Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyhogy ennyi vágott fülű...

Hogyhogy ennyi vágott fülű kutyát látni ebben az országban ha a beavatkozás tiltott?

Figyelt kérdés
Kétlem, hogy minden gazdi Szlovákiába járna állatorvoshoz. Ha itthon tilos, akkor kik végzik el ezeket a műveleteket?
2020. dec. 16. 09:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
25%

Én is sokat látok, a tenyésztők már eleve így adják el a kölyköket általában. Nekik vannak orvos kapcsolataik akik megcsinálják az egész alomnak. De pl. a dobermanok nagyrészének máig csinálják, mert így szebbek ergo kelendőbbek is. Nem is láttam még lógó fülű dobit. De a városi staffikat is látok néha vágott füllel. Érzéstelenítéssel csinálják egyébként, nem fáj neki. Plusz egy ilyen műtét nem aprópénz, tehát akinek ilyen kutyája van, annak jó tápra is telik.

Nekem is vágottfülű kutyám lesz jövőre egy szuper kennelből, díjnyertes szülőktől.

Nagyon gyerekes ez a démonizáljuk a fülvágást dolog, ahelyett hogy a valós problémákkal foglalkoznánk az állatvédelem kapcsán.

2020. dec. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
51%
Anyám dobbermanjábak a farkát csonkolták. Szerbiából vette.
2020. dec. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
54%
#10 a francia bulldogok farok nélkül születnek, ez ugye megvan?
2020. dec. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
57%
A gazdáik fülét, farkát kellene csonkolni... gyökerek. Az állatok farka a gerincük folytatása. Az ilyen emberek gerincéből kellene inkább kiemelni... ja, hogy az nincsen... nem szóltam.
2020. dec. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
51%

A farok csonkolás nincs tiltva. A kölyök 7 napos koráig engedélyezve van.

Ajánlom az alapos elolvasását az aktuális ÁVT-nek.

2020. dec. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
83%
Valaki árulja már el, hogy miért jó egy állat megcsonkítása? Neked jó lenne, ha megcsonkítanának?
2020. dec. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!