Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudtátok feldolgozni...

Hogy tudtátok feldolgozni hogy meghalt a kutyátok? Légyszi ne nevessetek ki.

Figyelt kérdés
Másfél éves kaukázusi kutyus volt, kb 1 hónapja kezdett el betegeskedni. Állatkórházba hordtuk az elejétől fogva azt hittük rendbe hozzák. Először azt mondták, h kullancscsípés, de a végén már lábra sem tudott állni, úgy hurcoltuk pisilni, kakálni. A dokik azt mondták h ilyet még nem láttak. Fogalmuk sincs h mi lehet a baja. Adtak neki infúziót ma mire hazaértünk egyszerűen feladta. Én ezt nem értem. Olyan szép és okos kutya volt:( Úgy szerettük........
2010. aug. 11. 21:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén sajnálom!

Én is sokáig gyászoltam a kutyuskánkat (rákos volt), sokat sírtam, hiszen családtagként szerette nálunk mindenki. Mindenki őszintén sajnálta, anyukám is sokszor elpityeredett.

2010. aug. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen...Legutóbb-3 éve- vizslám halt meg, utolsó napjaiban nem voltam vele, mert elutaztam másik városba munka miatt...Mai napig szoktam Vele álmodni, hogy jól van, stb.

Arra gondolj, hogy mennyire jó élete volt és szeretetben tölthette veletek.

2010. aug. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom a kutyusodat, velem még szerencsére nem történt ilyen, még nagyon fiatal a kutyám, de már rettegek, hogy mi lesz akkor. Légy nagyon erős, gondolj arra, hogy jó helyen van és szép élete volt mellettetek!

Kitartás! Aztán egy kis idő múlva talán egy új kutyus vigaszt nyújthat.

2010. aug. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene kinevetni? Nagyon sajnállak benneteket és nagyon együttérzek. Annál is inkább, mert temettem már sajnos a leonberginket, aztán az újfoundlandinkat (ráadásul nekem kellett segédkeznem az elaltatásban), nagy kutyások vagyunk és mi is mindent megteszünk értük. Ennek a feldolgozása teljesen megegyező a gyásszal, a gyáz egyes stádiumaival. Nem tudok okosabbat, minthogy fogadd el, hogy ez történt és ne okold magad. Te mindent megtettél. Nem terajtad múlt.
2010. aug. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám nyolc évig volt velünk, négyévesen kaptam. Nem tudtam azóta sem feldolgozni, hogy elütötte egy autó, és hogy aztán egy hét maga alá hugyozás és kóma után elpusztult. Soha senkinek nem mondom, mennyire hiányzik, de belül azért érzem, hogy ő egy pótolhatatlan társ volt. Mindig elszorul a torkom, ha rágondolok, még most is, pedig azóta sok év telt el.

Gondolj rá, sirasd meg, egy idő után könnyebb lesz. És nincs mit szégyellni ezen, a kutya is családtag egy olyan helyen, ahol szívesen tartanak kutyát. Legyen az kerti kutya, vagy egy szobai csivava. Ragaszkodnak és szeretnek, természetes, hogy fáj, ha elpusztulnak. 22L

2010. aug. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is őszintán sajnálom. Az én kutyusomat egy éve vesztettem el, azóta sem tudtam tul tenni magam rajta, és fogalmam sincs hogy lehet enyihetni....
2010. aug. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem a kutyus miatt,nagyon szomorú az ilyen :( Nekem a macskám halt meg ugyan,de ugyan ez volt,egyszerűen nem tudták,hogy mi van:(Ennek már 11 éve de még ma is vissza sírom szegénykémet :'(Szerintem az idő gyógyír a sebekre,bár nem biztos,hogy teljesen begyógyulnak.Csak a jóra gondolj,milyen vidám kutyus volt,játékos ilyesmik.Most már oda fent játszik :(
2010. aug. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

sajnálom. és tudom, hogy mit érzel ilyenkor, sajnos nekem is volt már részem ilyenben. :(

én próbáltam nem rá gondolni, bármennyire is nehéz volt. mondogattam magamnak, hogy így jobb neki mostmár nem szenved. nehéz volt. de már sikerült feldolgoznom egy év után... nekem a nyulaim haltak meg, és a kiskutyáim. :(

2010. aug. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Sekélyesnek és szánni valónak tartanám azt az embert aki emiatt kinevet.

Én pár hónapja vesztettem el az egyik kutyám. Igazából sose akartam, nem rajongtam a buldogokért soha,ráadásul már öreg is volt, de olyan szörnyű helyen élt, hogy meg kellett menteni. És hát ahogy az megvan írva teljesen beleszerettem.

Egy ödéma keletkezett a torkában, és gyakorlatilag fuldoklott. 3 orvos foglalkozott vele, ennek a 3 orvosnak könyörögtem egy óra után, hogy altassák el mert ezt nem bírom. Tiszta lila volt a nyelve az oxigénhiánytól,olyan hangokat adott ki, hogy az életben nem akarok többet ilyet hallani. De az orvosok azt mondták rendbe jön, rendbe kell jönnie. Másfél órás fuldoklás után leállt a szíve, ott halt meg az ölemben.

Felnőtt nő létemre úgy zokogtam mint egy taknyos, és a mai napig eszembe jut, bármit csinálok. Majd a szivárvány hídon találkozunk...:)

Nem tudok neked tanácsot adni, hogy lehet ezt feldolgozni.

Sokan azt mondják, hogy egy másik kutyával könnyebb. Nem tudom, fél év múlva kiderül...

2010. aug. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte részvétem! Nekem még nem volt kutyusom, de a szomszédaimnak volt egy Airdale terrietjük szegényke elhinyt januárban, rákos volt. 13 éves. elaltatták, mert megakarták műteni, de nem ébrdet fel az altatóból. :( fél évig ismertem. 1 éve költöztünk ide. de egy tünyeményes kutyus volt, én is imádtam. bár sírni nem tudtam érte, mert nem annyira ismertem, de nagyon szomorú voltam. a tiédet is sajnálom. :( biztos édes kutyus volt. :(:(:(:(:(
2010. aug. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!