Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire lesz mas a most...

Mennyire lesz mas a most kölyök Beagle kutyám, ha felno?

Figyelt kérdés
Jelenleg még kölyök, egyelőre azt veszem észre, hogy viszonylag tanulékony, már amennyire egy kölyök kutya az lehet, de kezelhető. Ha felno, akkor lehet belőle egy szofogadatlan, szőkos, butus kutya? Vagy ilyenkor már látszik, hogy milyen lesz? Tudom, sokat számít, mennyit foglalkozunk vele a jövőben, de mégis, ilyenkor már látszik, hogy milyen felnőtt kutya lesz belőle?
2020. nov. 27. 20:40
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

🙂

2020. nov. 28. 21:50
 12/12 anonim ***** válasza:
18%

Nekem is beaglem van, már 6 éves a drágám. Hát, mondjuk úgy, hogy nagyon okos egy kutya, de ez inkább a ravaszságában mutatkozik meg. Igazából már alapból kiskorában kezdődött az egész, mivel nehéz volt őt tanítani, mivel nem lehetett lekötni a figyelmét, sohasem érdekelte se a kaja, se semmi ilyen. Most is, mutathatsz neki bármilyen jutalomfalatot, szalámit, sajtot... nem érdekli. Végén minden meg lett tanítva neki, amit akartunk, de még mai napig is, sokszor a makacssága felülkerekedik, és csak azt óhajtja megtenni, amit ő is jónak lát. Imádja feszegetni a határokat. Nem ássa fel a kertet, meg ilyenek, de ha lát egy kis esélyt a szökésre, megpróbálja. Egyrészt szerintem a kíváncsiság miatt, folyton szimatol mindenfele. Illetve ha valamire fel lehet mászni, át lehet bújni, ő megpróbálja, és sikerrel is lát. Nagyon mászós egy kutya, már volt, hogy a létrára is elkezdett felmászni... De amúgy ő kiskorától kezdve már ilyen volt. Makacs, amire tud, felmászik/átmászik rajta, ha lát egy kis esélyt a szökésre, akkor megy.


De egyáltalán nem mondanám őt butának, okos egy kutya. Igazából mi mindent megpróbáltunk, amit tudtunk, de ő ilyen. Vele ellentétben a másik kutyámnak ha nyitva hagynád a kaput, se menne el. Pedig kiskorában ő is egy kis vacak volt, de 1-2 éves korára nagyon megkomolyodott, de a beaglem még mindig olyan, mint egy kölyökkutya.


Szóval nem tudom, az, hogy milyen lesz a te kutyád a jövőben, kitudja. Sok kutya 1-2 éves korában lenyugszik, de az enyém nem nyugodott le például. Viszont butus biztos nem lesz, max. makacs, az a beagle kutyákra jellemző. Sokan szokták őket butáknak hívni, de szerintem ők pont, hogy nem azok.

2020. nov. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!