Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám kis ideig sántít az...

A kutyám kis ideig sántít az egyik lábára, komoly baj lehet?

Figyelt kérdés

Ma délután mikor hazaértem anyukámmal és beengedtük az udvarról a 8 hónapos beagle kutyánkat, észrevettem, hogy a hátsó bal lábára sántított. Végig tapogattam, de nem húzta el semmire sem hirtelen, hogy fájna neki, illetve tappancsát is néztem, nem lépett bele semmibe. 1-1,5 perc után pedig úgy futkározott mintha mi sem történt volna. Este azonban mikor anya kiengedte pisilni, megint ugyanez történt. Anya szerint meghúzhatta/elfeküdhette, nekem viszont tippem sincs és picit félek, nehogy valami komoly legyen...

Valakivel történt már hasonló? Nagy a baj vagy csak feleslegesen parázok?



2020. dec. 16. 22:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Ha pár nap után sem múlik a sántaság, vidd dokihoz.
2020. dec. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
Lehet nagy baj is, de lehet semmiseg is, orvosnak megmutatnam.
2020. dec. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
55%

Maszirozzad a kutyad.

Ne a kertben tarsd,mert a hideg miatt bekot az izom es serulekeny.

2020. dec. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Sajnos muszáj kint tartanunk, mert napközben, ha nincsen itthon senki vele, szétszedné a lakást..
2020. dec. 16. 23:34
 5/24 anonim ***** válasza:
69%
Szepen tonkre is teszitek az izuleteit, itt az eredmenye. Talan reggel munka/suli elott ha foglalkoznal vele, lefarasztanad, nem rombolna. Ha kinti kutya kell, arra is vannak megfelelo fajtak, de a beagle pont nem az!
2020. dec. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
81%

Amikor a mienk santitott toklasz volt a lababa mar jol begyulladva viszont o nem engedte megnezni se, el is kellett altatni ahhoz h kivegyék

Mindenkepp vidd el hetevege fele orvoshoz ha nem javul

2020. dec. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
#5 Le van fárasztva bőven, köszönöm szépen:) Minden nap reggel, este visszük sétálni, plusz esti séta után ,,tanulás" (ül, fekszik stb.) plusz játék idő. Kinti kutyaháza szénával, takarókkal bélelt, reggel 7-től délután 2-3-ig van kint (munka/suli miatt), illetve amikor ő maga akar kimenni. Úgy gondolom, hogy nincsen elhanyagolva a kutyánk, mert a válaszoddal bőven erre utaltál, ha pedig csak fröcsögni tudsz, akkor légyszíves tedd máshol, mert én nem vagyok rá kíváncsi, köszi! :) (Random beagle gazdákkal utcán beszélgetünk néha, szinte egytől-egyig kint tartják télen-nyáron és semmi ilyen bajuk sincs.)
2020. dec. 16. 23:58
 8/24 anonim ***** válasza:
92%

Nekem két kutyám van. Az egyik amikor elkezdett sántítani ilyen 7 éves korában, akkor derült ki, hogy diszpláziás, csak idősebb korában jött ki rajta. De volt már toklász is az ujjainál, akkor is sántított az egyik lábára.


A másik kutyám meg beagle. Kb. fél éve volt olyan, hogy egyszer hirtelen elkezdett sántítani, sírt, meg minden, de egy kis múlva jobb lett. Azt hittük meghúzta, vagy ilyesmi, nem is vittük orvoshoz, mert rövid időn belül jól lett, tényleg, pár percen belül és többet nem is fordult elő. Aztán pár hónap múlva egyik napról a másikra lebénult a hátsó lábaira... most úgy utólag úgy gondoljuk, hogy mi van, ha az a pár perces dolog fél éve az egyféle előjele volt a dolognak, csak ugye mivel pár perc alatt rendbe jött és nem is ismétlődött meg, nem is gondoltunk ilyesmire. Csak most így utólag, mert elég fura volt, hogy anno a semmiből baja lett, de most na, egy örökmozgó kutyáról van szó, simán elképzelhető volt, hogy meghúzta a lábát, vagy csak rosszul lépett, hisz egész nap futkározik. Persze nem tudjuk, hogy tényleg a lebénulás, gerincprobléma előjele volt-e, de kitudja. Szerencsére a kutyám jól van, felépült, viszont én most már úgy vagyok vele, hogy bármi is van, rögtön orvos. Neked is ezt ajánlom.

2020. dec. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Sajnos az lesz, ha nem javul...Bár tényleg őszintén remélem, hogy csak meghúzta a kis maki vagy ilyesmi. Most nagyon nem jönne jól sem lelkileg, sem anyagilag ha valami komoly lenne. Múlt hónapban hunyt el apukám, ha még neki is baja lenne, már biztosan nem bírnám ki.
2020. dec. 17. 00:31
 10/24 anonim ***** válasza:
91%
Reménykedjünk, hogy nincs semmi baja. Mindenesetre az állatorvoshoz mindenképp érdemes elvinni, mert ha esetleg van is valami baja, sokkal jobb esélyei vannak, ha időben észreveszik a dolgot.
2020. dec. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!