Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtudom szoktatni a 3 hónapos...

Megtudom szoktatni a 3 hónapos kutyámmal,hogy a szomszéd kertjébe ne menjen be?

Figyelt kérdés

Olyan társas lakásban élünk,ahol közös az udvar,de mindenkinek egy kis füves területe van. A mi kertünk a bejárattól jóval messzebb esik. Egyenlőre követ és ha átakar menni a szomszéd néni virágjaihoz,akkor rászólok,hogy "nem" és odahívom. Egyenlőre bevált. Vajon ezt megszokja és befogja tartani a későbbiekben?


Esetleg más ötlet,hogy hogyan kellene?


A másik dolog... Ugye társasház mint említettem. Vajon megszokja (foxterrier) hogy ne bántsa a szomszédokat? Ergó tarthatom szabadon felügyelet mellett?


2020. nov. 28. 10:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Benti kutya,úgy értettem,hogy póráz nélkül vihetem az udvarra? Mert már most is nagyon morog és ugat ha meglát egy egy új embert az udvaron.
2020. nov. 28. 10:22
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne csak a kertbe hordozd sétálni, hanem az utcára is, találkozzon más kutyákkal, ingerekkel, akkor szocializáltabb lesz és nem fog mindenkit megugatni.


Az udvarral kapcsolatban pedig megtaníthatod neki, hogy amíg odaértek, csak a lábad mellett menjen/kövessen vagy vezényszóra fusson az udvarotokba.

Ha nem használ semmi, vedd pórázra.

Egy kutyasuli is sokat segíthet.

2020. nov. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
26%

Betartod a sorrendiseg szabalyaitAzzzal tudod kozolni ,h te vagy a vezer.


Nem tudtad,h a foxi kemenyen orzi a teruletet ? Nekem is ugatta a szomszedot tarsashazban.


Ha felno ,nagy lesz a mozgasigenye. 2 eves kora utan bicajozz vagy fuss vele majd minden nap,ha nem akarod,h agresszivitasba forduljon a levezetetlen energia.

2020. nov. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

[link]


... talan valami megoldast jelenthet :)

2020. nov. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

Én minden kutyámnak megtanítottam a KERT-NEM ismeretét. Kicsi korban természetesen még pórázon elhúzva a tiltott területtől.

Természetesen idő kellett ahhoz, hogy rögződjön benne a tiltás.

Felnőtten bármire azt mondom-kert-elmegy mellette.

Kitartóan hívd el, akkor pár hónap múlva már talán simán elmegy a szomszéd kertje mellett.

Az ugatásnál szerintem, ha ugat, megállsz, mondod nem! és akár megismertetheted az emberrel. Nagyon kicsi még a kutyád.

2020. nov. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!