Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma indultam el otthonról,...

Ma indultam el otthonról, véletlenül kislisszolt a nyitott kapun a kutyám és morogva ráugrott majdnem az egyik járókelőre, aki meg belerúgott. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Azt mondta bocs, de megijedt. Én meg hiába szóltam az ebre, hogy marad, akkor már rúgott, de nem tudott ráugrani, mert elkaptam a kutyám a nyakörvénél fogva. Furcsálltan sose szokott a járókelőkre ugatni meg semmi.

2020. nov. 19. 13:22
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
94%

Én is állatbarát vagyok, de egyedül sétálva támadott már meg öt (5!) viszonylag kistestű kutya. Nem azon gondolkoztam, hogy szegény kutyuli-mutyulik, nehogy bajuk legyen. Először csak ordítottam velük, de hiába. Ha nincs rajtam bakancs, a bokám bánta volna. így az egyikük repült a bakanccsal rúgástól, ez elég jel volt a többinek, elkotródtak.

Megjegyzem, 50 kg-os nő vagyok. Volt, aki szerint jobban szeretem a kutyákat, mint az embereket. De ha rám támad valaki, az megbánja, akkor is, ha kutya az illető. (Tudom, lehet, olyan helyzet, amikor nem tudom megvédeni magam, főleg emberek ellen, de ez most nem az volt)

2020. nov. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
91%

[link]

[link]

[link]

[link]

Sőt, van az a helyzet mikor nem csak rúgnék, lehet leszavazni, kedves 70%-os válaszokkal rendelkező, aki mindenkit lepontoz, aki megvédené magát egy ilyen helyzetben. :)))))

Ki tudja be van-e oltatva a kutya normálisan kezdjük ott, ha gyerekkel lennék pláne beindulna a védelmező funkció, plusz nem tervezek maradandó sebhelyeket viselni, csak azért mert tűröm a kutyika támadást.

2020. nov. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
91%
#9 te igen hülye vagy, ha az utcán megtámad egy kutya és védekezel utána még te fizess? Gondolkozzál már egy kicsit az agyaddal.
2020. nov. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Voltunk dokinál, agyrázkódást kapott. Majd vissza kell vinnem, mert azt nen tudták megmondani, hogy ennek a furi járásnak mi az oka. Remélem, nem maradandó.
2020. nov. 19. 16:46
 25/37 anonim ***** válasza:
90%

Máskor jobban kell vigyázni.


Én is úgy reagáltam volna mint az a járókelő. Nyilván ha nekem ugrik egy kutya nem fogom hagyni hogy megharapjon, védekezek.


Már volt olyan hogy bicikliztem és el akarta kapni a lábamat egy kutya. Kimentünk a kocsik közé úgy üldözött. Azóta paprikaspray is van nálam, és legközelebb lefújnám a dögöt.

2020. nov. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

ma 16:46

Sajnálatos a sérülése a kutyádnak. Kívánom, minél előbb felépüljön.

Remélhetőleg a kutya megjegyezte, ezentúl nem rohan ki a kapun.

2020. nov. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%
Nagytestű kutyus ? Mert azoktól félnek az emberek. Maradj mellette és igyon sok vizet
2020. nov. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
80%
Ha ezt velem teszi a kutyád, akkor amellett, hogy felrúgom, még téged is leüvöltelek. Valószínűleg a rendőrséget is kihívom. Ilyen egy felelőtlen, utolsó állattartót, mint te! Ha nem tudod a kutyádat kontrollálni, minek tartasz állatot?
2020. nov. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem miért ugrott rá egyből? Milyen fajta kutya? Az én kutyám ha véletlen kiszökik max ugat és hátrál pedig nemet juhász "a nagy vérszomjas fenevad". Nem az az első hogy ráugrik
2020. nov. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért ugrott rá, ezelőtt sosem csinált ilyet, nem is ugatta az utcát. Németh juhász ír szetter keverék. Nem ivaros.
2020. nov. 19. 21:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!