Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos kiskutyám nagyon...

4 hónapos kiskutyám nagyon tartózkodó. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon szépen sétál láb mellett pórázoin, de ha elmegy mellettünk valaki, elkezd húzni, nagy ívben kikerüli. Megsimogatni lehetetlen másoknak, mert megőrül tőle. A többi kutya egyszerűen nem érdekli, velünk folyton játszana, de más kölyköket magasról letoj, ha játszanának vele, arrébb megy, vagy elszalad tőlük. Alapból a többi kutyától nem fél, de ha játszanának vele, azt nem szereti, akkor megijed. Próbálom szocializálni, de elég sokára került hozzám és nemrég lettek csak meg az oltásai.

2020. nov. 25. 10:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Vidd el kutyaóvodába.
2020. nov. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
4 hónapos a kutya. Még kölyök. Egy 3 éves gyerektől sem kérdezgetik az emberek, hogy miért nem szereti az idegeneket, meg hasonlók. Várj még vele, legyél türelmes, majd kialakul. Ha folyamatosan foglalkozol vele, az biztosan jót tesz. :)
2020. nov. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Honnan van? A szülei mennyire jó idegrendszerűek? Az eddigi, kb 4 hetes korától a szocializációja mennyire volt jó?
2020. nov. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

introvertált


jó informatikus lesz majd belőle


:D

2020. nov. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4., ezen most szakadok :D A szülei kedvesek voltak, odajöttek, de azért tartózkodóak, apja mudi, anyja kuvasz. Hozzám 13 hetesen került már, alig lehetett megfogni, nagyon félős volt, ráadásul egyedül született, nem voltak testvérei (vagy elpusztultak). 13 hetes koráig egy ólban élt egyedül szerencsétlen, tanyán, ahol semmi nem is történik...Mindent megteszek, hogy segítsek neki, csak nem tudom vajon jól csinálom-e amit csinálok, de nagyon sokat fejlődött már. Viszont ez az emberektől félés nagyon nem akar eltűnni... Van, amikor már észre sem veszi őket, simál elsétál mellettük, aztán bekattan valami, vagy furán meg egy néni és már megint fél mindenkitől.
2020. nov. 25. 11:58
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

A kutyád rossz idegrendszerű is és a korai szocializáció is kimaradt. Ezért sem ajánlott szaporítótól kutyát elhozni.

Nyilván dolgozz a problémán, szocializáld és neveld, de arra készülj fel, hogy sajnos valószínűséggel sohasem lesz egy igazán kiegyensúlyozott, élhető, megbízható kutyád. (A megbízhatót arra értem, hogy pl. nem fog félelmében az úttestre kirohanni, ha olyan inger éri.)

2020. nov. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát... kezdő gazdinak egy szapis mudi-kuvasz keverék az egyenlő a katasztrófával.


Jó kutyaoviba elmenni migamarabb!

2020. nov. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyámnak is ez a baja, hiába oviztattam, akkor se foglalkozott se emberrel, se állattal. Odáig jutottunk, hogy nem puffog idegen állatokra, de emberekre néha igen. Jónevű kennelből vettem, csak betegek voltak a kölykök egy időben, így elmaradtak a simogató kezek. Vidd el közösségbe, lehet hogy a tiédnek segít.
2020. nov. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nem szaporított, véletlen párosodás volt, nem pénzért vettem. Megsajnáltam, azért hoztam el, mert még mindig az ólban lenne a disznószarban szegény :( Köszönöm az eddigi válszokat, megpróbálkozok mindennel ami lehetséges.
2020. nov. 26. 09:43
 10/12 A kérdező kommentje:
Már annyit sikerült elérnem, hogy a parkban felszabadultan játszik, visszahozza a labdát, figyel rám, megcsinálja a trükköket amiket eddig tanítottam. Csak ha jön egy réámenősebb kutya akkor megint visongva rohan el. Higgadt kutyákkal már rendesen elvan. Nem tudom hogy vegyem rá, hogy az emberektől ne féljen, az a legrosszabb...nem tudom ezen a kutyasuli mennyire tudna segíteni.
2020. nov. 26. 09:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!