Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Társasházba milyen kutya...

Társasházba milyen kutya jöhet szóba?

Figyelt kérdés

A nagytestű kutyákat kedvelem jobban, pl doberman.


Jelenleg földszinten lakom. Aktív életet élek, járok ki biciklizni a parkba, sétálni stb.

Napközben home office-ban dolgozom.


Milyen kutya fajták jöhetnek szóba ilyen esetben?



2020. nov. 20. 18:15
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Foglamam sincs.

26 éves vagyok, jól keresek.

Ráadásul Nyugat-Európában élek, itt viszonylag jobban odafigyelnek a work-life balance-ra. Szóval hosszútávon is számolok a legalább részleges home office-szal.


(Mostanában egyébként full home office van itt, nem tudom Pesten mizu.)

2020. nov. 20. 20:08
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Olyan, amit meg tudsz nevelni és passzol az életmódodhoz. Aktív gazdi mellé aktív kutya is mehet lakásba, úgyse tudnál mit kezdeni egy passzív kutyával, aki nem bírja a tempódat.
2020. nov. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Volt már korábban kutyád? Mennyire vagy határozott, következetes, engedékeny, türelmes? Inkább kölyök kutyát szeretnél, vagy felnőtt is szóba jöhet? Fontos, hogy legyen törzskönyve, vagy mentett kutya is opció?
2020. nov. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Igen, voltak kutyáim, pontosabban családi kutyák. 18-20 éves koromig otthon éltem.


Következetes szoktam lenni. Nyilván az elején egy új kutyával tudok türelmesebb lenni.

Mentett kutya is lehet.

2020. nov. 20. 22:25
 15/21 A kérdező kommentje:

+Akár felnőtt is. Csak passzoljunk egymáshoz.


Bár igazság szerint szivem szerint kölyökkorától nevelném, hogy engem szokjon meg leginkább.

2020. nov. 20. 22:25
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nézz szét a menhelyeken ha nincs konkrét fajta ami megfogott. Menhelyen is vannak kölykök, akiknek általában legalább az egyik szülőjét ismerik, így tudnak számolni hogy mekkora lesz, milyen a temperamentuma, mozgásigénye stb. De igazából elég ha szimpatikusnak találod az egyik kölyköt, és utána úgy is úgymond igazodni fog hozzád (nyilván egy mopsz nem fog hosszú orrot meg lábakat növeszteni a kedvedért, de megpróbálom majd a kedvedbem járni, próbál magához mérten igazodni)
2020. nov. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mentett kutyám van, 1,5 évesnek tippelték akkor, amikor hozzám került, nagyon hozzám nőtt. Én is sportolok vele, nem kellett sokat várnom, hogy elkezdjük, egy kölyöknél várni kell a sporttal, míg felnő.
2020. nov. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Az ugatasrol kiskorban tudod leszoktatni. Tenyesztoket jarj korbe meg fajta klubokat. Olyanokat keress,akinek dobija van es kerdezd oket a mozgasigenyrol. H birja-e a sportjaid. Elvileg igen.

Vadaszkutyakat elfelejtenem. Azoknak nehezebben tanitod a nem allando ugatast.

2020. nov. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
És pl az ugatásról való leszoktatás hogy történik?
2020. nov. 21. 10:20
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

A vizsla a legkönnyebben kezelhető, a felsorolt fajtákból(bár van eltérés van a fajtákban pl német, olasz, magyar), sokan tartanak is lakásban, jófejek, játékosak, nagy a teherbírásuk, és imádnak a gazdi kedvében járni.

Dobbermann kicsit nehezebb dió és a dalmata pedig elég makacs tud lenni.


Talán még a goldent és a labradort tudnám ajánlani.

2020. nov. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!