Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt hallottam, hogy nem lehet...

Azt hallottam, hogy nem lehet új nevet adni egy kutyának. Igaz ez? Miért van?

Figyelt kérdés

Szeretnék örökbe fogadni a menhelyről egy 2 éves kutyát, aki több, mint 1 éve lakik ott. A Calibra névre hallgat, de nekem ez nagyon nem tetszik.

A Sábára nehéz lenne átnevelni? Igaz,hogy ettől "megőrülnek"?


Bár még folyik a szülők puhítása...


2010. aug. 11. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz. Miért ne lehetne? Csak meg kell neki tanytani és kész. Mit gondolsz, pl bekerül menhelyre egy olyan kutya akinek már van neve és megőrül mert a gondozók más nevet adnak neki és aztán az új gazda megint mást? Nem hinném! Különben is a menhelyen rengeteg kutya van, nem hiszem hogy van idejük annyit foglalkozni vele hogy tökéletesen tudja a nevét.
2010. aug. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hű, akkor jól gondoltam én is,hogy nem igaz.


Köszi szépen!


Annyira szép kutyalány :))

2010. aug. 11. 14:36
 3/13 anonim válasza:
A miénk 5 hónapos volt, Barnabás, de nem tetszett és PomPom lett:))Hallgat rá, szóval elvileg nem nehéz:))
2010. aug. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
kicsi korába került hozzánk a kutyám és zsöminek neveztük el de anyu sokszor pannának szólította a tesóm meg mindig babának és mégis mind 3ra ért
2010. aug. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
Nem fog megőrülni, át lehet nevezni csak van amelyik kutya nehezebben szokik hozzá, ezért szokták azt javasolni hogy hasonló csengésű névre váltsunk ha megakarjuk váltiztatni a nevét. Pl.: Calibra-Kamilla, Zéno-Néro stb.
2010. aug. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Igen, arra én is gondoltam, hogy hasonlóra kéne, nekem a Kolibri jutott hirtelen az eszembe, de a Kamilla jobb, köszi a tippet! :)

2010. aug. 11. 14:55
 7/13 anonim ***** válasza:

Át lehet nevezni ,egy idő után meg is szokja majd. Amúgy szép név a Sába...!:)de ha nem tetszik a Calibra akkor is megtarthatod a nevet mert egy idő(1 hó kb.)megszokod és utána már nem lesz ronda számodra sem.

Én is menhelyről hoztam és bigyó volt a neve,én sem mertem átnevezni ezért ez maradt,és sokak szerint ronda név de nekem mostmár ez a legszebb :)

2010. aug. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
De lehet. ugyanúgy megtanulja mint egy új parancsszót, ha hallja jön, figyel.
2010. aug. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Szerintem is az, ráadásul illik Rá.


[link]


Ő róla lenne szó :)

2010. aug. 11. 15:21
 10/13 anonim ***** válasza:
Én most kaptam egy kivert kutyust, az a végződésű nevekre hallgat. Így Kamilla lett.:)
2010. aug. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!