Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy megy egy kutya örökbefoga...

Hogy megy egy kutya örökbefogadási procedúra? Tappancs tanya, Noé állat otthon, ilyesmi helyekről...

Figyelt kérdés

Milyen kérdéseket tesznek fel?

Mit kell aláírni?

Illetve kijönnek és leellenőrzik az otthonomat?


Később folyamatosan kell kapcsolatot tartani és képeket küldeni a kutyáról?


Mi alapján döntik el, hogy alkalmas vagyok e gazdának?


Ha szerényebb körülmények között élek, akkor egyből elutasítanak?


Mert kis házban élek, ami belül közepes állapotban van, kívülről viszont elég tré...

Nincs rendesen levakolva pl. meg nem frissen felújított.

Ez azért van mert engem annyira nem érdekel annyira, amíg nem veszélyes, hitelt meg azért nem fogok felvenni, hogy gazdagabbnak tűnjek mint ami vagyok...


Gyűjtögetek amennyit tudok, aztán majd ha esetleg olyan pénzügyi helyzetig sikerül eljutnom, aminél már úgy gondolom, hogy az ilyesmi belefér, akkor majd felújítok.


Relatíve keveset keresek, de mégis belefér, hogy a macskáimat, akiket befogadtam N&D táppal etessem, ami az egyik legdrágább táp, mert a szeretteinek nem spórolok.


Meg az is amúgy beleférne, hogy fajtatiszta kutyát vegyek, mert ha jól tudom, akkor 200,000 forint körül mozognak és ennyit szerintem simán megér az, amennyi munkát belefektet egy normálisabb tenyésztő.


Szóval nem azért szeretnék kutyát örökbefogadni, mert úgy olcsóbb, hanem azért mert szeretnék befogadni egy árva állatot.


Én is árvaként nőttem fel és senki nem fogadott be... Egy fajtatiszta kutya sokkal könnyebben otthonra talál, de ha nem, akkor marad a tenyésztőjénél aki az esetek többségében tisztességesen felneveli.


Viszont kicsit tartok attól, hogyha ide kijönnek felmérni a körülményeket, azt fogják gondolni (előítéletből), hogy nem is engedhetek meg magamnak egy kutyát, vagy hogy nem táplálnám megfelelően, stb.



2020. dec. 26. 22:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%

Illatosrol fogadj orokbe. Ott nincs kornyezettanulmany. Meg meg is mondjak,h a te celjaidra melyiket ajanljak. Szoval melyik teljesiti majd az elvarasaidat.


Hivd fel oket,milyen papirokat vigyel. Porazt ,nyakorvet vigyel.


Nekunk is ocsmany a lakas,de a kutyanak mindig fozok husokat meg viszem mozogni rendszeresen. Arany elete van.

2020. dec. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én leginkább a Noét nézegettem eddig, mert talán ott van a legtöbb kutya...


Az a baj, hogy minden kutyánál utalnak rá, hogy nem adják kinti tartásra... Mert a 40+ kilós, erősen pásztorkutya beütésű kutyus, szerintük nem “kerti dísz”.


Pl. [link]


Én pedig nem értem, hogy aki kertbe tartana kutyát, az miért csak “kerti dísznek” akarná.


Szerintem ez nincs így.


Én például azért már felnőtt, nagyobb testű, lehetőleg hosszabb szőrű kutyát keresek, mert amellett hogy bejöhetne a házba is és nagyon sokat lenne vele foglalkozva, naponta sokszor sétáltatnám, főleg kinti kutya lenne...


Márcsak a benti macskáim miatt is.


De a Noén minden kutya mellett van valami ilyen megjegyzés, amit egy tacskónál vagy rövidszőrű kutyáknál, pl. vizsláknál, dobermannál meg is értenék...


De a nagytestű-hosszúszőrű kutyákhoz is ilyeneket írnak.

2020. dec. 26. 23:40
 13/19 anonim ***** válasza:
89%
Sok állatvédő szervezetnél van ilyen, az Eszkuláp is ehhez hasonló például. Ez van, ők ha tehetnék a kaukat is benti tartásra, kanapén fetrengesre adnák csak.
2020. dec. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Egyébként Pest megyei vagyok, de Budapesttől 75 kilométerre, Pest megyének majdnem a határán élek...

De a távolság nem jelent problémát, nem lakok itt annyira régóta, előtte meg egész életemben Budapesti voltam.

Szóval Budapest, Cegléd között, Pest megye dél-keleti részéről minden jöhet, de igazából ha megéri, akkor elmegyek én bárhova az országban... Egyterűm van, szóval kényelmesen tudom majd szállítani a kutyát, csak azért lehet hogy egy több órás út rosszul esne némelyiknek.

2020. dec. 26. 23:47
 15/19 anonim ***** válasza:
65%
Illatoson nem kotik ki,h a gyonyoru nagy hosszuszoru kutyat csak bennt tartsad.
2020. dec. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
67%
Azért nem adnak CSAK kintre kutyákat, mert általában a kinti kutyákkal kevesebbet foglalkoznak az emberek (valljuk be, nem vagy kint vele folyamatosan). Ezeknek a kutyáknak kell törődés, kell az hogy ha akarnak a gazdi lába alatt legyenek. Kinti-benti tartásra adnak úgy hogy a kutya bent alszik és akkor megy ki mikor akar
2020. dec. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
86%

Mi a sintértelepről hoztunk kutyát, de már nagyon régen benn volt, a gondozók ismerték, el tudták mondani, milyen tulajdonságai vannak, mire javasolják, mire nem. Teljesen be is vált, amit mondtak. 5000 forintot kellett fizetnünk, de vittünk egy zsák kutyaeledelt is.

Egy kollégám egy gyömrői menhelyről hozott el kutyát, nem kötötték ki, hogy bent kell tartani, de nagyszőrű kutya, kinti-benti lett végül. Nem kértek érte pénzt, de ők a csip, ivartalanítás árát otthagyták, örültek neki.

Szóval, szerintem ne a "sztármenhelyeket" nézd, hanem azokat, amiknek nincs pénzük országos kampányokra, meg nem kapnak milliós támogatásokat. Ott is remek kutyát tudsz találni, és még nagyobb szükség van a segítségre.

2020. dec. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

16. válaszolónak: igazad van abban, amit mondasz, de nem lehet minden sablont minden kutyára ráhúzni, nekem pl. kuvaszom van, és nagyon szeret benn lenni a házban, de este ő maga kéredzkedik ki, mert neki az a lételeme, hogy éjjel a házat őrizze. Nyáron nem csukom az ajtót, mikor meleg van, és akkor is a lábtörlőn alszik, bár bejöhetne, illetve a tornácon van háza, abba is mehetne, de ő így érzi a portát biztonságban. Télen se megy be a házába, marad a lábtörlőn. Estefele még benn van a házban, a lábamnál alszik, de aztán egyszer csak beáll az ajtóba, hogy ő kezdené az éjszakai műszakot...

Szóval én sem értek egyet ezzel a "csak benn aludhat a kutya" kitétellel. Minden kutya más, nem biztos, hogy ő AKAR nebb aludni...

2020. dec. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
22%

Én is kisebb, vidéki menhelyet (inkább a keleti országrészből), vagy sintértelepet választanék. Onnan tényleg az altatástól mentenél meg kutyát. Cserébe nem kötözködnek és nem támasztanak idióta feltételeket.

Egy közepesen neves szervezetnél is láttam, hogy kuvaszt nem ad kinti tartásra... :D Egy olyan fajtát, ami arra lett tenyésztve, hogy télen-nyáron kint őrizze a nyájat. Ez kb. az a szint, mintha az újfundlandit nem akarnák vízbe engedni, nehogy megfulladjon. Én elhiszem, hogy láttak már cifra dolgokat kint, láncon tartott kutyáknál, de nem ez az általános. Sőt, nekem az a tapasztalatom, hogy általában többet foglalkoznak kint a kutyával összességében, mint ott ahol napi 8-10 órára egy panelban van bezárva (néhány ismerősömet kivéve felénk mindenki kertes házban él, tehát zömében kint van a kutya).

2020. dec. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!