Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám szinte egész nap...

A kutyám szinte egész nap fekszik és szomorúan néz. Lelkiismeret furdalásom van, túlreagálom?

Figyelt kérdés
Igazából mindig is ilyen volt, feküdt egész nap a sétákat leszámítva, de sokszor olyan mintha szomorú lenne. Olyan bánatosan néz. Lehet, hogy csak én látom bele, és egyszerűen ilyen a feje. Csak akkor vág lelkes képet ha kaját lát. Ami még zavar, hogy van kutyaágya, van a lakásban szőnyeg, ő mégis mindig a padlón fekszik, távol tőlünk mint egy számkivetett. Sétáknál is ritkán lelkes, az esetek többségében nem tudja mit akar, bamba fejet vág, húzni kell. Kölyök kora óta nálam van, kölyök kora óta ilyen. Létezik, hogy egy kutya ennyire búrabaszi legyen? Ennyire semmi ne érdekelje? Játszani sem lehet vele igazán, mert 5-10 perc alatt ráun, tanulás dettó. Más kutyákkal szeret játszani (ilyenre sajna szökőévete van lehetőség), talán egy kutyapajti feldobná, de nincs lehetőségünk 2 kutyát tartani. Úgy sajnálom szegényt, de nem tudom mit tegyek, hogy több "életkedve" legyen. Vajon csak én látom bele ezeket a viselkedésébe?

2020. dec. 20. 00:14
 1/5 anonim ***** válasza:
98%

Ha városban élsz, vagy ha van a közelben kutyafuttató oda ellehetne vinni legalább hetente 1x ha messzebb van. Próbálj ki vele valami új dolgot. Pl:túrázás még ha csak 1 vagy 1,5 órás is.

Vagy keress neki a sétákhoz kutya partnert. A lényeg hogy gyakrabban legyenek kutya pajtijai. Egy próbát megér. Lehet, hogy először nem fogja feldobni, de ha látja, hogy több alkalomszor találkozik más kutyákkal akkor jobb kedve lehet.

Az enyém is ilyen volt, elintéztük hogy találkozzon sűrűbben másik kutyikkal, jobb kedve volt egy rövid idő után. Aztán, vettünk mellé egy másik kutyust azóta még jobban életvidám. :)

2020. dec. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincs kutyafuttató, még kutyást is alig láttam a környéken. Kb 1 hónapja költöztünk másik városba. Alapból nagyon barátságos kutya, de baromi rosszul kommunikál és kevés kutya érti meg így sok a konfliktus. A régi kutyapajtások meg messze vannak.
2020. dec. 20. 00:47
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Mennyi idős a kutyus?Mert idős korban az én kutyám ilyen volt pedig mindent megkapott.Törődés,szeretet de sokszor már szeretett elvonulni pihengetni stb.
2020. dec. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Még csak 5 éves lesz.
2020. dec. 20. 09:02
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én tacsimnak is olyan ember szeme van,hogy mindig szomorúnak tűnik, pedig fűtött óltól kezdve,változatos kaján át mindent megkap. Társa is van.
2020. dec. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!