Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemrég kaptam meg westie...

Nemrég kaptam meg westie kiskutyámat. Adnátok néhány neveléssel kapcsolatos jótanácsot?

Figyelt kérdés
Bármivel kapcsolatban jöhetnek a tanácsok. Köszönöm.
2010. aug. 9. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Westie gazdi:

Mivel a westie egy terrier fajta nagyon oda kell figyelni a nevelésére.Szerintem ami a legfontosabb: a kitartás és a fegyelem.Legyél határozott.

A kutyus nevelését már akkor el kell kezdeni,amikor hozzádkerül.Ha valamit nem szeretnél hogy csináljon:pl bemenni a szobába,vagy ha pl rágja a szőnyeget akkor egy erőteljes hangon kell mondani neki hogy FÚJ NEM SZABAD!

Nem elilyeszteni szeretnélek,de nagyon oda kell figyelni a rágásra! Az én westiem nagyon sok kárt okozott a rágásával:S egészen 1 éves koráig,hiába volt lent neki kutyaropitól kezdve a játékig ő mindig megtalálta a rosszabbnál dolgokat.

Az etetésével kapcsolatban én azt ajánlom,hogy főként még kölyök és persze ez vonatkozik felnőtt korára is jó minőségű táppal etetsd: kölyökkorban jó a pro plan,bosch,dog chow,hill'S.Felnőtt korában én a Pro plan sensitive és a bosch sensitiv vagy a bárány-rizses formáját ajánlom mind a 2 fajta tápból.

Szobatisztaságra szokatásnál a dícséretre kell figyelni.Ha kiteszel újságot vagy kutyapelust és rápisil a kutyus és te láttad akkor azonnal meg kell dícsérni.Én megmodnom őszintén úgy szokattam rá a szobatisztaságra én még ezt a módszert egy tenyésztőtől hallottam,.hogy kiraksz az előbb említett újságot/pelust ha rápisil mindig kintébb kintébb rakod az erkély/ajtó felé.Természetesen az elején egy távolabbi helytől kell kezdeni.De én mindamellett 2 óránként jártam le vele és evés után mindig levittem mert mindig pisilt utána:D

A pórázra szoktatásnál én azt ajánlom,hogy semmiféle képpen ne ilyen hosszabbítós kis cuki pórázokat vegyél,hanem inkább 1,2-1,5 méteres textíl pórázt.Ezzel jobban is tudod tanítani a kutyust.


Huu most hirtelen ennyi jutott eszembe,ha bármi kérdésed van nyugodtan írhatsz privát üzenetet is szívesen válaszolok a kérdéseidre/segítek ha tudok/tanácsot adok


Ivett

2010. aug. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is westiem van. Elhiheted hogy kiskorában mindent fog rágni ezért a papucsokat eltenni :), ugyanis ilyenkor nőnek újra a fogai és ezért viszket az ínye. Szóval rágnia kell. Vegyél neki valami kiszárított (ált. nagyon büdös) kiszárított csontot vagy beleket. Nemsokára be kell szerezned egy jó fésüt is, és egy héten 1x lehet is fésülgetni, persze ne erősen nyomd rá. Ha kiviszitek sétálni a sárban akkor vigyázz, mert nagyon könnyen koszolódik a hófehér szőre. Ha nyakörvet veszel én minndenképp a textilt javaslom, mert az kényelmes. Emígy be kell szerezni pár jutalomfalatot, mert úgy nagyon könnyen tanul. Nagyon élénk kutyus és nagyon családcentrikus, ezért oda kell rá figyelni nehogy egy bútorba belekezdjen xD. Ha ez megtörténik rakd elé azt a csontot amit rág. Kel neki egy kis kuckó amit akármikor használhat. Akár egy kosár vagy egy vastag párna. A porszívóra különlegesen morognak, ugatnak és az enyém harapja is :D . Jó pár latex sípolós játékot tönkre fog tenni, de nem annyira vészes az áruk. AZ enyémet nem kellett szobatisztaságra tanítani, magától egy helyre jár kiskorától ki. Persze egyszer-kétszer bepisilt de nem egy tavat pisil. Majd 4-5 hónapos korában jobban fogja érdekelni a tanulás, addig is nem érdemes tanítani az alapokra sem. Emígy 6-7-8-9 hónapos van olyan FURA időszakja amikor olyan dolgokat is csinál amit soha. Mint ha süket lenne. Nem hallgat még az ülre sem, semmi. De 1-2 hónap és átmegy rajta. Nekem kifejezetten bújós kutya. Igaz a macskákkal nagyon jól kijön, de sok más kutya fel tudja idegesíteni. Emígy még néhány nőstény is elég domináns. Emígy a nevelésssel kapcs. Ha leül vagy végrehajta a feladatot MINDIG dicsérd, jutalmazd meg. Sose maradjon el a dicséret, így tudja fogni mihez kötni. Ha végre hajtja a feladatot kap finomat :). Emígy fontos hogy megszokja a saját nevét. Ha játszol vele, közeledben van minnél többször beszélj hozzá és a nevét is mond néha. Ha gondolod írj privit, többet beszélgethetünk
2010. aug. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves Ivett! Köszönöm a széleskörű tájékoztatást! :) A privát e-mail-es felajánlásodat a jövőben lehet igénybe veszem. ;) Mindenem a kutyusom és nagyon nem szeretném elrontani. Jelenleg még olyan kérdésem lenne, hogy az általad írt junior kutyaeledelek hipermarketekben is beszerezhetőek vagy csak állatboltokban? Illetve, hogyha a kutyusom nem eszi meg simán a tápot tehetek rá neki egy kis májkrémet vagy valami kutyakonzervet? :)
2010. aug. 9. 22:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen rakhatsz rá nyugodtan. De ne csak a tetejére hanem keverd össze mert akkor csak lenyalja :P Emígy dmben van a kutyusnak direkt ilyen másjrém 600 ft körül van asszem :)
2010. aug. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. No és persze a 2. válaszadónak is. :) Az én kutyusom 3 hete van nálunk és szintúgy ugatja a porszívót. :D No meg ma meghallotta a rádióba a "Don't worry be happy" című számot és teljesen bekattant amikor a pasi fütyült. :D
2010. aug. 9. 22:35
 6/8 anonim ***** válasza:
xDD
2010. aug. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
pl. ha egy kutya morogva ugatja a porszívót vagy más kutyákat az nem a személyiségéből vagy fajtájából fakadó sajátosság...
2010. aug. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A kutyakonzervek tele vannak felesleges adalékanyagokkal!

Én nem ajánlom.Eleinte én is féltem ettől a módszertől,de hidd el megéri.

Kiteszed a kutyus elé a száraztápot és ha 20percen belül nem eszi meg felveszed,és csak a következő étkezéskor adod neki oda,addig semmi nasi semmi.Ha akkor sem eszi meg akkor ugyanúgy felveszed és csak a következő étkezéskor adod oda.Bevallom őszintén nekem a westiem 3napig nem volt hajlandó enni,a 4-5.napon rájött hogy jobban jár és onnantól kezdve kizárólag tápot evett.


Táp:

Nem tudom,hol laksz pontosan,én Nyíregyházán.

Tescó ilyesmi boltokra ne gondolj, kutyás boltokban megtudod szerezni. Vagy rendelhetsz az interneten is itt legtöbbször olcsóbb is,mint a boltokban.

Én most jelenleg Bosch adult mini lamb & rise-al etetek,amit Budapest,XXIII.kerületből veszek a Surprise westie kennel tenyésztőjétől,mert nekem ez így olcsóbb meg hozzá járok kozmetikába is és így pont jól jön ki.


Rendben,szívesen segítek.

Sok örömöt a kiskutyához!

Ivett

2010. aug. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!