Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet állterhes a közel...

Lehet állterhes a közel másfél éves Yorkim?

Figyelt kérdés
Van egy majd másfél éves yorki kutyusom,júniusba kellett volna neki tüzelnie másodjára,de idáig elmaradt.Létezik,h állterhes lenne,mert én egy 27 hetes kismama vagyok.Már mondta valaki aki épp összefutott velünk kutya sétáltatás közben.Eléggé lóg a pocakja,és hízott is,amit az állatorvos is megjegyzett.
2010. aug. 9. 22:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Álterhesség a tülezés után van nem helyette. A kutyák sem mindig pontosan tüzelnek. A hízás mástól lehet.
2010. aug. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
lehetséges, ilyenkor már igen. ha az akkor ivartalanitani kéne.
2010. aug. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

előszokott fordulni, hogy a szuka tüzelés után, vagy attól függetlenül állvemhes lesz...

emlői megduzzadnak, mintha tejet termelne, vagy épp termel is, kisajátít magának egy tárgyat és azt, mintha kölyke volna védelmezi, és meglehetősen hullámzó a természete....

de nincsen esély rá, hogy vemhes legyen, akkor valószínű, hogy állvemhes...a hormonok miatt a kutya is megtud hízni, nem csak az ember

szerintem...:D

remélem tudtam azért valami érdemlegeset mondani:)

szép estét:D

2010. aug. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

ÁLvemhes


És álvemhes max tüzelés után lehet a kutya. Egyébként meg attól, hogy te terhes vagy, a kutyád miért utánozna?

2010. aug. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
:D hehe
2010. aug. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
Jesszus.. Mi köze lenne a te kutyádnak a te terhességedhez???? Az állvemhesség tüzelés után van, nem helyette. Nah ez a bajom a yorkie gazdikkal: szart sem tudnak arról mi az , hogy KUTYA. Hülyeségből bezzeg jelesek. S ezért kényeztetik el a kutyáikat, mert nem kutyaszámba veszik őket, s ezért lesznek ezek a kiskutyák egy agresszív, idegbajos görcsök. S nyugodtan lepontozhatsz de akkor is ez a véleményem.. Holott nekem is kistestű kutyám van(nah nem yorkie), de Ő meg van nevelve s ő KUTYA, nem pedig valami emberi tulajdonságokkal felruházott ideggörcs...
2010. aug. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%

látok benne igazságot..az én csivaváimat is lefikázzák, h biztos harapnak, nyomrék idegállapotuk van, meg szétremegik magukat miközben maguk alá csinálnak....

valahogy az enyéim következetesen lettek nevelve, nincsen minden megengedve nekik, élik boldogan az életüket imádnak engem, én őket, mindenük megvan, de embercentrikusak:D

2010. aug. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Rejtetten is tüzelhetett a kutyád, és akkor bizny nemcsak álvemhes, hanem tényleg vemhes is lehet. Ilyen kistestű kutyáknál nem mindig lehet észrevenni a tüzelést, főleg, ha tisztára nyalja magát állandóan.Viszont a kan észreveszi, és bepározhatja ilyenkor is.Szerintem vidd el egy ultrahangra, bár, ha vemhes, már 2 hét múlva ellenie kell. A kutyák vemhessége általában 63 nap, tehát ha számolsz, akár augusztus végén ellhet is.

2010. aug. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

22.55 már ne is haragudj, de Te vagy az idióta, hogy általánosítasz.

Nem a kutya tehet a gazdájáról!! Sőt, nem is a kutya választja a leendő gazdáját...

Ennyi erővel én is utáljam a közelünkben lévő nyáladzó ugráló, neveletlen jack russeleket? Ugyan már.



Én most kezdem az agilityt a yorkimmal. Ugyanúgy végigmegy a pályán, mint a nagy kutyák! Totál kiegyensúlyozott kutya, és nincs tele aggatva ruhákkal meg díszekkel.


Hozzáteszem én kiállok amellett, hogy nincs mini meg extramini yorki, hanem a standardet tartom mérvadónak.

Sajnálom a tengerimalac nagyságúra tenyésztett egyedeket.


Kérdező:

ha az állatorvos megjegyezte, hogy hízott, miért nem kérdezted meg őt, hogy álterhes-e a kutya?

sajnos ezt így látatlanban nehéz megmondani. A bunkókkal meg ne foglalkozz.

2010. aug. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Bozsikrisz ***** válasza:
89%

Hű, ennyi butaságot...

Először is, a kutyák tüzelése nincs naptárhoz kötve, a kistestűek általában évente 2 alkalommal tüzelnek, tehát nagyjából fél évente, de a 6 hónap kitolódhat akár 9-10 hónapra is. És van olyan is, hogy csendes tüzelés, amikor gyakorlatilag észre sem veszed, mert alig vérzik. De szerintem ez ritka, egy igazi gazdi látja, hogy a kutyája éppen "nagylány" :)

Nekem is yorkim van, szuka, életében 4x tüzelt, a 4. után lett ivartalanítva, mert ő azután lett álvemhes.

A tünetek akkor jelentkeznek, amikor a tüzelést követően eljönne a valós ideje az ellésnek, tehát nagyjából 60 napra.

A kutya ilyenkor vackol, hurcolja a játékait, próbálja őket szoptatni. A cicijeiből pedig tej jön, ami ugye ott is marad, mivel nem szoptat valójában, ezáltal megnő az emlőrák esélye a későbbiekben. Na én ezt előztem meg a műtéttel.

A kutyád viselkedésének semmi köze a Te terhességedhez.

Viszont az ő ivartalanítását is nagyon tudom javasolni, a későbbiekben nem kell küzdeni a tüzeléssel, és sok betegséget megelőzhetsz vele.

Pláne, ha nemsokára gyerkőc érkezik a családba, akkor mindenképp jobb lesz. Az én yorkim azóta sokkal simulékonyabb, és barátságosabb mind kutyákkal, mind emberekkel.

2010. aug. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!