Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok csinálni ha felelötl...

Mit tudok csinálni ha felelötlen volt akitöl vettük a kutyát?

Figyelt kérdés
vettünk egy másfél hónapos yorskie terriert. volt olyan és táppal nem anyatejjel hanem már táppal etete a a kutyát.nemtudom mióta eteti vele de nemértem mér nem ad rendes anyatejet neki ha megteheti?most olyan mintha szorulása lenne sz.rni akarna és nemtud :S sir szinte szegény nyüszit és erölködik. mit tudok tenni vele? féltem szegénykémet.mellesleg nem lesz nagyobb betegsége mer másfél hósan már elhoztuk?(én nemakartam volna de mondták hogy már tápot is eszik) nemkéne több vitamint kapnia?
2010. aug. 11. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Gondolom nem voltál te olyan felelőtlen hogy szaporítótól vetted!Vidd vissza a tenyésztőnek,biztos fog segíteni ha megkéred!
2010. aug. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Próbálj neki konzervet adni még egy ideig, aztán fokozatosan keverheted egy kis táppal. Még nagyon kicsike szegény, persze, hogy nem nagyon tudja megenni és megemészteni a száraztápot.
2010. aug. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Vérgibbon ***** válasza:
Nemtudom, hogy a kutyánál segít de az egy hónapos lányomnak segített az ánizsmag tea és az édesköménymag tea, gyógyszertárban 250 Forint egy zacskóval. Meghajtja és szelet csinál. Hátha kutyánál is segít.
2010. aug. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
11%
egy csopet korán van de má 6 hetis az ma nem baj.agyál neki tejet.rendes tehéntejet és jo kellene h legyen neki.ha nem lesz jobb vidd el állatorvoshoz mert nem lesz jo neki ha nem tud sz.arni.de adján neki kicsit langyos tejet es jo lesz
2010. aug. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Az nem lehet, hogy a kutyamama nem akarta szoptatni a kicsit, ellökte magától egy idő után? Nem akarok kővel dobálózni, mert nem ismerem a pontos körülményeket.
2010. aug. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Írj érthetőbben. A kiskutyának már 3 hetes korától lehet/kell tápot adni! Ha szorulásos akkor más baja van. Jó tápot adj neki, tehéntejet nehogy! És vidd orvoshoz is. Nem jó hogy ilyen korán elhoztátok de nem is hatalmas tragédia, csak jól kell nevelni.
2010. aug. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is nem csak az volt a felelőtlen, aki eladta neked a kutyát hat hetes korában, hanem az is aki megvette. Egy kiskutyát nem szabad ilyen korán elszakítani az anyjától, mert bár igaz, hogy 6-7 hetes koruk körül már csak elvétve szopnak, de ilyenkor tanulják meg a fontos dolgokat az anyjuktól, testvéreiktől. Ha ez az időszak kimarad az életükből, akkor később több az esélye a viselkedési probléma megjelenésének, a többi emberrel, kutyával nem tudn0ak majd megfelelően kommunikálni.

Nem értelek titeket, hogy tudjátok nézni, ahogy ez a szerencsétlen kis jószág szenved. Ha neked vagy egy családtagodnak lenne ilyen baja otthon ülnél ölbe tett kézzel? Azonnal vigyétek állatorvoshoz és imádkozz, hogy ne legyen komolyabb baja.

2010. aug. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Akiteki ***** válasza:
100%
Én az egész kérdést nem értem.
2010. aug. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
kalulu minek adsz direkt rossz válaszokat, még valaki hallgat rád és miattad lesz baja szegény állatnak.
2010. aug. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Basszus ha kakilni akar, de nem tud, az gyomor vagy bélcsavarodás is lehet, ahol minden perc számít, és mihamarabb műteni kell, hogy ne haljon bele, és a gyomornak is legalább egy része élő maradjon, mert az is elhal ilyenkor!


Mióta van ez az állapot?


Egyébként meg valóban te is legalább olyan felelőtlen vagy, mint akitől vetted, pont azért mert tőle megvetted. És sajnos a világon semmit nem tudsz ellene tenni, a magyar tövények nem írnak elő a világon semmit a szaporítással kapcsolatban.


Remélem meggyógyul a kutyud, de vidd orvoshoz mihamarabb.

2010. aug. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!