Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám kis ideig sántít az...

A kutyám kis ideig sántít az egyik lábára, komoly baj lehet?

Figyelt kérdés

Ma délután mikor hazaértem anyukámmal és beengedtük az udvarról a 8 hónapos beagle kutyánkat, észrevettem, hogy a hátsó bal lábára sántított. Végig tapogattam, de nem húzta el semmire sem hirtelen, hogy fájna neki, illetve tappancsát is néztem, nem lépett bele semmibe. 1-1,5 perc után pedig úgy futkározott mintha mi sem történt volna. Este azonban mikor anya kiengedte pisilni, megint ugyanez történt. Anya szerint meghúzhatta/elfeküdhette, nekem viszont tippem sincs és picit félek, nehogy valami komoly legyen...

Valakivel történt már hasonló? Nagy a baj vagy csak feleslegesen parázok?



2020. dec. 16. 22:54
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod!
2020. dec. 17. 00:37
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Amikor sántitott a kutyám, akkor azért volt mert meghúzta a lábát. Megpróbálhatod óvatosan masszírozni neki, nekünk ezt mondta akkor az orvos. Ha, 1-2 nap után sem múlik el neki, akkor nézesd meg mindenképp állatorvossal.
2020. dec. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Rendben, megpróbálom, köszönöm!!
2020. dec. 17. 00:50
 14/24 anonim ***** válasza:
20%
"ebcsont beforr!" ... tartja a bölcs közmondás.
2020. dec. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
78%
Vegyetek neki szobakennelt. Probléma megoldva. Olcsóbb mint helyretetetni a tönkrement ízületeit.
2020. dec. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Ma mindenféleképpen elvisszük dokihoz, biztos, ami biztos! A szoba kennel pedig nem rossz ötlet, köszönöm!
2020. dec. 17. 11:35
 17/24 anonim ***** válasza:
78%
Patellaficam tipikus jele. Mikor pihen a kutya, akkor megpihen az ízület is, felkel fáj neki, aztàn kimozogja (korai fázisban). Orvos. Szapis gondolom, ugyhogy sok jóra ne számíts...
2020. dec. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
#17 Nem szapis. Rendes kennelből való. Ráadásul most az előbb egy 1,5 órás pihiből kelt fel, minimálisan sántikált picit, majd kikérte magát az udvarba ez maximum 1 perc lejátszódása alatt és utána kergette a verebeket mintha mi sem történt volna...16-tól rendel a doki, majd akkor tudunk meg pontosabbat. Nagyon fiatal még plusz nem is szapis, törzskönyvezett, komplett ,,dédszülőkig” visszavezetve látjuk, ki kivel, hogyan volt. Közérzete sem rossz, csintalankodik úgy, ahogy mindig szokott, minden normális, csak ez az egy ami nem stimmel, azért reménykedem hogy nem komoly. De azért köszönöm neked is a válaszod!
2020. dec. 17. 14:25
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez a diszplázia tünete volt, érdemes ortopéd állatorvoshoz vinni meg esetleg egy röntgent is csinálni.
2020. dec. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Voltunk a dokinál, azt mondta térdkalács ficam, viszont nála még nagyon, nagyon kezdeti, illetve azt mondta ez ilyen testű kutyáknál nem ritka eset, pláne hogy örökmozgó típus. Amíg nem súlyos, ő nem ajánlja, viszont ha már az lesz, Pesten megtudják műteni. (Ezt leírtam korábban, csak nem vettem észre, hogy törölve lett az a komment) Mindenesetre köszönöm neked is és mindenkinek a válaszokat! :)
2020. dec. 21. 01:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!