Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyának az előző alom...

A kutyának az előző alom génjei kiüthetnek a következő almon?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves staffi szuka kutyám aki most tüzelt és egy keverék kan kutya a drótkerítés alatt felásta a földet és átbújt..(én már csak arra mentem ki este,hogy nagyon nyüszít a kutya mert össze voltak ragadva) viszont következő tüzelésnél szeretném egy másik staffival pároztatni, a pároméval akinek törzskönyves kutyája van de félek,hogy ki fognak rajtuk ütni a másik keverék kutya génjei..(légyszi ne írjatok olyanokat,hogy "megint egy felelőtlen szaporító stbstb mert nem az ilyen válaszokra vagyok kíváncsi 1 normális almot szeretnék belőle amiből mi is tudnánk megtartani meg a családnak ajándékozni jó helyre utána ivartalaníttatni fogom mindenféle képpen)

2020. nov. 12. 09:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
12%

Igaz, nem kutyákra vonatkozik a cikk, a 2. bekezdésnél van a lényeg.

[link]

Nem állíthatjuk teljes bizonyossággal, hogy előző partnereknek nincs semmi hatása.

2020. nov. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
88%

11-es ez is egy hímsoviniszta kamu hoax.


Mit keresne a női agyban férfi dns?

A dns nem csak úgy szabadon úszkál boldogan, hanem a sejtmagban dolgozik szépen elzártan. Sejtmagja pedig az idegsejteknek van, amik nem hogy csakis a sajátjaink lehetnek, de még életünk során nem is osztódnak (néhány kivétellel)


Honnan szedtek volna férfi dnst?


Egyáltalán mi az a férfi dns?! Y kromoszóma van, egyedül az felel a férfi nemi jellegekért, nincs férfi meg női dns. Ivari kromoszóma van egyedül.


Majd szgépről utánanézek mikre is hivatkozik eza tanulmány, de már eleve ott sántít, hogy egyházi tanítással kezd.


Nem vagyok vallásellenes, magam is hívő vagyok, de nem a tudományos értekezések védjegye a szentektől idézni.

2020. nov. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
82%

Dehogy marad nyoma.... Ekkora hülyeséget! A spermium pár nap alatt elpusztul.


Ez egy nagyon régi tévhit. Nehogymár itt tartsunk 2020-ban..

2020. nov. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
66%

Na a beígért cáfolatom:


1. Nem feltétlenül tudományosan alaptalan dolog az, amit egy spiritiszta oldal lehoz, de azért ott elég erősnek kell lennie a gyanúnak, hogy itt valami félreértelmezés vagy áltudomány van a dologban.


2. "a gyurmás hasonlat nem életszerűtlen keresztény fikció, hanem maga a fizikai valóság" tudom, hogy csak hasonlat volt, de remélem azt mindenki tudja, hogy való összeolvadás, egyesülés nem történik az aktus során. Ondó kerül a női ivarszervekbe, amit a női szervezet rendre idegen anyagként kezel és be is indul rá rendszerint az immunválasz. Ha egy spermium képes túlélni azt a sok akadályt, amit a női szervezet elésodor (savas pH, immunválaszok, nembeszélve arról, hogy árral szemben kell úsznia, hogy elérje a petesejtet) és eléri a petesejtet, akkor ők, számos sejtközötti kommunikáció után igen, "összeolvadnak" így jön létre a zigóta. A zigóta pedig nem indul el zarándokútra a szervezetben, de még az elhalt spermiumok sejtmagja se. Mindenki lebontódik, akinek nincs köze a következő lépésekhez. Minden és mindenki. A két ivarsejten kívül semmi más nem egyesül, vagy keveredik. Azt hittem, hogy ez nyilvánvaló...

Nem beszélve arról, hogy a hasonlat alapján, férfiakban is kéne nyomokat találnunk, de ezt nehezebb lenne bemagyarázni, így ezzel nem is foglalkozik a szerző.

Vallási intelem, vallási megfontolásból: a női szüzesség rendkívül fontos, ellenben a férfié egyáltalán nem élvez figyelmet.


3. A hivatkozás viszont elég komolynak tűnik, de félek félreértelmezésre került. Az angolom nem elég jó, ezért más cikkeket is felkerestem, amik erre a kutatásra hivatkoznak: egytől egyig egymás ctrl+C ctrl+V változatai. A lényege az lenne e kutatásnak, hogy amint beszélünk anya-magzat kapcsolatról, a kettő között van sejtvándorlás ( ez bizonyított. Ha az anya sérül, a magzat általában biztosít neki a saját őssejtjeiből a gyógyulás érdekében). Erre alapul az egész, hogy később ezek a sejtek megmaradhatnak a női szervezetben. Nekem már innen magas, hogy mégis hogy és miért jutna el az agyig, de tegyük fel, ez megtörténhet: még így is kizárható, hogy a következő terhességet befolyásolnák ezek a maradék sejtek!


4. Miért is? Spermium+petesejt-> Zigóta. Ez osztódik szedercsírává, onnan diferenciálódnak tovább a sejtjeink. Nem jön a képbe semmilyen más sejt, még a női szervezetből sem, nem hogy a szóban forgó sejtek szólnának bele az ügybe. Akkor egy emberi kiméráról beszélhetnénk, ilyen pedig nem létezik a természetben.


5. Felhívnám a figyelmet erre a kommentre. Kicsit jobban gondolkodik mint én:

"Lima Rui 2018. június 13. szerda - 16:06

Szerintem ezen tanulmányok alapján korai messzemenő következtetéseket levonni, ahogy a harmadik cikk szerzője is tette.

A tanulmányokban az Y kromoszómát detektálták, ami nőkben ugye nincs.

Idézet a második tanulmányból: “Group A had only daughters (n = 26), Group B had spontaneous abortions (n = 23), Group C had induced abortions (n = 23), and Group D were nulligravid (n = 48). Male microchimerism prevalence was significantly greater in Group C than other groups (8%, 22%, 57%, 10%, respectively). Levels were also significantly higher in the induced abortion group.” Szűz nőt nem vizsgáltak, pedig az eldönthetné a kérdést.

A lányos és a nulligravid (aki sosem volt terhes) nők hasonló értékkel bírnak (8 és 10%). Konkrétan 2, illetve 5 olyan nő agyában találtak Y kromoszómát, akiknek biztos nem voltak fiaik. De vajon volt e spontán vetélésük, amiről akár nem is tudhattak? Idézet egy kismama blogról: “A statisztikák szerint minden 10. terhesség vetéléssel végződik. Pontos adat nincsen, hiszen sokszor a nő nem is veszi észre, hogy terhes, hiszen közvetlenül a beágyazódás után, egy normál menstruáció során elvetél. Ilyenkor a menzesz lehet a szokásosnál bővebb, darabos.” Ebben a 7 esetben (ami egy elég alacsony szám) könnyen lehet, hogy az észre nem vett vetélés vagy a fiú testvér DNS-e került a nőkbe. Ha a szexuális együttlét juttatná a nők agyába a férfi DNS-t, akkor közel 100%-ot várhatnánk mindegyik csoportban (az utolsó kivételével, ahol lehetnek szüzek is), főleg, hogy valószínűleg nem egy, hanem tucatnyi vagy több száz együttlétről van szó mindegyikük esetében. Vagy ha nem is 100%-nak, mert akár el is tűnhet a DNS, de akkor is mindegyik csoportban hasonlónak kéne lennie az értéknek. Szerintem a legvalószínűbb ok a terhesség lehet, mikor minden esetben kerül magzati DNS az anya vérébe, vanna erre drága kromoszóma és genetikai vizsgálatok. Mivel durván a babák fele fiú, de a spontán vetélésnél csak 22%-ban találtak fiú DNS-t, az jelentheti azt, hogy nem minden esetben marad meg az embrió DNS-e, mvagy nem találták meg, vagy kevés mintát néztek (23 nő). Az abortusz egy invazív beavatkozás, ahol nagy mennyiségű magzati DNS kerül az anyába, így itt valószínű, hogy meg is marad. Az itt kapott 57% közel van a várható 50%-hoz, de ez érhető a kis mintánál: 23 fős mintánál 50% az 11 vagy 12 eset, 57% meg 13 eset."

2020. nov. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
77%

Esetleg nem kellene szaporítani! Lehetett volna a szukára abban a 10-13 napban vigyázni (nem lehetetlen, a felelős gazdáknak mind megy) és lehetne most is ivartalanítani! Tehát innentől kezdve ez már szándékos és tudatos szaporítás lesz!


A kan génjei pedig nem ütnek ki egy következő almon, de a te ostobaságod és értelmi, egyéb képességbeli fogyatékosságod már igen! Komolyan, téged nem járattak még általános iskolába sem, hogy ennyire buta vagy?


Ha a kutyád pedig keverék, nem kellene szaporítanod! Soha, egyetlen kutyával sem! Márpedig a leírás alapján gondolom nincs tk-e. De gondolom a párod kutyája sem tenyészszemlés, szűrt kutya. Innentől ez nettó mocskos, putris szaporítás.

Ha pénz kell, inkább dolgozz! Ne a kutyádon nyerészkedj! Persze, tudom. A munka piszkos és büdös az ilyeneknek...

2020. nov. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó..látom nem volt gyerekszobád, vagy anyádék csak szimplán nem szerettek? Milyen jogon állítod,hogy "fogyatékos" vagyok? Leírtam egy normális kérdést NORMÁLIS embereknek azt is kiemelve,hogy az ilyen selejt sz.rok mint amilyen te is vagy kerüljék a válaszadást de ezek szerint neked sokkal de sokkal kevesebb értelmi képességed van mint nekem.🙂 Ha meglátnád a "korcs" kutyámat egyből bocsánatot kérnél tőle..attól,hogy nem törzskönyves nem 30-40-50 ezer forintért vettem és több felmenőjét is megnéztem a párom kutyája törzskönyves ezt is leírtam aki egy csoda kutya nem sok helyen láttam hozzá hasonlót (bár ez lehet azért is mert elmondhatatlanul imádom😃)..EZ EGY BALESET VOLT NEM VOLT SZÁNDÉKOS LEÍRTAM NEM EGYSZER. Soha nem történt még ilyen pedig nem ő az első kutyám az meg, hogy lehetett volna rá vigyázni külön nevetséges mert nem állhatok a feje fölött minden percben azt is leírtam,hogy kinti/benti kutya nem tarthatom folyamatosan bent mivel vannak szükségletei muszáj kiengednem nem csak pisilni/kakilni hanem néha csak úgy magától vágyik ki szétnézni ugatni szaladgálni stbstb..lehet neked anyádék megcsinálják helyetted a házimunkát/főznek rád meg hasonlók de nekem mind egyedül kell ezt megcsinálnom sajnos nem taknyos tizen-huszonéves vagyok. Ne oktass ki főleg ne hordj le minden értelmi fogyatékosnak mert nincs hozzá jogod..az is lehet hogy az anyád lehetnék. Na alvás🙂
2020. nov. 12. 21:00
 17/23 anonim ***** válasza:
67%

De. ez szándékos szaporítás. Mert nem teszel ellene semmit.


A kutyád keverék, vagy korcs, ahogy te nevezed. Szép keverék? Szuper, millió szép keverék van menhelyeken.

A hasonló putris szaporító pasid/csajod kutyája tk-es, de ezek szerint nem alkalmas tenyésztésre, mert semmilyen feltételnek nem felel meg.


A jó anyukáddal beszélj pedig arról a stílusról, amit te itt megengedsz magadnak, és azért, hogy ennyire alul művelt, ostoba, tanulatlan vagy.


Egyébként ajánlom a helyesírási kéziszótár használatát. Valami gusztustalan az írásod. Még nyelvtant sem tanultál? Jellemzően igaz, hogy a mocskos helyesírás 99%-ban alacsony intelligenciát is jelent. Vagy valamilyen fogyatékosságot.

2020. nov. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,látom nagyon szíven ütött az őszinteségem..ne haragudj azt hittem te is tisztában vagy azzal,hogy csekély az értelmiségi szinted🙂 Nevezheted bárminek a kutyám,akár korcsnak,akár keveréknek nem izgat én tudom,hogy nem az de lényegtelen hidd el nem neked fogok bizonygatni semmit🙂 Sajnos saját magad bizonyítod,hogy egy idióta vagy szóval nekem ehhez nem kell hozzá fűznöm semmit már😃 Imádom amikor nem tudnak mibe belekötni és egyből a helyesírással jönnek..szerintem teljesen helyesen írok,legalábbis én nem találtam hibát🙂 A párom kutyájáról pedig semmit nem írtam azon kívül,hogy egy gyönyörű tk-es kutya ugyan miből gondolod,hogy nem alkalmas akármire is? Fogadd el a tényt,hogy számomra csak nevetséges vagy semmi más. Én leírtam,hogy semmi ilyen választ nem kérek mert tényleg lesz.rom,hogy mit gondolsz rólam vagy a kutyámról ha nem tetszik valami nem kötelező válaszolni. Ezzel is csak azt bizonyítottad sajnos,hogy kettőnk közül aki fogyatékos vagy más mentális betegségben szenved az TE vagy!😃
2020. nov. 14. 08:28
 19/23 anonim ***** válasza:
7%

Ha alkalmas lenne tenyésztésre a párod kutyája, akkor a tenyésztő azt vagy megtartotta volna vagy pedig tenyészáron adta volna

A te szapis kutyád meg egyáltalán nem alkalmas tenyésztésre, akarok mondani szaporításra, mert amire te készülsz az az

Ha ennyire pénz kell akkor húzzál dolgozni

Konkrétan semmibe veszed a tenyésztők több éves tudását és munkáját, ők a fajtajobbítás és a fajta iránti szeretet miatt tenyésztenek, nem pedig egy kis apróért

2020. nov. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Jézusom...

Ki mondta,hogy nem dolgozok?

Ki mondta,hogy a párom milyen áron vette a kutyát?

Ki mondta,hogy én azért szeretnék a kutyámtól EGY normális almot,hogy eladjam idegeneknek a kölyköket?

Semmit nem írtam egy szóval sem de ti mégis idebújtok okoskodni. Az ÉN kutyám,tehát ÉN fogom eldönteni,hogy mikor fogom pároztatni vagy éppen mikor fogom ivartalaníttatni. Ha az ég leszakad se fog érdekelni amit írkáltok😃 Szerencsére több volt az értelmes ember,aki normálisan válaszolt,mint az aki csak ide jött a semminek,hogy "ő majd jól megmondja"..nem öcsém nem mondtad meg csak az idődet vesztegetted😃 Teljesen depresszióba estek attól,hogy egy teljesen idegen ember a teljesen idegen kutyájával mit csinál..nem vagytok normálisak komolyan mondom. Még ha rossz sorsa lenne a kutyának azt mondanám oké igazatok van,de minden kutyának olyan életet kívánok,mint ami az enyémnek van!! Írjátok le még 10x,ha az jó a kis lelketeknek,hogy egy szaporító vagyok meg felelőtlen meg minden de hidd el attól,hogy itt leállsz nekem okoskodni nem váltod meg a világot.🙂

2020. nov. 14. 09:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!