben látom a megoldást:

https://www.youtube.com/watch?v=cywBfF1Oy4g


Ki is próbáltuk, nem megy még tökéletesen, de hatalmas a változás!

2017. ápr. 17. 19:59
 9/17 anonim ***** válasza:
9%

semmire nem mész a fordulgatással szó szerint....

sima egysoros fojtó és nem húzni hanem határozott rántás és a NEM vezényszóval többre mész!!!

2017. ápr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
8/ Ha a videó bejött, akkor nézz meg egy tükörsulit, lehet, hogy az lesz nektek a nyerő. Mi kijártuk egy menhelyessel.
2017. ápr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!