Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutya, amit csak...

Van olyan kutya, amit csak 3-6 hónaponta szabad fürdetni és van, amit minden hónapban? Ti mennyi időnként fürdetitek a benti kutyát?

Figyelt kérdés

Mindenki mást mond, de én ezt a évi 2-4 alkalmat nagyon kevésnek tartom, vagy ha tényleg ilyen ritkán kell, akkor már annyiszor sem, mert minek? 3-6 hónapig ül benne a kosz, bűz meg ami kell, aztán 1x megmosom. Vagy van valami, ami megmondja, hogy mennyi idő alatt lesz olyan a bunda, hogy fürdetni kell már vagy honnan tudom, hogy már ideje volna? Vagy van valami, amihez kötitek a fürdést, hogy mikor szoktátok? Kistestű kozmetikás kutyákat úgy tudom minden hónapban megfürdetnek.

Linkeket is küldhettek kutyafürdetés szabályokról, meg tapasztalatok érdekelnének komolyabb, hozzáértő kutyásoktól.

Előre is köszönöm, mindenkinek megy a zöld.



2020. dec. 19. 13:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
69%

Nekem keverékem van, nincs túl hosszú szőre, kb. Akkora mint a németjuhásznak és ezért is vágassuk mert nagyon hullik a szőre ami lakásban...elég kellemetlen.

Egyébként kistermetű.

De amúgy szerintem ez úgy működik hogy amit kint tartanak kutyát (pl:bernáthegyi, németjuhász, malamut, stb.) vagy akár keverék csak kinti kutya, azokat évente 1×-2×-szer fürdetik mivel kint úgyis összekoszolja magát + hideg is van ősszel, télen, így vagy nyáron vagy tavasszal fürdetik meg.

A benti kutyusok ha kozmetika igényesek akkor a kozmetikus így is úgy is megfürdeti, így 1-2 havonta biztosan fürdenek.

De mondjuk ha benti kutyaként tartanak egy pl: tacskót vagy keveréket, ami nem kozmetika igényes és nem fetreng bele dögbe, stb.-be akkor szerintem őket is csak 3-4 havonta fürdetnek meg.


4es voltam.

2020. dec. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ezt miert olyan nehez megerteni :D a kutyaknak nem ugyanolyan a szörtipusuk, a szörhosszuk. Az uszkaromat kiviszem ilyen idoben labdazni, vagy mas kutyakkal jatszani, nyakig saros lesz. Mivel benti kutya, nyilvan megfurdetem :D

Egy mas szörtipusu kutyat/kint tartott kutyat felesleges furdetni, a kintinel nem szamit, egy drotszoru meg nem lesz annyira koszos... van a csaladban mas fajtaju kiskutya, o is benti, raadasul feher, de az o nem koszolodik annyira, pedig ugyanugy setal, jatszik kint. Nem is furdetik 2 hetente.

2020. dec. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Pedig akkor sem értem. Egy németjuhász is nyakig mocsok tud lenni ilyen időben és ha bent van tartva?
2020. dec. 19. 19:32
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nyílván ugyan úgy megfürdetik mint egy kistestű kutyát.
2020. dec. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Nyilván, de mégsem, mert olyan fajta, amit "nem fürdetünk sűrűn", miért?

Jó mindegy, hagyjuk, nem idegesítek itt tovább mindenkit.

Egyébként olvasgattam több oldalon is azt írták, hogy maximum havonta 1x, ennél sűrűbben nem szabad, de minél ritkábban, annál jobb --> ezek szerint akkor még sincs megszabva fajtánként, hanem eldöntheted magad, de havi 1-nél többször ne. Minden fajtára vonatkozva, szóval nincs különbség. Ennyi volna a lényeg? évente 0-12x között ahogy elgondolod magad?

2020. dec. 19. 20:25
 16/18 anonim ***** válasza:
Valahogy úgy.
2020. dec. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Na, akkor most már tiszta, köszönöm.

Nem húzom tovább.

2020. dec. 19. 20:35
 18/18 anonim ***** válasza:
Benti kutyám van, akkor fürdetem, amikor koszos, illetve amikor megsérül, hogy el tudjam látni a sebet, ilyenkor kullancs- és bolhariasztó sampont is használok.
2020. dec. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!