Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire veszélyesek a kóbor...

Mennyire veszélyesek a kóbor kutyák?

Figyelt kérdés

Egy vidéki kisvárosban élek, és vasúttal járok onnan munkába. Mivel a házam kb fél kilométerre van a vasútállomástól, ezért többnyire gyalog, vagy bicajjal járok onnan haza.

Az utóbbi hetekben néha láttam kóbor (vagy elkóborolt) kutyákat, kistestűeket és nagytestűeket egyaránt, melyek többnyire nem zavartak sok vizet, de elgondolkodtam azon, hogy mennyire jelentenek veszélyt egy átlagos emberre, ha az illető nem provokálja az állatot.

Illetve előfordult-e már, hogy egy kóbor kutya ok nélkül támadt egy emberre?



2020. nov. 22. 18:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Van amelyik tök aranyos és még etetni is szoktam, de találkoztam már olyannal is, amelyikkel nem kellett volna..

2020. nov. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

lehet veszélyes


ezért van a gyepmester

2020. nov. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Lehetnek veszélyesek is, főleg ha nagytestűek és bandában vannak ketten, hárman. Ezért is van a zsebemben mindig egy gázspray...
2020. nov. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%
Semennyire.
2020. nov. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Akkor lehet veszelyes, ha sokat bantottak az emberek … amúgy nem kell tartani egy koborlo allattol.

Problémát okozhatnak ha mondjuk tobb kutya falkaba van verodve es van közöttük egy hangado, de ez is nagyon ritka.


Alapvetoen ovatosnak kell lenni az állatvilággal szemben, de nem szabad benned felelemnek lenni mert akkor rosszul fogsz donteni ha bajba kerülsz.


En nap mint nap talalkozom beszari emberekkel akik tok hulyen viselkednek ilyen szituációkban, pedig az en kutyam nem is kobor … ráadásul egesz jolnevelt. Meg is ha csak ugy elcsatangol mellolem, par perc múlva biztos sikoltozik vagy uvolt valaki mint egy barom :)

2020. nov. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

Miert bantana egy kutya? Nem vagy taplalek a szemeben, nem vagy konkurrencia a szemeben, nincs kozottetek semmi csatlakozasi pont. Talalkoztatok … ennyi. A kutya a viselkedesedbol tudja csak megitelni a szandekaidat, tehat ha egyertelmuen azt mutatod a kutya fele, hogy nem szandekozod bantani, akkor mindenki gond nelkul mehet tovabb a dolgára.

Ha beszarsz, elkezdesz toporogni vagy raadsul meg egy husangot is a kezedbe veszel, akkor a kutya mar gyanakodhat a szandekod felol … ha elkezdesz kiabalni es ilyesztegetni a kutyát, akkor azt acsarkodásnak veheti es megtamad.

Viselkedj normalisan es nem lesz problema.

2020. nov. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%

Az a baj, hogy ilyen szituációban egy felos ember meg akkor sem tud normalisan viselkedni, ha mondjak neki mit csináljon. Mindenki mondja jo-jo, de senki nem azt csinalja amit tanacsolnak neki.

Tényleg szinte minden nap vannak ilyen sztorijaim, mind normalisan vegzodnek mert egyáltalán nem vad a kutyam, de szereti megijesztegetni a felos embereket. Kilometerrol kiszurja a problemas embert es egybol megy tisztazni a dolgot. :) Nagyon vicces (nekem) :)

2020. nov. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Eddig engem nem ért semmilyen támadás, sőtt az esetek túlnyomó többségében oda sem jött vagy rám sem nézett a kutya. Akkor veszélyes, ha a kutyádat sétáltatod, akkor viszont gyakori, hogy odajönnek dominálni pl amiből verekedés is lehet.


Egy kis menhelyre járok segíteni, ahol nincs fix személyzet és az a tapasztalatom, hogy gaza nélkül a kutyák nem olyan magabiztosak, hogy támadást kezdeményezzenek ember ellen. (gazdásodás után viszont az a tapasztalat, hogy a kennelben cuki-muki kutyák pár héten belül már vérmesen őrzik a portát :) )

2020. nov. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%
Veszélyes is lehet.
2020. nov. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A háztól megszökő ebek szoktak problémás lenni. Amelyik kint él az utcán huzamosabb ideje, azok nem szoktak veszélyesek lenni. Nem is tudnának életben maradni, ha minden közelükbe tévedő állatra, emberre rátámadnának.
2020. nov. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!