Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak nekem tűnik úgy vagy...

Csak nekem tűnik úgy vagy tényleg a csivava az a kutyafaj, aminek a leggyengébb az idegrendszere?

Figyelt kérdés

Az alacsony, törékeny termetük miatt állandóan feszültek.

Akkor ők hajlamosabbak vmilyen mentális betegségre mint mondjuk egy nagyobb termetű kutya?

Mennyire gyakori jelenség ez állatoknál?


Engem meglepett amikor először találkoztam egy hiperaktív macskával.



2020. dec. 25. 10:11
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Sajnálom ezeket a kutyákat.

Lehet őket gyógyítani valahogy?

Náluk van viselkedés terápia?

2020. dec. 25. 16:30
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

3 csivava jellegű kutyánk van, így mondhatni elég tapasztalt vagyok a témában.


2 vásárolt, a legidősebb menhelyi.


A csivavák alapból tartózkodó természetűek, nem barátkoznak mindenkivel, egygazdásak. Enyémek sem haverkodnak idegenekkel, az ismerőseknek viszont örülnek, velük barátságosak.


Ha ehhez társul egy hiányos szocializáció vagy helytelen nevelés, könnyedén lesz a végeredmény egy idegroncs kiskutya.


Szocializálni kell őket minél hamarabb. Rendszeresen kutyák közé vinni, új helyeken sétálni, zajokhoz szoktatni. És persze mindeközben nevelni. Behívás, tiltás, semlegesítés, alap parancsok. Sokan elfelejtik, hogy ők is kutyák, bármilyen picik és cukik.


Annyiban nehezebb dolguk van a csivava gazdáknak, hogy kölyökként kevés kutyához tudod oda engedni játszani. Velük egy idős kölykök 2-3x akkorák, még ha kistestűek is. Egy 10 hetes csivava kölyök kb 600g súlyú. Igen kevés játékpartner akad ilyen méretben. Sokan túl is féltik, nagyobb kutyák közelébe sem engedik, így a csivavák később támadólag léphetnek fel velük, vagy éppen félnek tőlük.


Testvérem is hasonló hibába esett bele. Pici kutya, alig akadt olyan, akihez oda merte engedni. Eredménye, hogy a kutya retteg minden nála nagyobb kutyától, menekülne. Ezen próbálok segíteni mostanság. Enyémek nagykutyáktól sem félnek, természetesen csak a békés egyedekhez engedem oda őket.


Sok múlik a nevelésen. Azt elismerem, hogy a fajtának vannak sajátosságai, de az idegbetegség nem az.


Sajátosságok közé sorolnám, hogy többségük egygazdás, megválogatja, hogy kivel ismerkedik. Enyémek másnak nem is engedelmeskednek. Emellett nagyszerű jelzőkutyák, igazi mini házőrzők. Sokuk eléggé főnökösködő "bossy" jellemek. Ezt kordában lehet tartani. Annyit jelent, hogy bármi van, helyreteszi akár a magánál 10x nagyobb kutyát is. Nem hagyja magát :D


Figyelni kell, hogy ez ne forduljon át arcoskodásba. Főleg kanokra jellemző, de normális nevelés mellett ok nélkül nem csinálják. Enyémek is barátságosak más kutyákkal, de ha kell megvédik magukat, van kiállásuk.


Kistestűek, de kutyák és ennek megfelelően kell bánni velük.

2020. dec. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!