Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem jön a hívom, miért?

A kutyám nem jön a hívom, miért?

Figyelt kérdés

Én foglalkozok vele, enni adok neki stb....

De mégsem hallgat rám ha hívom! A szüleim hívására azonnal oda megy, mit tegyek?



2018. júl. 25. 19:08
 1/10 anonim válasza:
86%
Próbáld meg úgy, hogy valami jutalomfalatot kínálsz neki, miközben a nevén szólongatod, vagy jelölj ki egy hívószót, mondjuk a "gyere ide" - t, és mindig azt használd. És ezt ismételd sokszor, aztán próbáld meg jutalomfalat nélkül, jó sok dícsérettel ha odajön.
2018. júl. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szinte biztos, hogy nincs köztetek olyan távolság rangban, hogy elfogadja a parancsodat.

Vagy viszonyrendezést kell folytatni (ez NEM büntetést vagy agressziót jelent a kutya felé, tapasztalt kiképző meg tudja mutatni a lépéseket).

Vagy ha még nagyon fiatal vagy, inkább javaslom a jutalomfalathordást, és a kutya jutalmazását.

(Hívodm odajön - jutifalat. Magától odajön - nem adsz neki.)

2018. júl. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg még gyerek vagy, és nincs tekintélyed előtte.
2018. júl. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
16 vagyok
2018. júl. 25. 19:38
 5/10 A kérdező kommentje:
Hogy kell tekintélyt szerezni a kutya előtt?
2018. júl. 25. 19:39
 6/10 A kérdező kommentje:
Mennt a zöld pacsi!!!
2018. júl. 25. 19:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne csak etesd és simogasd! De neveld, tartasd be vele a szabályokat (mint a behívásé), legyen következménye annak, ha nem hallgat rád, mozgasd le, agyban is fáraszd le, dtb. Tehát foglalkozz vele úcy, ahogy igényli.
2018. júl. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Magyarazd el konkretabban pls
2018. júl. 26. 18:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem megy a nevelés, fordulj kiképzőhöz. Nem fogok olyat elmagyarázni, amiről sok száz oldalas könyveket írnak, mert itt nem lenne hely. És értelme sem lenne, akkor sem értenéd jobban.
2018. júl. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én is 16 vagyok, az amúgy makacs pitbullom már akkor is jön ha csak levegőt veszek a szólításához:D

Köztem és közte az egyetlen különlegesebb kapcsolat az (ami mondjuk a szüleimmel nincs meg neki) hogy én játszok vele (ami általában bunyózást jelent), azon kívül sétáltatni nem én szoktam, enni adni pedig kb harmad időben csak.

Lehet nem elég "közvetlen" a kapcsolatod vele ahhoz hogy hallgasson rád, a miénk például akármennyire is szeret egy idegent a füle botját se mozdítja neki, lehet téged se tekint ő "elégnek" ehhez

2018. júl. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!