Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lehet egy kutyának...

Mikor lehet egy kutyának törzskönyve?

Figyelt kérdés
Ha a szülei is törzskönyvesek, azt tudom. De ezen kívül? Ha nekem mondjuk van két fajtatiszta Magyar Vizslám (törzskönyvesek) és nekik születnek kiskutyáik és az egyik kisktya hófehér, de a szülei törzskönyvesek, akkor ezt a hóhefér, de fajtatiszta Magyar Vizsla kiksutyát is lehet törzskönyveztetni? Vagy ha "eltér" a standard-tól, akkor nem lehet törzskönyve? Értitek mire vagyok kiváncsi... Hogy pontosan mik a feltételei a törzskönyvezésnek, azon kívül, hogy a szülőknek is van tk-ve.
2010. aug. 9. 22:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

[link]


hülyeséget nem akarok írni;

. TÖRZSKÖNYVEZÉSi szabályzat:

Ha az egyed az egyes fajtáknál megállapított korban a tenyészszemlén bemutatott, és ott a tenyészszemle szabályzatban rögzített teljesítményvizsgálaton minősítést kapott, úgy bekerül a fajta törzskönyvébe és a regisztrációs lap helyett származási lapot (törzskönyvet) kap.

A kutya azonosító száma tetoválással vagy chip beültetéssel végezhető. Ugyanez az azonosító szám lesz a regisztrációs lapon, illetve az előírt feltételek teljesítésekor a származási lapon (törzskönyvön) is.

Az azonosító szám egyben a törzskönyvi nyilvántartási szám is.

Törzskönyvi nyilvántartásba csak az a vadászkutya kerülhet, amely fajtájának küllemi és belső tulajdonságainak egyaránt megfelel.

A törzskönyv főtörzskönyvbe illetve regisztrációs lapba kerülés feltételeit a fajtagondozó szervezet VADÁSZKUTYÁK TENYÉSZTÉSI SZABÁLYZATA tartalmazza.

Magyarországon törzskönyvezett vagy regisztrált retriever kutyák külföldre kerülésekor a fajtagondozó szervezet tenyésztésvezetője és a MEOE igazolást ad ki a külföldi honosításhoz.

Külföldről importált retrieverek, amennyiben FCI vagy más nemzetközi szervezet által elismert törzskönyvben nyilvántartottak és származási lappal rendelkeznek, valamint a tulajdonjog átruházását hitelesen igazolják, honosításra csak úgy kerülhetnek, ha előtte a fajtagondozó szervezet által előírt tenyészszemlén és képesség vizsgálaton megfeleltek (törzskönyvet), nem megfelelő minősítés esetén regisztrációs lapot kaphat.


a magyar vizslánál nem színhiva a fehér?

2010. aug. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

attól hogy egy kutya nm felel meg a standarnak kaphat törzskönyvet Akkor ha:


A szülei törzskönyvesek,megfeleltek tenyészemlén......stb..,chipet kap...

2010. aug. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

én egy egyszerű kédést tettem csak fel....

h színhiba-e?

nem azt h mivel fehér és színhibás, kaphat-e törzskönyvet......

O.o"

2010. aug. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A Magyar Vizsla csak egy példa volt. Arra akartam célozni, hogy ha van két tökéletes, fajtatiszta, törzskönyves kutyám, akkor a kölykeik eleve törzskönyvesnek számítanak e (mivel a szülők is tk-esek) vagy a törzsknyvet mindegyik kölyökkutyussal külön kell megcsináltatni. Tehát ha veszünk egy alom kiskutyát. Akkor léteik e olyan, hogy az egy azonos alomból származó ksikutyák közül nem mind kapja meg a törzskönyvet?
2010. aug. 9. 23:06
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Az nem elég hogy törzskönyvesek, kell hogy legyen kennelnév meg minden. És minden kutyára kell kérni tk-t, akkro is ha hibás, attól még fajtatisztas csak tenyészteni nem lehet. Attól még nem lesz tk-s a kiskutya hogy a tieidnek van.
2010. aug. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Jó. És ha nincs kennelnév? Mert nem tenyésztő vagyok. Csak "becsúszott" egy alom fajtatiszta kiskutya? Akkor létezik olyan, hogy az alomból nem mindegyik kiskutya kapja meg a tk-et?
2010. aug. 9. 23:15
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Kell hozzá egy kennelnév, le kell adni az alombejelentőt és a fedeztetési jegyet és a MEOE bejegyzi a kiskutyákat a törzskönyvbe, majd minden kiskutyára kiállítja a származási lapot, amit a hozzá tartozó chippel együtt megküld a tenyésztő által megjelölt állatorvosnak, aki bechipezi a kiskutyákat. Egy alomból származó kiskutyákat egyszerre lehet csak törzskönyveztetni, olyan nincs, hogy egyiket törzskönyvezik, másikat nem.

Ezekről beszélek:

[link]


Külön felhívom a figyelmet erre:

"Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a bejelentett adatok a valódiságnak megfelelnek."


Tehát aki a törzskönyvekkel trükközik, az ezt büntetőjogi felelősségének tudatában teszi!


Ja, és tökmindegy, hogy a kiskutya mennyire felel meg a standardnak (mondjuk ez egy pár hetes babakutyáról még általában amúgy sem látszik), akár színhibás is lehet, vak is, háromlábú is, az akkor is fajtatiszta kutya és jár neki a TK! Az már egy másik kérdés, hogy később a tenyészszemlén esetleg már nem fog megfelelni.

2010. aug. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs kennelnév, akkor nincs törzskönyv. Olyan nem létezik, hogy nem minden kiskutya kapja meg, ha mégis, akkor az alombejelentőt kitöltő személy hamis adatokat adott meg amit bűntetőjogi felelősségének tudatában alá is írt.
2010. aug. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Ez biztos? Hogy egy alomból származó kutyusokat csak egyszerre lehet törzskönyveztetni? Mert egy ismerősöm úgy törzskönyveztette a kutyáját, hogy az már 2 és él éves volt. Akkor ez hogy történhetett meg? Na az ilyenek miatt vagyok nagyon összezavarodva.

Mert ha én mondjuk lusta vagyok és inkább nem törzskönyveztetetm a kiskutyákat, attól még azok, akiknek odaadom a kiskutyákat később megtehetik kölön-külön a tőlem származó kiskutyákkal, nem?


Fú, ez kész labirintus. Mindenki mást mond, és amiket belinkeltél annyira kesze-kusza hivatalos formában íródott, hogy egy szót sem érteni belőle. :S

2010. aug. 9. 23:56
 10/19 anonim ***** válasza:

"Ez biztos? Hogy egy alomból származó kutyusokat csak egyszerre lehet törzskönyveztetni?"

- Igen, biztos.


"akiknek odaadom a kiskutyákat később megtehetik kölön-külön a tőlem származó kiskutyákkal, nem?"

- Nem.


Idézet:

"Ki válthatja ki a törzskönyvet?

A törzskönyvet csak a kutya tenyésztõje válthatja ki, a kölykök fél éves koráig (ennél késõbb csak DNS vizsgálat után). De ha egy alomból egy kölyköt már letörzskönyveztek, arra nincs lehetõség, hogy késõbb a többit is letörzskönyvezzék. Csak egyszerre lehet beadni az egy alomban született kölykök törzskönyv iránti kérelmét."

forrás: [link]


Egyáltalán nem bonyolult. Az ismerősöd vagy magánokirat hamisítás bűntettét követte el, vagy csak nemes egyszerűséggel HAZUDOTT.

2010. aug. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!