Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudnék szép yorkit venni...

Hol tudnék szép yorkit venni törzskönyvvel?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy 2010-es születésű, kölyök yorkit venni, és midnenképpen fajtatiszta törzskönyveset de max 60.000Ft-ig.

Hol találok ilyet?


2010. aug. 12. 15:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretnék egy szép piros Ferrarit, mért nem kapok olcsóbban?

A kutyáknál is így van, hisz azért is valaki "megdolgozott", mért adná olcsón?

Akinek nincs pénze Ferrarira, az vész olcsón egy használt kis suzukit, hát akinek nincs pénze törzskönyve fajtatiszta kutyára, az hozzon egy kis keveréket menhelyről.

2010. aug. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

Én egy neves tenyésztővel leveleztem kb. egy évvel ezelőtt. Gondolkoztam rajta, hogy az ivartalanított yorki szukám mellé veszek még egy kutyust (végül nem vettem, mert 2 kutya eltartása már nem kevés pénz.)

Írtam a tenyésztőnek, hogy yorkit szeretnék, szukát, de mivel az én kutyám is viszonylag "nagy" (5 kg) így olyan kutyust keresek, aki előreláthatólag 3-4 kg körül lesz. Azt válaszolta, hogy van egy szuka kutyusa, aki 11 hónapos, és ő is elég nagyocska lett:) Őt eladná nekem, de kizárólag ivartalanítási kötelezettséggel, mivel nem standard méret (bár törzskönyves), és nem lenne jó, a tenyésztésbe kerülne. Ha jól emlékszem, olyan 70.000 körüli árat mondott.

Szóval vannak ilyen kiskapuk, bár azt nem javaslom, hogy olyan levelet írjál, hogy Neked 60 ezred van yorkira, adjon ennyiért "valamit"

De azt nyugodtan megkérdezheted, hogy lehet e részletekben fizetni, mert azt elég sok tenyésztő vállalja. És akkor talán könnyebben ki tudsz Te is fizetni 70-80 ezret. Annyiért pedig már bőven kapsz kutyust:)

2010. aug. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Igen de én "csak" egy kutyust szeretnék hanem direkt egy fajtatiszta törzskönyves yorkit tenyésztésre.

Szóval az nem vmi baráti ár, hogy "hibás" yorki, és még ivartalanítási kötelezettség is van rá és ezek után még 80.000 Ft-ért adja. Annyiért már találtam kiállítási minőségűt és tenyészthetem is az egyik legjobb kennelből.

Szóval nem baj h nem vettél ilyen kutyát.

2010. aug. 12. 21:29
 14/21 anonim ***** válasza:
várjunk, ezt most nem értem... kedves kérdező, ugye te most nem akarsz tenyészetni?
2010. aug. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Bozsikrisz ***** válasza:

Bocs, de egy kutya attól még nem hibás, mert fél kilóval a standard méret fölött van.

Én 60 ezerért vettem egy yorkit (teljes mértékig fajtatiszta!) aki 5 kg, rengeteg szőre van (túl sok is) és hullámos is.

Ismerek olyat is, aki vett törzskönyves kutyát egy vagon pénzért, patellája van és légcsőszűkülete. Egy másiknak alig van szőre, és 1.30 dkg-nál megállt a növésben, pedig kiállítási kutyának akarták.

Azért akár törzskönyves, akár nem, nagyon nagyon ritka a tökéletes (?) yorki.


Simán kifizettem volna az eméített yorkiért a pénzt, de a későbbi kiadásokat már nem biztos, hogy tudtam volna vállalni, ezért nem vettem meg végül. De nekem egy yorki minél nagyobb, annál jobb:)

2010. aug. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nana álljunk csak meg te "tenyésztésre" akarod a kutyát? Mert az olyan minőségű kutyáknak az ára jóval 60.000ft felett, és ha már az is sok akkor miből akarod majd kifizetni a kiállításokat, tenyészszemle, szűrővizsgálat, doki?
2010. aug. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Akkor egyszerűbb lenne bernáthegyit venni...

Amúgy igen a kevdes kérdező tenyészteni szeretne :)

2010. aug. 12. 22:07
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

22:01:

Szegény beteg kutya! Az, hogy valaki egy "vagon" pénzt elkér a kutyáért, nem feltétlenül jelenti azt, hogy egy tisztességes tenyésztő. Ill., ha még is csak az, és valami véletlen folytán beteg lett a kutya, az esetleges 1 éves kora előtti betegségeket a tenyésztők térítik meg.

Ha nem kennelnévvel regisztrál tenyésztőről beszélgetünk, még 40.000 Forintot is sok elkérni, azokat ingyen kéne adni.. nagyon sok a kontár ember, de ez sajnos nemcsak a kutyák témakörben van. :)

2010. aug. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ha tenyésztő akarsz lenni akkor regisztrálj a MEOE-nél és kezdetnek válts ki kennel nevet.

De van egy olyan érzésem hogy te inkább szaporítani akarsz...

2010. aug. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Bozsikrisz ***** válasza:
52%

ma 22:09

Igen, a kutya tényleg nagyon beteg, nagyon sűrűn befullad:(

130 ezerért vették, gondolhatod, hogy mennyire szomorú a gazdija. A tenyésztő (mert bizony tenyésztő, nem is rossz nevű) a kutya teljes árát visszafizette, de ez sovány vigasz, amikor az ember úgy tervez, hogy leél egy kutyával 10-15 évet. Évekig aggódni miatta, hogy mikor lesy komolyabb baja.


Egyébként az a szörnyű, hogy akik ezen a honlapon kérnek segítséget, azok egytől egyig szaporítani akarnak kutyákat.

Higgyétek el, aki azért szeretne kutyát, mert vágyik rá tényleg, az veszi a fáradtságot és utána jár a dolgoknak.

2010. aug. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!