Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem jön a kutyám ha hívom?

Nem jön a kutyám ha hívom?

Figyelt kérdés

Ha kint vagyunk az udvaron (külföld,nincs kerítés sehol) egyszerűen elkóborol,nem jön vissza és mivel nem hallgat rám(vmit biztosan elb@sztam) így utána kell mennem,megfogni és behozni. Tudom hogy ez nem jó taktika,de hát más udvarába megy,nem hagyhatom csavarogni. Ma sötéttel hívtam,nem jött,fogtam magam és bejöttem. Egyszerűen nem jött utánam így kimentem és behoztam. Szerettem volna vele megtaníttatni a telek határokat,ami 3 hétig jól működött,mert mindentől bevolt sz@rva és követett,de most 2 hete körberöhög. Pici még egyébként,csak 5 hónapos,de a gyere parancsra teljesen hallgat,IDEBENT A HÁZBAN. Megfogadtam,hogy csak pórázon viszem ki,egyenlőre nem tudok mást tenni. Tudom,hogy érdekli a világ,de ez így nem lesz jó hosszabb távon. Nagyon nagy kertünk van,de nincs és nem is lesz kerítésünk.


Naponta 3x1 órát elviszem sétálni,fárasztom idebent is tehát szerintem nem azzal van a baj,hogy nem fárad le,nyílik ki neki a világ. Eddig ok. De mit tegyek,hogy visszajöjjön?


2020. dec. 4. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Esetleg úgy viszed ki, hogy egy vastagabb madzagot kötsz a nyakörvére, ami jó hosszú, és ha futna el, akkor csak rálépsz a madzagra. Így talán megtanulja hogy -ott a határ, addig mehet.
2020. dec. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Be kell vezetni, hogy a behívás nem egy opció, hanem egy kötelesség. Egy szabály, aminek a megszegéséért következmények vannak. Hogy most pozitív büntetés vagy negatív büntetés, már te döntöd el, de ez így nagyon nem normális, hogy ráhagyod ezeket, hogy nem neveled!
2020. dec. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Hosszú póráz (10-20 méter) jutalomfalat és sok gyakorlás. Ha jön amikor hívod mindig megdicséred. Akkor is ha csak a 10. felszólításra megy oda. Mindig örömmel hívd a kutyád, akkor is ha már kész ideg vagy mert nem akar odajönni, és a jutalmazás sose maradjon el. Sokan elcseszik a behívást azzal hogy ha végre visszamegy hozzájuk a kutya még le is kevernek neki egyet mérgükben. Döntsd el magadban mit szeretnél: azért menjen vissza hozzád a kutyád mert szeret és kötődik hozzád? Vagy azért mert fél a következményektől hogy ha nem megy?
2020. dec. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%

Kézből etetés. Kell hozzá egy 2 zsebes oldaltáska/hasitasi. Egyik az aznapi kajának, másik a másnapi kajának van kikészítve. Az aznapi kaját beleteszed az egyik zsebbe.

Ha hívod és rögtön jön, akkor adsz neki 2-3 falatot. Ha nem jön, vagy téblából, mielőtt jönne, akkor azt az adagot, amit a behívásért kapna, a holnapi zsebbe teszed. Ezt így gyakorlod. Mindig legyen kikészítve az egynapi adagja, és ne szidd, ha csak később jön, de ne is dicsérd, mert akkor azt tanulja meg, hogy mindegy mikor jön vissza, te úgyis adod érte a kaját.

2020. dec. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
37%
Kajaval tanitad. Csak ugy kapjon enni
2020. dec. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jutalomfalattal gyakoroltunk,úgy tanítottam. Mindig örömmel. De most 2 hete nem hallgat rám. Csak a házban. De eddig kinnt is hallgatott,olyan nem volt hogy ne kapott volna jutalomfalatot ha hívtam és odajött. Sosem bántanám,nálam ez nem opció,bár tnap már annyira felmérgelt,hogy leszidtam mikor utána mentem a szomszédba,kétlem,hogy értette volna,miért szidom le :(

A madzag jó megoldás. Türelmem eddig sok volt,tegnap elfogyott. Mindenhol kamera van,még jó hogy nem jelentettek fel magánlak sértéséért. Köszi a tippeket!


Tudom,még "gyerek",de szörnyen akaratos.

2020. dec. 5. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!