Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudnék szép yorkit venni...

Hol tudnék szép yorkit venni törzskönyvvel?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy 2010-es születésű, kölyök yorkit venni, és midnenképpen fajtatiszta törzskönyveset de max 60.000Ft-ig.

Hol találok ilyet?


2010. aug. 12. 15:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
23%

[link]


itt találtam viszonylag sokat, van 40 ezres is, igény szerint Tk.-val, de ezek mind mind oda vannak irva.

2010. aug. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%

Szia! Egyik ismerősöm hirdetése is fent van ezen az oldalon, ő árulja a piciket 40000Ft-ért, igény szerint tk-val. Szerintem ennyiért kér is rá törzskönyvet. Ha adsz egy elérhetőséget, megadom neki és felkeres.


A kicsijei nagyon szépek, típusosak, és nem elfajzott szemetek. A vezető vérvonalakból származnak.

2010. aug. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
66%

Gyűjtsél még minimum egy 20ast..

Mert vegyük például ezt a hirdetést:

[link]

Miért lenne +25000 forint a törzskönyv, holott az 5500 Ft? Ott valami nem stimmel.

Szép, törzskönyves Yorkshire Terriert rendes, kennelnévvel bejelentett tenyésztőknél fogsz kapni.

Bár, tudod az ilyen szaporítóknál is kapsz törzskönyvet, de az hamisított lesz.

2010. aug. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

[link]


Előző vagyok, ez a linkje.

2010. aug. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
15:31-es vagyok, ahol opció a törzskönyv, na onnan biztos nem vennék kutyát, hiába írná hogy milyen vérvonalú a kutyája (másik kérdés, hogy az vajon igaz-e). de majd te úgyis eldöntöd, hogy becsülöd-e annyira a fajtát, hogy egy tisztességes, jó !tenyésztőtől! veszed-e a kutyádat..
2010. aug. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
51%
Valakinek sajnos nincs 100-120 ezer forintja kutyára, és sajnos néha még a 60000Ft kispórolásához és több év kell.
2010. aug. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat megnéztem mindegyiket az egyik amelyik 40+25 az gondolom azért van mert a törzskönyv az nem csak a papír hanem lehet vele kiállításokraa tenyésszemlékre járni és tenyészteni is. A másik kutyusos meg sajnos nem fizetett be tagsági díjaka ezért nem adnak neki ki törzskönyvet de nála meg 40+15 ért tudom megvenni mert akkor elintézi a törzskönyvet. Hát remélem hogy sikerrel járok :)
2010. aug. 12. 16:29
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

15:47- a kutytartás nem kötelező, akinek nincs pénze fajtatiszta egészséges törzskönyves kutyát, ott a menhely..

kedves kérdező, nem sokat érthetsz ezekhez a dolgokhoz, ugyanigy nincs semmiféle más papír a törzskönyvhez, ami kell a kiállításokhoz, csak a törzskönyv maga, azzal lehet kiállításokra nevezni (+oltási könyv).. de hiába rágom itt a számat..

2010. aug. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Szivem, sikerrel úgy járhatsz ha igazi tenyésztőtől veszed és nem szaporítótól. És ez ott kezdődik hogy a törzskönyv nem választható opció, hanem alap. Törzskönyv jár minden kutyához, még a hibáshoz is, de ott oda írják hogy nem tenyészthető, és ivartalanítási kötelezettség. Ha a törzskönyv igény szerint van, és + 10-20-30.000ft akkor az hamis tk, és egy mocskos szaporító.

60.000forintért, szerintem már lehet találni hibás és/vagy kicsit idősebb kölyköt. De nagyon jól kell keresni. Yorki egy baromi kényes, érzékeny fajta, tehát abból tényleg csak az igazán "jó minőségűt" szabad megvenni (tudom ez elég bután hangzik hisz nem egy tárgyról van szó, de hát a lényeg még is ugyanaz) és így is bizti lesznek kisebb-nagyobb betegségek, de legalább tudni fogod hogy nem egy ember hanyagsága miatt, és te is felelősen választottál.

A legjobb ha eljársz kiállításokra és ott érdeklődsz, vagy írsz a MEOE-nek hogy milyen tenyésztőt ajánlanak.

2010. aug. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

Miért lenne mocskos szaporító? 15000Ft pluszban reális, ha csak az egyiknek kérik ki, pláne, ha nem tag! Tagság nélkül a tk 11000Ft, plusz 4000Ft fedjegy, meg 4000Ft alombejelentő... És akkor még több mint önköltségen lekérte neked a törzskönyvet!


Mi az már, hogy akinek nincs pénze normális kutyára, az ne is vegyen? És ha valaki egy szép, egészséges fajtatiszta kicsit szeretne? Csak mert kedveli a fajtát? Gusztustalanok vagytok.

2010. aug. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!