Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túl impulzív a kutyám! Nem...

Túl impulzív a kutyám! Nem tudom mit tehetnék még?!

Figyelt kérdés

Soha nem tudok lezárni jól egy gyakorlatsort. Pl. az ül és maradot már tökéletesen tudta, de életben gyakorolva nincs türelme ott maradni. Vagy a helyedrét is tudja, de ha nem csukom rá az ajtót csak mondom hogy marad megpróbál kisunnyogni utánam. Ha biciglivel megyek valahová addig rendben van amíg kikísér, a kapun kívül ráülök, ekkor bekattan és úgy elkezd ugatni mint egy vadállat, mint ahogy a postásra szokott. Hiába próbálkoztam vele h lefektetem és lassan indulok, visszajövök stb., fekve ugat, mikor gurulni kezd a bicó akkor meg kirobban és nekiront a kerítésnek. Amúgy szépen fut bicó mellett ha magammal viszem, ha gyalog vagy kocsival megyünk el nem csinálja, a bicót nem kergeti ha az udvarban megyek vele,csak ez a szituáció váltja ki(a postás is bicóval jár).

Ma is vagy 5 percig próbáltam elmenni úgy h ne robbanjon, nem sikerült, mikor visszajöttem gyakoroltam a kennelben helyben maradást nyitott ajtóval h nekem legyen igazam, többszöri visszaküldéssel lenyugodott és bent maradt, majd odamentem h mondjam neki h kijöhetsz, erre olyan impulzívan robbant ki h nekikoccant a körme a sípcsontomnak. Ez gyakori, egyszerűen felpörög ha bármi feladatot kap, és nem is a teljesítés a gond, hanem hogy meg kell várni míg lenyugszik benne, de mikor lenyugodott megdícsérem és újra úgy robban ki, h hiába vigyázok, sokszor mégis véletlenül megsért ahogy kiugrik.

Na, ez elég hosszú, kérdezzetek majd még ha vmi nem tiszta, így is jó ha van aki elolvassa és válaszol-nekik köszönöm!

Szval mit rontok el? Mit csináljak még, mit másképp?


2010. aug. 10. 19:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
1srác: Legnagyobb kegyetlenség verni egy kutyát.
2010. aug. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
tudom hogy nem szép dolog de ha megharapja a kezedet mert olyanja van te mit csinálnál??meg dícsérnéd kedves utolsó?mert velem pl ez történt..és nem azt mondtam h agyon kell verni hanem kis pofon....nem fog ám bele halni...-.-
2010. aug. 11. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

23:18-nak:

köszi, nagyon jókat írtál, de sajnos HD-C-s a kutya, így nem szabad terhelni, hogy élete végéig tünetmentes maradjon. Ez is ront a helyzeten, mert így az energiáit csak óvatosan vezetgethetjük le. Mint mondtam gyakorló helyzetben már mennek a parancsok és a figyelmen kívül hagyást is csináltam jó darabig, de csak még jobban bekattan tőle, mivel régen klikkereztünk, ha figyelmen kívül hagyom a létező összes trükkjét bemutatja, bepörög és egymás után csinálja a dog-dancinges és egyéb elemeket, majd ha ezzel sem megy semmire, elkezd dörmögni és dugja a fejét a kezem alá, az oldalamnak. Amíg ezt alkalmaztam alig foglalkoztam vele, mert fél óra míg lenyugszik, és amikor végre nyugodtan hozzászólok, vagy egy simivel megdicsérem h most így jó, azonnal újra robban:"végre, újra figyel rám" és rohangálni kezd mint az őrült és újra kezdődik minden, csak még nehezebben nyugszik majd le. Kb. egész nap csinálhatom ezt vele.

Azért is nehéz vele mert ugye le kéne fárasztani testileg, amit nem lehet a dp miatt, és szellemileg. De hiába van lefárasztva szellemileg, akkor is rohangál és pörög, így nem lehet vele szépen dolgozni élethelyzetben.

2010. aug. 11. 10:40
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ha következetes és kitartó vagy működnek a dolgok egy kutyahátizsák egy kiló plusszal meg nem terheli meg az izületeket annyira mint a bicikli után szaladgálás. Dp-s kutyusnak a legjobb ha úsztatod sokat, vagy vizi apporttal fársztod. Következetessség és türelem.

...maga a hiperaktivitás az ő esetében fizikailag sem és mentálisan sem egészséges...

ha nem boldogulsz vele akkor pedig egy szakember személyes tanácsadása rámutathat azokra a pontokra amit esetleg rosszul vitelezel ki

/interneten keresztül látatlanba ennyit tudok tanácsolni/

2010. aug. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Utolsónak: a biciklizést még azelőtt csináltuk h dp szűrésen kiderült a dolog. Az úsztatásra utána ráálttam egy időben, de 2-3 kihozás után nyüszített és megroggyant a hátsó lába, úgyhogy nem erőltettem. jelzi mi rossz neki. Ha pl. sokat labdázunk utána meg-meg roggyan a hátsó lába párszor.

Sajna ráadás hogy vidékiek vagyunk, nincs kutyasuli a közelben, se kicsit messzebb.

2010. aug. 11. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!