Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túl impulzív a kutyám! Nem...

Túl impulzív a kutyám! Nem tudom mit tehetnék még?!

Figyelt kérdés

Soha nem tudok lezárni jól egy gyakorlatsort. Pl. az ül és maradot már tökéletesen tudta, de életben gyakorolva nincs türelme ott maradni. Vagy a helyedrét is tudja, de ha nem csukom rá az ajtót csak mondom hogy marad megpróbál kisunnyogni utánam. Ha biciglivel megyek valahová addig rendben van amíg kikísér, a kapun kívül ráülök, ekkor bekattan és úgy elkezd ugatni mint egy vadállat, mint ahogy a postásra szokott. Hiába próbálkoztam vele h lefektetem és lassan indulok, visszajövök stb., fekve ugat, mikor gurulni kezd a bicó akkor meg kirobban és nekiront a kerítésnek. Amúgy szépen fut bicó mellett ha magammal viszem, ha gyalog vagy kocsival megyünk el nem csinálja, a bicót nem kergeti ha az udvarban megyek vele,csak ez a szituáció váltja ki(a postás is bicóval jár).

Ma is vagy 5 percig próbáltam elmenni úgy h ne robbanjon, nem sikerült, mikor visszajöttem gyakoroltam a kennelben helyben maradást nyitott ajtóval h nekem legyen igazam, többszöri visszaküldéssel lenyugodott és bent maradt, majd odamentem h mondjam neki h kijöhetsz, erre olyan impulzívan robbant ki h nekikoccant a körme a sípcsontomnak. Ez gyakori, egyszerűen felpörög ha bármi feladatot kap, és nem is a teljesítés a gond, hanem hogy meg kell várni míg lenyugszik benne, de mikor lenyugodott megdícsérem és újra úgy robban ki, h hiába vigyázok, sokszor mégis véletlenül megsért ahogy kiugrik.

Na, ez elég hosszú, kérdezzetek majd még ha vmi nem tiszta, így is jó ha van aki elolvassa és válaszol-nekik köszönöm!

Szval mit rontok el? Mit csináljak még, mit másképp?


2010. aug. 10. 19:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
És mi lenne ha mondjuk egy kiadós séta és játék után gyakorolsz vele?Mikor már kellőképpen fáradt ahhoz, hogy duracell nyuszit játsszon, de még elég érdeklődő, hogy gyakoroljon és tanuljon?
2010. aug. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
nem szép dolog de verd meg ha ilyet csinál egyre nagyobbakat kapjon és csak megtanulja(nálunk is ez oldotta meg a problémát)ha mész bicóval és elkezd ugatni menj be 1-2 pofon és kész...a miénk is ilyen volt:S
2010. aug. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

kouldelka: de a parancsokat már tudja, ha fáradt persze hogy megcsinálja, de amint újra erőre kap, újra ugyanolyan zakkant és impulzív. Hiába tudja, nem bírja, szétfeszíti az ideg és bumm.

1srác:ne félj azt is próbáltam, de amilyen impulzív olyan nehéz eltalálni. Ma is mikor bejöttem kapott egy pofont, de percekbe került míg eltaláltam, mert felimeri ha mérges vagyok és nem megy a közelembe, ha meg megkapja a pofont elkezd körbe-körbe rohangálni, hergel h fogjam meg...hülyének néz kb. Volt h hozzávágtam (volna) valamit mivel nem értem el h megpofozzam de rosszat tett, de szintén ügyesen félreugrik és csak eltört a kisseprű nyele. mindig én járok pórul, én égek be és ő megússza. ügyesebb nálam,és jó helyzetfelismerő, hiába színészkedek, ezért is érzem magamat tehetetlennek.

2010. aug. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
bocs, a másik regemről írtam.
2010. aug. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mennyi idős kutya és milyen fajta?
2010. aug. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
5 éves szuka tervueren
2010. aug. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Jaj hát gratulálok, nagyon szép fajta kutyád van.

Ez a bicajos dolga kifogott rajtam. Egyszerűen nem értem mire gondolhat. Egy bicajból amivel te mész el nem asszociálhat a postásra. Vagy igen?

2010. aug. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Mást nem tudok, hiszen szépen fut bicó mellett, nem kergeti, nem harapja a kerekét, akkor se ugat ha bicó nélkül megyek el. Csak ez lehet hogy asszociál a postásra-a bicigli, ahogy felszállok rá és legurul a kocsibeállón, adja azt a kattogó hangot a pedál...mikor hazajövök már boldogan köszönt.

2010. aug. 10. 21:36
 9/15 anonim ***** válasza:

...ha izgatott soha ne jutalmazd semmivel(ne is szólj hozzá, ne nézz rá), hagyd egyszerűen figyelmen kívül az ilyen és hasonló viselkedést...pl. ezt minden egyes találkozásnál gyakorolhatod (nincs szemkontakt, érintés, beszéd amíg teljesen meg nem nyugodott)és elválás előtt se jutalmazd semmivel, ne etesd ilyenkor, ne búcsuzkodj tőle stb. Etetésnél se kapjon ételt amíg meg nem nyugszik teljesen.

...másrészt egy munkakutyának nem csak sok fizikai de sok sok szellemi feladatra is szüksége lenne, bicikli helyett lehet hasznosabb a több fegyelmezett lábmelletti követés pórázon, váltakozó tempóban de inkább lassan mint futólépésben, hogy folyamatosan rád figyeljen. Ezt a szellemi és fizikai gyakorlást kiegészítheted azzal, hogy kutyahátizsákot adsz rá 1-2 kiló terheléssel(plussz egy dolog amire figyelnie kell a séta közben és hasznosabbnak érezheti magát mert cipel valamit a gazdinak!)Különböző közös játékok mint keresés, nyomkövetés is segíthet amelyeket örömteli munkaként fog fel és figyelmesen lelkesen fog dolgozni.

A "marad" gyakorlásához pedig a gazdi türelme a legfontosabb. Ahhoz, hogy türelmesen várjon a kutyus a "marad" tanításánál mindig térj vissza mellé ne hívd ki belőle pl., és ha visszamentél és nem mozdul, nyugodt akkor dicsérd meg. Ha elmozdul következetesen de semleges érzelmekkel kisérd vissza oda ahol a parancsot kapta, ültesd vagy fektesd vissza a kiinduló helyzetbe. Fokozatosan növeld az időt és távolságot.

2010. aug. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
csak az előzőhöz mivel itt a fő gond a hiperaktivitás...egyelőre ne a biciklis dologra koncentrálj hanem az előzőleg leírt dolgokra. Amikor látod a változást akkor egy kiadós abb séta után térj vissza a biciklis gyakorláshoz.
2010. aug. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!