Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hányt a kutyám éjjel, nincs...

Hányt a kutyám éjjel, nincs orvos ma, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Ejjel fel 4 körül hányt 2 adagot a kutya, félig megemésztve. Először megijedtem, mert azt hittem véres, vöröses barna színű volt, de rajottem hogy este nedves tápot kapott, az jött vissza. Reggelre már jó kedve volt,most is jó a kedve, reggel párom adott neki a szokásos száraz tapbol egy kisebb adagot, mert azt mondta a hányás önmagában nem feltetlen gond a kutyanal. Az is benne maradt eddig. Gondolom a nedves tapbol a maradékot ma este ne adjam neki oda, lehet azzal volt a gond? Tegnapelott este is ezt kapta,akkor nem okozott gondot,hűtőben volt a táp. Máskor is kapott már ilyet, csak hús van benne,csak másik verziót (vagy csak Bárányt vagy csak pulykát kapott ebbol a nedves tapbol eddig, ez egy barany-pulyka volt,de gabonamentes,csak húst és belsosegeket tartalmaz, prémium tap) valamint van még egy bontatlan csomagom ebből, akkor ezzel ne probalkozzak, vagy lehet semmi köze a taphoz csak megevett valamit az udvarról ami miatt hányt?
2020. dec. 31. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jo a kedve, eszik, iszik, kakija is rendben, akkor szerintem nem kell aggodnod, lehet csak tul sokat vagy tul gyorsan evett tegnap.
2020. dec. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Főzz neki rizst és csirkét, ha nem allergiás rá. Ha allergiás akkor csak rizst főzz. Plusz, ha van quamatel mini-d adj neki egy szemet.
2020. dec. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
97%

Szerintem nem kell csinálni semmit, az enyém is van, hogy gyorsan eszik vagy valami aztán kihányja de ez nem feltétlen betegség jele.


Ha még mindig hányna az baj lenne de így szerintem nem kell aggódni

2020. dec. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek!
2020. dec. 31. 11:59
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Sokszor van hogy gyorsan eszik és amiat hány egy kutya . És szerintem se baj ha már most jobban van. Lehet hogy apránként kell neki adni és így nem zabíntja fel egyszere .
2020. dec. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Sokszor van az az érzésem azt az oldalt állatorvosok tartják fent.
2020. dec. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Van benne valami 6-os. Én sem vagyok állatorvos igaz, eü-s vagyok és 16 éve kutyatenyésztő, úgyhogy csak az észrevételemet teszem közzé, nem kell készpénznek venni. Igazából ezen az oldalon meg úgy általában a neten sem. Tehát már 2(!) napos az áztatott táp! Max 12 óráig hagyunk meg áztatott tápot főleg, ha még mással is keverve van. Szerintem attól volt a leírás alapján.
2020. dec. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es tanácsát ne fogadd meg. Quamatel minit ne adj kutyának. Nem is tudom miből gondolta hogy fáj a hasa, és ha fájna is a hasa nem az emberi gyógyszer oldaná meg a problémáját, ilyesmire külön állatgyógyszertár van.


Nem írtad, hogy felhúzza a hasát és stb.


Egyszer hányt az még nem jelent semmit, ahogy a többiek írták, lehet gyorsan evett, de nincs azóta semmi problémája.


A kinti udvaron való felevésre oda kell figyelnetek mert a kutyák gyakran igen bizarr dolgokat is képesek felenni, aminek a következménye, hogy az állatorvos kiszedi belőle.

2020. dec. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De amúgy a kutyák gyomorpanaszra füvet szoktak rágcsálni ami igen hatékony nekik. Előző vagyok.
2020. dec. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

7-es a kérdező nedves prémium tápot írt,tehát boltban vett nedves konzerv táp, nem áztatott tápot amit ő kevert, mert az nem ugyanaz. Csak jelzem. Kevert saját készítésűt ajánlott a 2-es, amihez olyat is ajánlott ami embereknek való és nem kutyáknak, sem nem állatoknak.


Az oldal üzemeltetői meg nem hinném, hogy állatorvosok, mivel nem hinném, hogy minden topic érdekel egy állatorvost, érdekelheti több is, de biztos van olyan topic ami untatja pl. De elképzelhető hogy lehet köztük ilyen szakmájú. Egy nyugdíjas vízilabda edzőről is tudok, aki szintén állatorvos és ma már karitatív munkákkal foglalkozik. De amúgy nem ez volt a kérdés, hogy milyen szakmájúak az oldal üzemeltetői. Bár lap alját ajánlom figyelmedbe, ha nem olvastad a szabályzatot még, ott mellette írnak az üzemeltetőről is, ha így érdekel. Ehhez már IT szakmájúnak is kell lennie annak aki ezt üzemelteti. De ez a kérdés szempontjából nem releváns.


Az első nagyon szépen és jól összefoglalta a megnyugtató választ és nyilván a kérdező párja is ugyanezt elmondta gondolom, mivel nagyon jól csinálta utána a tápozást, száraz táp, és csak kevesebb adag. Az is lehet, hogy új táp volt, amit még nem adott neki a kérdező, ezt nem írta, mert ugye új táphoz is szoktatni kell először fokozatosan a kutyát.

2020. dec. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!