Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív és nyugtalan anyakut...

Fényember kérdése:

Agresszív és nyugtalan anyakutya, mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Októberben örökbe fogadtam egy menhelyi 10 hónap körüli kutyát (előtte bizonyosan bántották őt), aki mint később kiderült, akkor már vemhes volt. Már nem tudtunk az állatorvossal mit tenni, mikor ez kiderült, így egy hete megszülettek a kölykök. Az első kettő születésénél még engedte, hogy ott legyek, segédkezzek, de utána morgással elküldött onnan, azóta se enged oda a kicsikhez senkit. Morog aztán ugat ránk. Nyilván nem tudtuk benne kialakítani még a bizalmat felénk teljesen, gondolom ezért is viselkedik így, de nem tudom mivel tudnék enyhíteni a helyzeten, mert biztos vagyok abban, hogy ez neki sem jó. Ha nem a kicsikkel van ugyan olyan bújós, szeretetteljes, (annyi, hogy jóval többet ugat, mint eddig). De ha ott van teljesen megváltozik, gondolom ösztön is, de mi lesz, ha elkezdenek járni a kutyusok? Mit tudnék tenni, hogy ha már így alakult a helyzet, nyugodtabban érezhesse magát az anyakutyus?Amint ez az időszak elmúlik ivartalanítani fogjuk, eredetileg is ez volt a cél! Előre is köszönöm a segítségeteket!



2020. dec. 7. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Wow, szép menhely lehet, ahol vemhesen örökbeadtak kutyát. Ugye ezt jelezted feléjük?


Ne piszkáljátok, hagyjátok, hogy ő nyisson felétek. Adjatok neki kézből finom falatokat, beszéljetek hozzá sokat nyugodt hangon.

2020. dec. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Ha oktoberben hoztatok el es kiderult vemhes, most decemberben epdig leellett, akkor cirka masfel honapotok volt ivartalanitani...szoval nem kell a kamu kifogas! Akar magas vemhesen is lehet, nem kell tobb kobor kutya a vilagra.
2020. dec. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyai vedelmezes szerintem osztonos viselkedes es nem az agresszio jele. Nem tudsz mast tenni, mint legyen a viselkedesed mindig megnyugtato. A kutya ha erti, hogy mit akarsz csinalni akkor szerintem nem fog mar morogni. Legyel ertheto a kutya szamara es plane ne felj, mert a felelmet felreertheti a kutya.

Nem akarsz te rosszat, ezert legyen a viselkedesed is termeszetes. Szerintem ennyi a megoldas.

2020. dec. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló, a kutyákat kifejezetten veszélyes tüzeléskor, vagy éppen közvetlen tüzelés után ivartalanítani. Mivel az én kutyám még tüzelt októberben (ugye ezért lehetnek most decemberben kölykei), így az állatorvos januári időpontot tűzött ki az ivartalanítására. Én nem vagyok állatorvos, így ha kifogás ha nem, nyilván nem tudtam önállósítani magamat ezügyben. És egyetértek, nem kell több kóbor kutya a világra, ezért is fogadtam örökbe egyet.

A többieknek köszönöm a kedves és hasznos válaszokat!

2020. dec. 7. 11:42
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Tehát akkor mégsem vemhesen hoztátok el...


Tüzelés után 2 héttel pedig már lehet ivartalanítani... vemhesen is!!!! Edd meg, amit főztél!

2020. dec. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor semmit sem tudsz a kutyák tüzeléséről..:)
2020. dec. 8. 18:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Hat, ne hari. Nálad biztos többet, tekintve nekem sikerült nem teherbe rakatni a szukàimat... szar lehet butànak lenni, meg még osztani is azt, ami nincs :)
2020. dec. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!