Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek lépcsőházban van nagy...

Akinek lépcsőházban van nagy kutyája és nincs lift, az hogy "mozgatja" a kutyát?

Figyelt kérdés

3. emeleten lakom, és nincs lift. Staffom van, még csak 11 kiló szóval még kézben szoktam levinni a lépcsőn, de felfele már lábon jön.

Sokan mondják, hogy a folyamatos lépcsőzés minden irányba egészségtelen a kutyának, viszont olyat is hallottam hogy csak lefelé árt a gerincnek. Akinek akkora kutyája van, hogy nem tudja felvenni, az csak simán lábon leviszi a kutyát? Meg mondjuk egy idős kutya is lejön a lépcsőn, vagy hogy csináljátok?



2020. nov. 26. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Ledobom ejtőernyővel a 10.-ről
2020. nov. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
A lépcső ügyet valóban érdemes alaposan átgondolni kutyavásárlás előtt. Ha már megvan a kutya sokmindent nem tudsz tenni, de mindenképpen adj neki izületvédőt.
2020. nov. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, már megvan a kutyus. Előző kutyám ugyanilyen volt, csak akkor még kertes házban laktunk, szóval a lépcső nem volt gond. Viszont fényévente egyszer felvettem kézbe (kb egész életében kétszer), és ha a mostani is akkora lesz (ami több mint valószínű), akkor nem fogom tudni állandóan fel-le hurcolni kézben.

Fogunk neki venni ilyen kiegészítőket, mert barfozik és láttam/olvastam hogy amellé szoktak adni, csak meg szeretnénk kérdezni a dokit hogy milyet érdemes adni.

2020. nov. 26. 14:59
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Sima natúr zöldkagylópor. Egyszerű és természetes, nem lehet túladagolni.

De azért kérdezd meg a dokid/barfosok mit ajánlanak.

Amúgy az én kutyám már idős, 4.en lakunk, kézben viszem, mert lefele egyszer már megcsúszott, felfele meg nehezen jön, amúgy ő 30kg. De 2-8 éves korában ő ment maga.

2020. nov. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lattam olyat,h vmi lehajthato pallo van a lepcso szelen. Azon vegig tud menni a kutya.


Vagy lattam olyan hamot fresnapfban,aminek van sporttaska szeru fule es azzal tudod tartanj a kutyat.

2020. nov. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pallo dolog nem is rossz otlet, na de a harmadikrol? (felhajthato pallo ... ez jo!)
2020. nov. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

4.en lakunk 18,5 kg a 11 honapos kutyam.


5 honapos koratol lepcsozik. En megtanitottam hogy se lefele se felfele nem ugralhat hanem szepen egyesevel vegye a fokokat. Nem sietve megyunk jovunk hanem szepen, izuletvedot kap :)


Mondjuk en 1-2 even belul szeretnek kertesbe koltozni.


Tehat mire oreg lesz kertesben leszunk az fix. De oregen eleg necces amugy.


Nekem az elso kutyam, bar bichon volt neki, neki 12 evesen lett problema a gerincevel. Hogy most a lepcsozes vagy eleve lett volna. Franc se tudja. De utana nem lepcsozhetet. Olben vittem le fel. 16,5 eves koraig. Igaz o kistestu volt. Nem tudom egy kozepes- nagy testu kutyanal hogy kivitelezheto. Ha fizikailag nem birod el.

2020. nov. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%
10-12 hónapos koráig még hordozgasd, majd kezd el fokozatosan hozzászoktatni és add kúra szerűen az izületvédőt, nem lesz baja.
2020. nov. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!