Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi legyen? Teljesen össze...

Mi legyen? Teljesen össze vagyok törve lelkileg, 2 hét múlva hoztam volna haza tenyésztőtől a havanese kiskutyusomat, erre ma hív a tenyésztő hogy úgy néz ki, hogy beteg a kutyus, nem eszik, nem nő, nem fejlődik. Azt mondta ő így nem adja ide nekem,

Figyelt kérdés

Mert Beteg kutyát nem ad senkinek.


De én szívem szerint így is elhoznám. Szerintetek? 230ezer forint.


2020. nov. 12. 20:43
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
71%

12-es vagyok. Mi értjük, hogy lehet, hogy nem gyógyul meg, de ez még egy okkal több, hogy ne hozza haza. Kidobja azt a sok pénzt, a kutyus meg elpusztul 2 nap múlva. Ez a gazdinak se jó, hiszen végignézi, ahogyan meghal és a tenyésztőnek se. Nagyon sok szerződésben ugyanis a tenyésztő kárpótlást vállal, ha beteg kutyát ad el. Nem csak a leendő gazdára kell gondolni, hanem a tenyésztő jó hírére, felelősségtudatára is. Neki is rossz látni, hogy egy kutyája szenved. Kérdező, képzeld el, hogy ha neked ilyen rossz, milyen lehet a tenyésztőnek. Te még nem töltöttél a kutyával időt, ő viszont idáig nevelte. Szerintem neki rosszabb mint neked. Ő még jobban kötődik a kutyushoz mint te.


Ja, a következő alomról meg annyit, hogy az nem mostanában várható. A tenyésztők nem elletik túl gyakran a kutyáikat, ezzel is óvva az egészségüket.

2020. nov. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
32%
Hát ez èrdekes. Kennelnév? Furcsa, hogy ez van egy tenyésztönel. Megnézném.
2020. nov. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
82%
Nem furcsa. Attól, hogy szűrik a genetikai betegségeket, megeshet, hogy születik beteg kiskutya, vagy idő közben betegedik meg. Nem olyan gyakori, mint a szaporítóknál, de megesik. A szaporító simán eladná betegen, de ő nem. Innen látszik, hogy felelősségteljes.
2020. nov. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
72%
De furcsa. Hidd el, hogy csak tk-s kutyáim voltak életemben, nem egy kennelt láttam már. Van, hogy betegen születik egy kölyök, van, hogy elpusztul, de nem 6 hetesen!!! 6 hetesen már eldölt rég, hogy egészséges-e a kölyök vagy sem. Ezért èrdekelne a kennelnév. De köszi a lepontozást, megérdemlem, végülis segíteni akartam. Ezen a rohadt oldalon a normális válaszok csak lepontozva lehetnek 🤷‍♀️ Ha ettöl jobban alszol...
2020. nov. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
88%

1. Nem én pontoztalak le, nagyon ritkán pontozok.

2. Ha annyira csak segíteni akarsz, miért érdekel, hogy lepontoznak-e, vagy sem?

3. Attól, hogy valaki tenyésztő, nincs kizárva, hogy a kutya megbetegszik. Igazad van abban, hogy nem gyakori, de ne mondd nekem, hogy egyetlen egy tenyésztővel sem fordulhat elő.

2020. nov. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:
Nyugalom!!! Nyilván nem fogom betegen elhozni a kutyát, az a kutyus ott van a legjobb helyen így betegen nem nálam.
2020. nov. 13. 12:31
 27/41 anonim ***** válasza:
100%

Elöfordulhat persze, de nekem - es ez szubjeltiv véleményem - nagyon sántít az, hogy már elöre így kijelenti, hogy huuha, biztos nem fog meggyógyulni.


Valami itt nekem nem kerek. Ha a kölyök genetikailag nem lett volna èletképes, nem hat hetesen kezd el nem enni és nem nöni. Ha szerzett betegség - parvo, fèrgesség, akàrmi -, egyrèszt az kb az egész almot elviszi. Másrèszt, arról lehet tudni, hogy mi a baj és kezelni. Harmadrészt, nekem tènyleg az fura, hogy nem mondja meg, mi a baj, csak hogy beteg, nem fog meggyógyulni.


Furcsa nekem. Ezèrt èrdekelt a kennelnév, hogy nem papíros szapi/vagy valami rossznevü tenyésztö e. De mindegy.

2020. nov. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

És miert találta volna ki? Akkor odaadta másnak v mi? Vagy megtartja magának?



Csak nem értem hogy ilyet hogy lehetne kitalálni

2020. nov. 13. 17:27
 29/41 A kérdező kommentje:
De hát sose tudni ki milyen
2020. nov. 13. 17:29
 30/41 A kérdező kommentje:

Még azt kihagytam a storybol, hogy így a beszélgetes végén ezt mondta,


“De van egy kutyus az alomból, viszont nem tetszik nekem a gazdája mert nem erdeklodik , lehet őt odaadom neked”



Ilyet lehet egyáltalán? 30ezer foglalót kell mindenkinek fizetnie.


Szóval mivan ha simán az én kutyámat is odaadta másnak? Kulfoldre drágább majdnem egy 100assal , és sok külföldi szokott nala érdeklődni.

2020. nov. 13. 17:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!