Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbízható, garantáltan...

Megbízható, garantáltan egészséges kölyköket tenyésztő Angol cocker spániel tenyésztőt tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy angol cocker spániel kiskutyát. Nekem az lenne a fontos, hogy egészséges legyen, örökletes betegségei ne legyenek! Nem akarok feltétlenül kiállításra járni vele. Szóval, családi kutyus lenne. Eddig azt hittem, elmegyek egy-két tenyésztőhöz, ami itt van a közelben, és megveszem a legaranyosabb kutyust, de utánaolvastam a dolgoknak és nagyon megijedtem: szaporítók, örökletes betegségek... Csak megbízható tenyésztőtől, jó vérvonalú kutyát szabad venni... De annyi tenyésztő van, mégis melyik megbízható, melyiknek az a célja, hogy a minél egészségesebb kutyákat tenyésszen, nem pedig az a célja, hogy sok kölyök legyen?
2010. aug. 10. 19:54
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Budapesten, de ha arról van szó, hogy egészséges kutyusom legyen, mindegy, hol van a kennel :)
2010. aug. 10. 20:42
 12/19 A kérdező kommentje:
Inkább kant szeretnék, mert azt hallottam, hogy azzal kevesebb gond van, nem muszáj ivartalaníttatni, a szín teljesen mindegy.
2010. aug. 10. 20:44
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Azzal, hogy megkérdeztem, hol élsz, nem arra céloztam, hogy csak azon a környéken kell körülnézned. Nekem Győr (Athina's Product) 175 km.

Csak kíváncsi voltam:)

2010. aug. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
30%

Emberkék, nem arra gondoltam, hogy akármilyen kutyát lőcsöljek a kérdezőre a szomszédból, bár megértem az aggodalmatokat. :)

Elérhetőséget ajánlottam volna neki alkalomadtán, illetve biztosan tudtak volna találkát szervezni,hogy a kérdező lássa honnan, kiktől származik a kutya, és akár előre választhasson.


Azért merem ajánlani, mert náluk én is szívesen lennék kutya. Nagyon szeretik őket, odafigyelnek rájuk, rendes házi kosztot esznek, csirkehússal, mindennel, és nem összevissza helyekről származnak a kutyáik, hanem tenyésztőktől, így biztosan spanik, nem keverékek. Nagy tapasztalatuk van a tartásukban, épp csak azt nem tudom, tenyész engedélyük van-e :D De ha véletlen nincs papír, azt szeretettel pótolják, és ők sem adják akárkinek oda a kiskutyákat :)


Jó emberek, és szeretik az állatokat. Rokonoktól fogadtak örökbe egy macskát, és a minap, mikor a rokonok itt voltak, áthozták a cica született kölykét, hogy megmutassák, hogy a cicamama nem csak jólvan, de lám egy tündéri gyermek is van :)

2010. aug. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 panettone ***** válasza:
51%

Valószínűleg senki nem fog tudni igzán testreszabottan kennelt ajánlani Neked. Kiknél jártál eddig? Mik a tapasztalatiad? Mitől félsz igazán? Olyan hogy teljes körű garancia sehol nincs, ha a szülők szűrtek, egészségesek véletlenül akkor is becsúszhat olyan kölyök akinél jelentkezik valami betegség. Ha mindenképpen a leg körültekintőbben akarsz eljárni akkor ne itt várd a csodát! inkáb menj el egy két helyre és szerezz tapasztalatokat, keresd a kennelek oldalán a gazdiktól kapott híreket, figyeld kinek a kutyái állják meg a helyüket kiállításokon, sportban, kutyasuliban egyaránt.

Nem mindegy milyen kutyát szeretnél, hogy milyen célra, milyen vérmérséklettel, angolt, amerikait, cavit? Mennyit szánsz rá? hogyan fogod tartani? Lakásban, családiházban? Volt már kutyád? Mennyit lesz egyedül, Később szeretnél mellé másikat? Látod nem csak az a lényeg tud-e valaki kennelt ajánlani, sokkal inkáb az hogy tud-e valaki az igényeidnek megfelelően kennelt ajánlani.

Sok sikert a kiskutyához

panettone

[link]

2010. aug. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Angol cockert szeretnék, és azért tettem fel ezt a kérdést, mert nagyon megijedtem, hogy a spánieleknél milyen durva örökletes betegségek fordulhatnak elő. Szeretnék előbb tapasztalatokat a tenyésztőkről, amiket később meglátogatok, mert nincs mindegyik olyan közel, hogy nna, akkor most szépen elugrok. Pl ha egy kennelről rosszakat hallok, akkor oda valószínűleg nem megyek el. Első kutyám lesz, még nem estem át ilyen kutyaválasztási procedúrán, tapasztalatlan vagyok :D Valószínűleg nem fog másik kutyus kerülni mellé. Családi kutya lenne, és sokat tudnék vele törődni, nem lenne sokat egyedül. Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. aug. 11. 10:33
 17/19 panettone ***** válasza:
23%

Nem értem, ha nem akarsz sportolni vele, nem akarsz kiállításra járni, nem akarsz tenyészteni. "csak" szerenél kedvencnek egy hobbi kutyát akkor miért nem fogadsz örökbe? Ha veszel mindegy milyen csúcs tenyésztőtől egy kiváló vérvonalú garantáltan szűrt szülőktől szármatzó kölyök kutyát Ilyen igényekel nyisd ki a bukszád úgy 150000,- ig akkor sem garantálja senki, hogy ha szűrt az ismert betegségekre nem lesz mondjuk epilepsziás vagy olyan vese beteg ami nincs még az ajánlott szűrések között. Senki nem garantálja hogy ha szűrt is szemre egy agyvérzés következtében nem fog megvakulni. És lehet még foghibás, harapáshibás és olyan ami eszembe se jut...

Fogadj örökbe egy 3 év körüli ivartalanított kis kant tuti hogy ha bármilyen örökletes betegsége lenne az már kiderült volna, általában a nálunk ideiglenesező kutyákról meg tudjuk mondani, hogy milyen a természete és azt is ajánljuk-e a Ti életritmusotokhoz.

De ha mindenképpen kölyköt szeretnél és tenyésztőtől akkor emeld fel a kis feneked a gép elől menj ki legalább kiállításokra vagy tenyészszemlére és nézz körül, érdeklődj.

Én tudom kitől vennék/ nem vennék kutyát de se reklámozni sem pedig leszólni nem akarok senkit. A kiskutya vásárlás mindig lutri.

panettone

2010. aug. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Szia lett spánieled :-D? Honnan?
2013. jan. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
nem spániel, de lett kutyám :D
2013. jan. 7. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!