Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben az esetben melyik gazda...

Ebben az esetben melyik gazda a felelotlen?

Figyelt kérdés

az erdoben setalt 2 csalad x es y kutyaval.

- X - collie - kutya baratsagos, mindenkihez odarohano, de mas kutya testbeszedebol nem nagyon erto, es csak unszolasra behivhato.

- Y - maltai feleseges kicsike - tavolsag tarto nagyobb kutyakkal szemben, inkabb emberhez kozelit, ha sarokba szoritjak ahol fenyegetve erzi magat figyelmeztetoen odakap, abszolut behivhato


X kutya poraz nelkul setalt, majd mikor meglatta Y kutyat jatszani hivta. Tobbszor atszaladt rajta, Y kutya fel is borult. Nem akart jatszani vele, a testbeszede ezt jelezte, ez mind 2 csaladnak egyertelmu volt. Y kutya porazon volt, mert ezt irta elo az erdei rendelet. Menekulni, vagy elfutni igy nem tudott a masik kutya elol, es amint a poraz tovabb nem engedett es sarokba szoritotta X Y kutyat, Y oda kapott, de csak figyelmeztetoleg 1x, sebesules nem tortent. X kutya ezt is jateknak ertette, hiszen nem lett serules belole, es tovabb unszolta Y-t.


Ekkozben a ket csalad probalt egymas iranyabol tovabb setalni, X csaladja probalta behivni a kutyat, vegul el kellett huzni kezzel a masik kutyatol. Y csaladja pedig problalt volna tovabb menni de X az utjukat alta.


Szerintetek ki volt itt a hibas?

Y csaladja mert nem elengedte el a behivhato kutyat, aki menekules hianyaban fenyegetve erezte magat es figyelmeztetoleg odakapott?

Vagy

X csaladja, akinek a baratsagos joindulatu kutyaja poraz nelkul setalt es nem ertett mas kutya testbeszedebol, illetve nem teljesen behivhato?



2020. nov. 6. 14:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
12%

Engedd el jatazani a maltait.


Nem is tortent semmi. Nem hibas senki.


Maskor szolj a masik kutyasnak,h vigyel el a kutyajat.


Amugy biztos,h olyan helyre kell menni a maltaival,ahol szabadon szaladnak a kutyak,ha o nem akar jatszani?


Mas: egy nagyobb kutya nem fogja megharap i komolyan. Ettol nem kell felni. A kutyanak van annyi intelligenciaja,h felmeri,h az o harapasa sulyosabb lenne,mint,amit kapott. Enyem se harapja vissza a kiskutyakat. Ne feltsetek tul. Ha felborul,attol meg nem lesz baja!

2020. nov. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
11! Nem szaladgálhatnának szabadon a kutyák, mivel KÖTELEZŐ a póráz.
2020. nov. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Igen a kutya futtatoban szaladgatnak nalunk poraz nelkul, oda jarunk minden nap, nincs is baj soha. De mint irtam ok nem idegen kutyak.


Itt viszont porazon lett volna minden kutyanak a helye, foleg mert nagyon sokan voltak arrafele kirandulni eppen.


Ertem, hogy sokan elengedik mert hat “behivhato” de rengeteg sajnos nem.

2020. nov. 6. 18:34
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
11-es normális vagy?! Egyrészt kötelező a póráz, másrészt nehogy már még a kérdezőt hozd ki hibásnak, aki pórázon viszi a kutyáját, szabályszerűen, és valaki ráengedi a neveletlen kutyáját.
2020. nov. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Egyértelműen X. Eleve nem engedünk rá pórázon lévő kutyára másik kutyát. Nem engedünk el nem behívható kutyát. Ennyi erővel a collie belerohanhatott volna az én pórázon lévő staffim szájába is, na akkor hogy csodálkoztak volna, ha kettéharapja.

Szóval, teljes mértékben nektek volt igazatok.

2020. nov. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy X-ék voltak felelőtlenek. A póráz alap, az erdészet sem viccből hoz ilyen szabályt. Csak olyan kutyák lehetnének erdőben szabadon, akiknek ehhez megfelelő vizsgájuk van, pl vadászvizsgás kutyák. Az ilyenek szoktak sírni, amikor kilövik a kutyájukat.

Nekem is van kutyám, a póráz szabályt betartom, nem azért, mert szabály, hanem mert felfogtam az értelmét. Az enyém mentett, szóval az előélete miatt is jobb így. Pórázon is tud szépen viselkedni más kutyákkal, ha a másik kutya nem pofátlan vagy agresszív, az enyém nem kezdeményez, de nem hagyja magát. Van 5 és 10 méteres fonott kiképzőpóráz, ha nagyobb tér kell vagy a behívást akarom gyakorolni vele, de erdőben csak derékra köthető rugalmas rövid pórázzal megyünk.

2020. nov. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ezt minden "behívható" kutya gazdájának el kellene olvasni:

[link]

2020. nov. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

"Mas: egy nagyobb kutya nem fogja megharap i komolyan. Ettol nem kell felni. A kutyanak van annyi intelligenciaja,h felmeri,h az o harapasa sulyosabb lenne,mint,amit kapott. Enyem se harapja vissza a kiskutyakat. Ne feltsetek tul. Ha felborul,attol meg nem lesz baja!"


Aha, persze. Az én 5 kilós kutyámat sem harapta meg egy másik, nagyobb, csak képzeltem, hogy hetekig hordhattuk orvoshoz, meg ápolhattuk a gennyedző lyukakat a hasán. Ha a hülye tanácsaid meg az értelmetlen elkézeléseid miatt egy tapasztalatlanabb tulajdonosnak (aki nem tudja kiszűrni, hogy baromságokat beszélsz) megsérül, esetleg elpusztul a kutyája, akkor remélem kicsit átgondolod a dolgokat.

2020. nov. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mi is el szoktunk engedni a kutyát a kirándulások alatt az erdőben (persze csak ha nincs nagy tömeg), de nekem az a legalapvetőbb szabály (bárhol), hogy amint meglátom, hogy a másik kutya aki szembejön pórázon van, rögtön rárakom a pórázt. Tehát számomra az egész ügy itt eldőlt, a többinek meg sem kellett volna történnie. Pórázra rakják legalább arra a rövid időre amíg elmennek mellettetek és a két kutya nem érintkezik, szerintem így lett volna helyes a történet.
2020. nov. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!