Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SÜRGŐS ! 5 hónapos mopsz...

SÜRGŐS ! 5 hónapos mopsz kutyusunk 2 másodperc alatt lenyelt egy csirkeszárny csont (legalább 10 cm). Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Szombat délután lévén telefonon 3 állatorvost sikerült elérni. Az első kapsából mondta, hogy az se elől, se hátul nem fog kijönni. Val. szinű műtét. De ez az álltaklinika is 200 km-re van tőlünk.

Azóta még két állatorvossal sikerült beszélnünk telefonon. Valami olyasmit mondtak, mivel a torkán nem akadt meg, majd feloldódik, de szigorúan pépes ételt kell most adni neki egy darabig.

Nagyon-nagyon ideges a család. Nem tudjuk, hogy mire számíthatunk.

Egy csont valóban feloldódik ???? A kölyökkutya teste 30-35 cm, a csont legalább 10 cm-es volt. Rejtély, hogy mit művel a kicsi beleiben.

Valaki tudna valami tanácsot adni ?



2020. nov. 28. 15:46
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Nem fuldoklik? Ha gyomrába került lehet, hogy tényleg feloldódik, de én se lennék nyugodt..
2020. nov. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem fuldoklik ! Ugyanolyan aktív, mint egész nap volt. De iszonyúan ideges vagyok :(
2020. nov. 28. 16:14
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszem hogy feloldódik :/ Ráadásul a csirkecsont szúrhat is, mindig mondják hogy csirkét ne. Ha probléma lesz, akkor a vékonybéllel lesz, ha odaér. Egyszer én is rohantam a másik megyében lévő kórházba ilyen vékonybélben lévő elakadással, ráadásul éjjel. De szerencsére nem kellett műteni, bent tartották öt napig, folyamatosan kapta az infúziót és az végül kihozta belőle. Ha nem sikerült volna, akkor jött volna a műtét.

És persze mindig hétvégén vagy éjjel kell ilyen hülyeséget csinálniuk a kis szarosoknak... :(

Ha egyelőre nem akarsz elindulni vele, akkor azt figyeld hogy iszik-e, és nem jön-e vissza. Az én kutyám a vizet is visszahányta mikor elzáródott. Viszont ha hány akkor fénysebességgel menj mert a veséje károsodhat ha a víz sem jut végig rajta. És a kölykök nagyon hamar kiszáradnak.

2020. nov. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
24%
Valószínű feloldódik akkor, de inkább menjetek el holnap ügyeletre
2020. nov. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Probalj meg minden allatorvost felhivni a kozeledben, lehet, hogy nem dolgoznak hivatalosan, de hatha valaki tudja fogadni.


Ha nem talalsz senkit, akkor en viszont indulnek, tudom, hogy messze van, de en nem birnam elviselni azt a tenyt, hogyha baj lesz, akkor miattam nem kap segitseget.


Az a baj, hogy nagyon pici a kutya, tul nagy a csont, lutri az egesz. Pont tegnap volt talan itt egy kerdes, hogy valakinek a macskaja rosszul volt, nem vitte orvoshoz, es estere meg is halt. Lehet, hogy mentheto lett volna pedig :(

2020. nov. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedvesek vagytok!

Egyáltalán nem hányt, vizet már többször is ivott. Most családi csendespihi van, de a rosszcsont csak úgy figyel.

A fiam jött haza a kiskutyájukkal, hogy a felesége tanulni tudjon. Borzasztóan falánk és habsol, de még az életben nem láttam, hogy a 10 cm-es csont 2 másodperc alatt eltűnik. El akartuk venni, de már sehol sem volt.

Azért nagyon aggódom, mert ugye több óra, amig a kaja átmegy az emésztőrendszeren. És olyan kicsi a teste ... szóval iszúnyúan ideges vagyok.

A fiam viszi holnap röntgenre ... délig vannak a Miskolci Állatklinikán. Hát nem tudom milyen éjszakájuk lesz :(


Azt írtad, hogy 5 napig infúziózták és kijött. Hátul ? ... és oldódott valamennyire ?

Egyébként tuti nem szilánkos, mert egy másodpercet sem rágott, csak nyelt ... szélsebesen.

2020. nov. 28. 16:34
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hátul, de nem láttam hogy milyen állapotban, csak felhívtak hogy szerencsére kijött belőle az infúzió hatására, és lehet érte menni.

Remélem minden rendben lesz!

2020. nov. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

A kutya gyomra képes a csont feldolgozására. A nyelőcsövük képes irányba fordítani a lenyelt dolgokat általában.

Most a gyomrában van a csont, még nem indul kifelé. Majd holnap a röntgenen kiderül, mennyit tudott feldolgozni a csontból.

Sok szerencsét, hogy semmi gond ne legyen !

2020. nov. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem nem lesz komolyabb baj :(
2020. nov. 28. 18:07
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer egy kis labradorral incselkedtem, egy egesz grillcsirket huzogattam az orra elott :) ... egyszer csak hamm :D ... volt csirke, nincs csirke. Olyan gyorsan habzsolta be, hogy meg ledobbenni sem volt idom ... hu de izgultam en is, hogy mi lesz.


Mi lett volna, jol lakott a kutya :)))

2020. nov. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!