Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla + Jack russel...

Magyar vizsla + Jack russel terrier, vagy Golden retriever + Jack Russel?

Figyelt kérdés

A JRT kinti-benti kutya lenne, a vizsla/golden pedig kinti.

Melyik 2 tudna jól összeszokni? Mindkettőt 2-3 hónaposan hoznám.


2010. aug. 12. 23:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
65%
Az nem tűnik fel senkinek, hogy a VIZSLA NEM KINTI kutya?! Márcsak a szőre alapján sem. Látom télen szegény vizslákat a kutyaiskolában is vagy séta közben, majd' megfagynak. Ültetésnél nem teszik le seggüket, hanem 2 centire tartják a földtől. Ha az egyik kutya bent lehet, akkor a másik miért nem? Én kintre inkább olyan kutyát válaszanék, amelyik jól is érzi magát odakint akár télen is.
2010. aug. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
de lenne szigetelt helye. itt azt írják, hogy lehet: [link] Fajtabemutatók, magyar vizsla
2010. aug. 13. 00:57
 13/18 anonim ***** válasza:

jelzőkutyának egyik sem jó: néz belga juhászt, németjuhász .. ilyesmiket

de szerintem a legnagyobb szemétség igy kivételezni a kutyákkal

2010. aug. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
47%

A vizsal nem kinti kutya?? o.O

Na ezzel szerintem sok vadász vitatkozna(én nem vagyok...)

DE gondolj csak bele,h mikor hozza vissza a kacsát(már pedig azt elég hűvüs időben lövik) mennyire élvezi a dolgot...meg a hóban játszadozik...szval szerintem ez nem fedi a teljes valóságot!Persze!Ha a meleg szobából viszik ki akkor persze h fázik.Akkor bármelyik kutya fázik télen...

És ne mond,h egy ízigvérig vadászkutya az bentre való...MEg is őrülne szegány egy panelban pl.!

:)

2010. aug. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
a vizsla igenis bentre való ..
2010. aug. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
76%
Hát nem tudom. Bennem az a kép él, hogy a vadász téli estéken ül a kandalló előtt, a vizslái pedig körülötte heverésznek a melegben. Más ám az, mikor intenzíven dolgozik a kutya, szaladgál az erdőben, stb, és más amikor a -10-15 fokban kint kell aludnia. A legtöbb kutya nem fázik télen sem, amíg intenzív testmozgást végez. Én biztos nem tartanék kint vizslát.
2010. aug. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vizsláim vannak , ősztől tavaszig bent van , nyáron pedig a kinti rezidencián :D de most , hogy ilyen változékony a nyár és a tízen pár fokok előfordultak , volt , h a terasz ajtóban vacogott :S . Amúgy ha azt akarod , hogy boldog és kiegyensúlyozott kutyáid legyenek akkor ne tegyél különbséget. Saját tapasztalat alapján jelző kutyának jó a vizsla , viszont házőrzés céljából nem a legalkalmasabb , max akkor ha a betörök nem akarnak vizsla puszikban fürdőzni :D. És nem mellesleg a vizslák még inkább gazdi centrikusak mint más kutyák, az a legnagyobb örömük ha a gazdi közelében vannak ...
2010. aug. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

nem tudom, olvassa-e valaki még ezt a kérdést, de ha igen:

a jack russell mellé a cane corso jó választás lenne?

megfogadom a tanácsotokat, és nem fogok kivételezni egyikkel sem. csak nem tudom, hogy télen a cane corso lehet-e lakásban.?

2010. aug. 13. 23:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!