Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy a kutya...

Mit csináljak, hogy a kutya ne morogjon a gyerekre?

Figyelt kérdés
Van egy lassan 6 éves Staffi-pitbull keverék kan kutyánk. És van egy 1 éves kisfiúnk. A kutya kezdetektől nem bírja mióta megszületett. Állandóan morog rá, most már jár a kisfiam, ha a nappaliban vagyunk bezárkózva a kutyát pedig kiengedem így addig tud járkálni a lakásba. De a gyerek igényli a járkálást mindenhol így akkor a hálónkba szoktuk becsukni. Nem szeretnénk hogy a kutya így élje le további életét, de nem szeretnénk hogy a kisfiúnkat konkrétan szét szedje. Mikor csukott ajtónál a kisfiúnk üti az ajtót a másik oldalon a kutya eszeveszettül morog, vicsorít, ugat. Volt már hogy a gyerek az ölembe ült, evett pufit és a segítségemmel adtam a kezével a kutyusnak hogy tudja a gyerek nem bántani akarja. Aztán volt hogy segítségem nélkül is adott a gyerek a szájába. Nem volt gond. De amint a gyerek nem velem van (ölbe, felvéve a karba) és a gyerek járkálni akar a kutya morog még akkor is ha nem a közelében van. Alapvetően a kutya más kutyákkal sem jön ki miután 1 éves korában rátámadt egy 7 éves staffi, aki megharapta a volt párom kezét. Azóta azt gondoljuk talán beindított nála ilyen örző-védő viselkedést. Gondolkodtunk menhelyen de párom nem akarja, kitart amellett hogy talán valahogy meglehet békíteni a kutyát a gyerekkel, de nem tudjuk hogyan. Próbáltunk mindent. Így a gyerek és a kutya nem lehet egy légtérben ha pedig igen nagyon szigorú felügyelettel úgy hogy a gyerek mögött vagyok és megyek utána hogy közbe tudjak avatkozni ha jönne a kutya bármikor is. De ez így hosszú távon nem lesz jó. Imádjuk szeretjük a kutyát, velem és a gyerek apjával nagyon jól kijön. De gyerek az első. Ti mit tennétek a helyembe?

2020. nov. 10. 09:50
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
76%

Az nem az én hibám, hogy alapvető biológiai dolgokkal nem vagy tisztában szerencsétlen. Akkora orbitális baromságot még sehol nem hallottam, hogy a kutya azért agresszív, mert meg akarja enni a gyereket. Ezt mondtad először, aztán jössz ezzel:


"Mutass egy felnött kutyàt, aki a saját területén nem örjöng, ha betolakodó van."


Mi köze van ennek ahhoz, amit mondtál? Te azt mondtad, hogy zsákmánynak tekinti a gyereket a kutya, én azt mondtam, hogy ez hülyeség, mert a vadászó állat nem morog és vicsorít, a vadaszó állat nem próbál kommunikálni a prédával, a vadászó állat odamegy és megöli a zsákmányt. Teljesen mindegy, hogy a területén történik, vagy sem, mert a préda az nem betolakodó, a préda az "szívesen" fogadott az állat saját területén, mert ezesetben csak házhoz megy a kaja.

És nem, ha az anyja nem egengedi neki, hogy "levadássza", akkor sem morogna a számára zsákmánynak vélt személyre, vagy vicsorítana a kutya, hanem fókuszálna és pattanásra kész lenne. Vagy pedig ha a gazda tudatni tudná vele, hogy nem kaphatja meg, amit akar, akkor éppen hogy távolodna a kísértéstől és kerülné azt.


Ha egy kutyának megtanítod, hogy addig nem veheti el a kajáját, ameddig nem mondod, hogy "tied", akkor elhúzza a fejét, ha odatartod neki. Ha nem engeded neki, hogy megegye a kajáját, akkor otthagyja, de mégha nincsenek is tisztázva a viszonyok, akkor sem a kajájára fog rámorogni, hanem RÁD, aki azt el akarja venni.


A fent említett kutya nyilván tudta, hogy a gyerek van az ajtó másik oldalán, mert a gyerek hangokat adott ki és közel is volt, tehát érezhette, de a kutya nem látta a gyerek anyját, úgyhogy a másik elmélet, miszerint azért nem eszi meg a gyereket, mert az anyja ott van, szintén hülyeség. Ugyanis ebben az esetben is morgott, vicsorgott, ez pedig nem vadászó viselkedés, ez kérem kommunikáció.


Azt pedig pont én mondtam, hogy nem zsákmánynak, hanem betolakodónak nézi a gyereket, valakinek, akit nem akar befogadni a falkába. Ezért kommunikál vele (morog, vicsorít) és ha az anyja nem lenne ott, lehet hogy megölné, de nem azért, mert zsákmányt akar szerezni. Vadászkutyám van, tudom, hogy milyen az, ha a kutya valamit zsákmánynak néz és rohadtul nem olyan, amit fent leírnak. Te ellenben olyan dolgokat mondtál, hogy felmerül bennem a kérdes, hogy te mit csinálsz a kutyáddal? Rámorog valakire, akkor megeteted, mert hogy éhes?

Nem barátom, a kutya ebben az esetben nem megenni akarja a gyereket.

2020. nov. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
16%

Kerdezo,ha a kisfiatok csukott ajtonal miert UTI az ajtot?? Neveljetek meg a gyereket,h ne usse az ajtot. Ne viselkedjen agresszivan. A kutya legalabb eszreveszi,h nem normalis,h a gyerek uti az ajtot es fegyelmezi.(morog) Ti miert nem veszitek eszre,h a gyereket nevelni kell??

Hivj egy gyermek nevelesi tanacsadot,aki helyetted meerteti a gyerekeddel,h ne viselkedjen illetlenul meg fenyegetoen a kutya jelenleteben meg egyaltalan otthon.

Nektek nem elet a kutyatrener. Gyereknevelesi tanacsado is kell!!

A gyerek nem autista vagy hiperaktiv vagy ertelmi fogyatekos?



Masik: a gyerek ota ketrecbe zartad a kutyat,ahelyett,h egyutt jatszottatok volna mindannyian!! Ebbol azt vegte le a kutya,h a szabadsagat korlatozod a gyerek miatt...


Nem irtal rola,Kerdezo,mennyiszer futsz egy heten a kutyaval es egy alkalom hany km?? Ez kardinalis kerdes.

Mennyit setaltatod. Kell a felfedezes is. Nekem ugy tunik,h egy szuperkepessegu ereje teljeben levo atletat buntetsz szabadsag korlatozassal. Egy pitbull az az igenyes szabadteri sportfuggo emberek tarsallata. Egy tunya kanapen tespedo elhizott gazda nehezen fog felnoni a rendszeren szabadteri futasokhiz meg bicajozasokhoz a kutyaval.

2020. nov. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
71%
22: Te vagy gondolom az idióta, aki fut a szerelmusz asmtaffjával és úgy szexel, hogy ott a kutyája is. Te szerencsétlen, egy 1 éves gyerekről beszélünk. Ki vagy te, hogy itt lehordod más gyerekét, meg meggyanúsítod, hogy autista meg hiperaktív, meg értelmi fogyatékos? Szuperképességű ereje teljében lévő atléta? Istenem.. nagyon beteg vagy. Egy kutyáról beszélgetünk, egy állatról. Remélem, hogy soha nem lesz gyereked, mert ha rajtad múlna, akkor ez a kutya lazán szétkapná azt a kisfiút.
2020. nov. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
38%
Mondjuk nekem sem a kedvencem az futkorászós hikoat, de sajnos mosr azért részben igaza van. Fajtától függetlenül lenne kellemetlen a legtöbb kutya számára, ha be lenne zárva egy szobába, aminek az ajtaját ütik, dörönbölbek rajta. Ezt tényleg nem kéne engedni szerintem.
2020. nov. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Már csak idő kérdése, hogy mikor lesz ebből tragédia.


Keressetek neki más helyet, azonnal.

2020. nov. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
24: Ha csak akkor morogna rá a kutya, akkor is azt mondanám, hogy részben igazatok van. Az a helyzet, hogy nem csak akkor morgott...
2020. nov. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!