Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám levert. Lehet valami...

Kutyám levert. Lehet valami komoly baja?

Figyelt kérdés

Szisztok!

Igen,tudom hogy lehet komolyabb baja is de csak most így tudtam megfogalmazni a kérdésben.


Igen, tudom hogy állatorvos de ha jól tudom még az a város karantén alatt van és csak komolyabb indokkal lehet bemenni. De majd utána nézek.


Van egy 4 éves tacskókeverék kutyám aki tegnap óta levert és alig eszik valamit. Inni még iszik. Friss ürüléket még nem láttam. Tegnap amikor vittem őket sétáltatni akkor sem futott csak "kocogot", pedig ő mindig úgy szalad mint a villám. Már ez is nagyon fura volt de úgy voltam vele hogy várok vele egy napot hátha kialudja.

Ma már nem nagyon akar semmit sem enni. A kutyakaját is kiköpte amit edig mindig megevett.

De még akar menni sétálni és ha kell akkor fut is. (Pl.: ha valaki jön hozzánk azt megugatja vagyha a galambok leszállnak az udvarra akkor azokra is ráfut még)


Megnéztem a fogait és sehol sem volt felduzadva az innye. Nyomogattam a lábait,a hasát, és a fületővét de erre sem volt semmi reakció.


Attól félek hogy valami komolyabb baja lehet.

Mostanában volt benne kullancs és lehet attól.


Szerintetek, ez mennyire súlyos?

(Megpróbálom minél hamarabb elvinni állatorvoshoz)


Válaszokat előre is köszönöm!



2020. ápr. 22. 13:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Lyme-kór (kullancstól), Babézia, mérgezés...minél előbb el kéne vinni állatorvoshoz.
2020. ápr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Rendben úgy lesz!
2020. ápr. 22. 13:21
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Ha volt benne kullancs mostanában akkor ne szarkodj, mert ha tényleg babézia akkor nagyon gyorsan ki fogsz futni az időből.
2020. ápr. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A doki azt mondta hogy ez nem kullancs miatt van mert nem látni jelét se Lyme kórnak se babéziózisnak sem.


Amugy nemtudott rájönni hogy mibaja van szóval keresek egy másik állatorvost.


Még azt hozzátenném hogy olyan félénken viselkedik.

2020. ápr. 22. 18:52
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem babézia. Te vetted ki a kullancsot? Hogy nézett ki a kullancs, volt rajta ilyen minta?

[link]

Rengeteg most a kullancs, nagyon kell vigyázni.

2020. ápr. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem olvastam az utolsó kommentedet 😂
2020. ápr. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Basszus. Szinte csak ilyen kullancsot szedtem ki belőlük. Már rendeltem le 4 hónapra elegendő advantixot.


Csak még mindig aggaszt hogy mi lehet a baja. Ma evett a maradék főtthúsból és néha már szaladgált is. De olyan letört szokott lenni hogy rossz néha ránézni olyan szomorkás.

2020. ápr. 22. 20:07
 8/12 anonim ***** válasza:

Én a helyedben elvinném egy másik állatorvoshoz is (már ha ebben a helyzetben van másik a közeledben).

Ha ilyen mintájú kullancsokat szedtél ki belőle, az nem játék, komoly esély van arra, hogy ez a baja.

2020. ápr. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Rendben. Amíg nemtudom elvinni másik állatorvoshoz addig figyelem a szemét,innyét,vizeletét mert ha jól tudom akkor ha azok sárgák akkor 100% hogy az babéziózis.


Keresek minél hamarabb egy másik dokit.

2020. ápr. 23. 00:07
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos volt babezias a kutyam, ha ez a baja a tiednek is, akkor a pisijebol szembetuno, hiszen vereset pisil a hirtelen fellepo elegtelen vesemukodes miatt. Ha nem biztos a babeziaban a doki, akkor is kerj imizolt mert artani nem art, viszont ha tenyleg babezias akkor minel elobb kell imizolt es infuziot kapnia. Babezianal pedig 2 nap utan mar labra srm birna allni a laztol, mi egy hetig csak fecskendobol tudtuk itatni a kutyat, mert arra nem volt ereje, hogy ket lepest tegyrn a vizestalig. A helyedben csinaltatnek egy hasi UHt mert ha nem kakil siman lehet, hogy megakadt valami a belcsatornajaban. Ha az is negativ akkor csinaljatok szivfereg tesztet mert szunyog mar sok van.


Es a tanulsag, hogy a cseppekrol inkabb valtsatok belso keszitmenyre, mert egyre agresszivabbak ezek a dogok. A mienk is advantix mellett lett anno babis, bravectotol pedig sose volt kullancsa. A mostani kutyam nexgard spectrat kap most lesz 1 eves es egyszer sem volt benne kullancs + szunyog altal terjesztett szivfereg ellen is ved.

2020. ápr. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!