Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kerti kutya panelba szoktatható?

Kerti kutya panelba szoktatható?

Figyelt kérdés

Két kinti kutyust tartok, az egyikük még fiatal a másik viszont már nagyon idős és beteges, sajnos nem hiszem hogy sokáig velünk lesz még.

Viszont én jövőre egyetemre megyek. Az alap verzió az volt, hogy a két kutya itthon marad, nem jön velem egyik sem az egyetemre, mert egyáltalán nem okoznak gondot itthon, az időset nem szeretnénk kiszakítani a megszokott környezetéből, illetve szétszakítani sem akartuk őket.

Viszont, ha az idősebb elpusztul akkor sokkal jobb lenne a fiatalnak, ha velem jönne, mert több időt tudnék vele tölteni, ha itthon hagyom akkor szerintem egyedül érezné magát.


Viszont ez a verzió felhozott bennem pár kérdést.

Egy olyan kutyát, aki egész életében kint élt nagy kertben, hozzá lehet szoktatni a panelos, városi élethez?


Illetve, meg tudná azt szokni, hogy hétvégente hazautazik velem a városból? Hisz ott nem hagyhatom egyedül, viszont én szeretnék hazajárni, csak a kutya miatt nem maradnék fent minden hétvégén, hanem inkább hazahoznám magammal.


Hogy viselné a tömegközlekedést, ha eddig még sosem volt része benne? Tudom, hogy hivatalosan utazhatok kutyával, de sok a bunkó sofőr, aki nem hajlandó felengedni a buszra/vonatra?


Albérletet nagyon nehéz manapság találni egy kutyával egyetemi városban?


2020. nov. 16. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Rövid válasz: NEM
2020. nov. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
Kertes panelba mwhet.
2020. nov. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kutyus?

Milyen nagy?

2020. nov. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3 éves, közepes termetű.

Nincs nagy mozgásigénye, szívesen fekszik egész napokat a napon akár.

Viszont nagyon emberközpontú, ha választhat akkor inkább az emberekkel van, mint egy másik kutyával.

2020. nov. 16. 18:50
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kutya a gazdajaval szeret lenni! Tok mindegy, hogy panel … kacsalabon forgo palota … vagy egy barlang, a kutyának továbbra is az a lenyeg, hogy a gazdival legyen.

Ha panel a kovetkezo opcio, akkor az … megfogja szokni. Persze biztos sokat kell majd setalni, de megmondom oszinten: nincs is jobb egy kutyatarsnal a varosi eletben.

Szerintem jo fej vagy, hogy gondolsz az idos kutyus utani eletre is. Nem hiszem, hogy a panel lesz a legnagyobb gondotok.

2020. nov. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudom javasolni tapasztalatból, hogy kezd el minnél előbb szoktatni a tömegközlekedéshez (főleg hogy még nem volt részese ennek).

Sok sétára lesz szükség eleinte és elképzelhető, hogy eleinte nehéz lesz panelbe szoktatni, mert nem lesz neki megszokva, de nem lesz probléma. Mellesleg aranyos tőled, hogy így törődnél vele, ha más a kutyustársa nem lesz. :)

2020. nov. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Simán beszoktatható,hülyeség,hogy nem.


Eleinte kicsit nehezebb lesz,hogy átálljon. Sűrűn le kell vinni mintha kölyök lenne, ha megérti,hogy lent van pisi kaki akkor utána nem lesz gond.


Ha szereti a többi kutyát kutyafuttiba is járhatsz vele,azt a kutyák nagyon szeretik :)


3 évesen fiatal még :)


Tömegközlekedés nos azt viszont akár szoktathatod már most is, eleinte csak egy megállót mész majd kettőt. Mindig egyre többet :) Aztán ha ehhez is hozzá szokik akkor simán ellesz. Szájkosárhoz is szoktasd jutifalattal,mert ugye tömegközlekedésen kell.

2020. nov. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Vidd magaddal! A kutya a gazdahoz ragaszkodik. A kutya nem macska!! A vilag vegere is viheted ,csak veled lehessen!!

Enyem is tobb ezer nm-es birtokrol jott,de nagyon boldog,h vegre van gazdaja es nem a tenyesztonel lebecol a tobbi kutyaval a kertben.

2020. nov. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítő szándékú válaszokat! :)
2020. nov. 17. 21:57
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Bár nálunk csak kb 1 éves koráig volt kinti kutya, utána kinti-benti (kutyaajtóval), azért írok. A kinti kutya nagyon hamar hozzá tud szokni a szobatisztasághoz, soha nem volt ilyen gondunk a 3 kutyával. Szeretnek a fűbe pisilni, kakilni, sőt az ilyen kinti kutyák nagy valószínűséggel nem fognak a járda közepére szarni, inkább visszatartják addig, amíg nem jutsz majd el egy füves területre. A mi kutyáink az első pár hónapban mindig bent voltak és szinte azonnal szobatiszták lettek, mindig beálltak az ajtóba jelezni, pedig nem is tanítottuk őket. Szerintem még jobb is, ha ennyire emberközpontú, hogy lakásban akarod tartani majd. Megyeszékhelyen könnyebb albérletet találni kutyával, mint a fővárosban, csak lehet tovább kell keresned. Sok sikert!
2020. nov. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!