Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vemhes kutyát kaptam!?

Vemhes kutyát kaptam!?

Figyelt kérdés

Egy család kirakta facebookra megunt 1 éves vizsláját, megtetszett, akartam is kutyát így hát elhoztam. Akkor még elég sovány volt, de egy kicsi hasa volt, de ezzel nem törődtem. Viszont utána 1 hét elteltével elkezdett nőni a hasa, de gondoltam, hogy a jó minőségű és bőséges ételtől amit végre kap. Viszont ma (3 hét után) már látom rajta, hogy másról van szó, ez már nem duciság,biztosan vemhes. Ma mentünk volna orvoshoz oltás, és ivartalanítás megbeszélése miatt, de nem tudott fogadni, holnap 8kor soron kívül megyünk hozzá, nemrég írtam rá, hogy holnap egy ultrahangot is tervezzen be. Nagyon bánt, mert a szaporítás ellen vagyok, gondolom tudták, hogy vemhes, azért akarták gyorsan odaadni valaminek. Ilyenkor már késő az "abortusz?" már 3 hetesek biztos vannak a kicsik.

Nalunk nem lehetett vemhes, mert nincs kerítésünk, ezért csak sétálni járok vele, egyedül az udvarra nem engedjük ki. Írjak rá arra akitől hoztam? De nem tudom mit tenne, odaadni nem akarom a kutyámat. Nagyon félek igazából csak megnyugtatásra várok.


2020. nov. 20. 13:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
52%
Nem biztos, hogy csak 3 hetes vemhességről van szó hiszen már vemhes volt amikor elhozta. Nekem nem lenne szívem elvetetni a kiskutyákat, viszont nagy felelősséggel jár az biztos. Majd kiderül mit mond az orvos aztán el tudod dönteni mi legyen.
2020. nov. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
81%
A kutyának nem okoz örömet a fialás, és bánatos sem lesz, ha ivartalanítják vemhesen. Ez neki csak ösztön. Azt meg csak tudja már a kérdező, hogy anyagilag belefér esetleg egy alomnyi kutya.
2020. nov. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
87%

8 hetes vemhességnél is , ha pl fertőzés, elhalás történik, akkor is megcsinálják a műtétet. Tehát császároznak és egyúttal ivartalanítanak is.

Igaz, némileg tovább tart a műtét így, mintha csak egy sima ivartalanítást csinálnának.

Az orvosod majd dönt.

Van orvos, aki egyáltalán nem vállal vemhes ivartalanítást.

2020. nov. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom meddig lehet ivartalanítani, de ha lehet, szerintem mindenképp ivartalanítasd őt. Te egy kutyára vállalkoztál, nem hiába. Költséges plusz néhány kutya felnevelése, illetve ha odaadod a kiskutyákat valakinek, kitudja mi lesz a sorsuk, mennyire tudsz jó gazdát találni. Ezt előre nem tudhatod. Viszont a kutyának, akit elhoztál, tudnál jó életet biztosítani, de ha lesznek kölykei, nem feltétlen az anyagiak szempontjából. Szerintem ivartalanítasd ha lehet.
2020. nov. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
A nagyszüleimmel élek, akik erősködnek, hogy tegyem ki a kutyát vemhesen (ne bantsatok Őket, régen ez így ment). Szóval biztos nem tűrnének meg itt 8 hétig csomó kölyköt, amit igazából tiszteletben kell tartanom,mert saját pénzből nem tudom ellátni a kicsiket. Gondoljatok bele, egy oltás+féreghajtás 8000ft is lehet, ezt kell 3szor 1-6 vagy akár 7 kölyöknél is. A mostani kutyámra van eltéve pénz, ha lenne vmi hirtelen kiadás, de azért ha kiszámoljátok ez horribilis.
2020. nov. 20. 16:03
 16/21 A kérdező kommentje:
Ez azoknak szólt akik azzal jönnek, hogy sajnálják, én is sajnálom de ennyi pénz a világon nincs.
2020. nov. 20. 16:04
 17/21 anonim ***** válasza:
93%

Lehet, hogy valakiknek kegyetlensegnek tunik, de annyi kiskutya van mar a vilagon, tele vannak a menhelyek, felesleges meg egy szaporulat. Latszik kerdezo, hogy felelos allattarto vagy, es ennek nagyon orulok!

Ez lesz a legjobb megoldas, es minden rendben lesz :)

2020. nov. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ennyi pénz nincs. És nyilván nem kis vizslák fognak születni, hanem keverékek, amikért nem tömegelnek az emberek. És ha nem lesz csak 2-3 kölyöknek gazdája?

Szerződést hogy iratnál a leendő gazdákkal? És hogy követnéd nyomon a kölykök sorsát? Inkább ivartalaníts!

2020. nov. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Most jöttünk az orvostól. Sajnos nagyon sok kiskutya lenne (direkt nem kérdeztem, pontosan mennyi) és felvázolta, hogy kedvezménnyel is meglenne 100 000ft + kiadás csak a picikre, és még nincs ott az én kutyám ivartalanítása, oltásai, chipje (amiket most meg is kapott). Szóval sajnálom, ha valaki ezt nem bírja, vagy kiakad ezen, de kedden megyünk megműtetni. Nagyon jó, állatimádó orvoshoz járunk, és Ő is ezt javasolta.

2020. nov. 21. 11:56
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy-két szép mondatot elejtenék annak a görénynek akitől hoztad.
2020. nov. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!