Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha portán belül harap a kutya?

Ha portán belül harap a kutya?

Figyelt kérdés

Kérdésem, hogy ha ki van írva a kapura, hogy a kutya harap, és meg is harap valakit a kutya úgy, hogy megy ki a portáról, akkor mik azok az esetek, amikor úgymond nem vonható felelősségre a gazda és a kutyát sem éri baj, pl hogy karanténba kerül stb. Ja, nem saját családból gondoltam arra, hogy valakit megharap, hanem IDEGENT!

Biztosan ebből is vita lesz, de sebaj, ki tudom szűrni a segítőkész és a kötekedő embereket.


2021. jan. 1. 13:30
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
95%

A kutya kimegy?

Szóval a kerítésre van kiírva vagy kapura,de a kutya kimegy a kapun?

Akkor a gazdi bizony felelős,mert nem tartotta benn a kutyát.Neki kell gondoskodni arról, hogy ne tudjon kimenni.

Ha tudja oltási könyvvel igazolni, hogy a kutya öltött, úgy tudom nincs szükség megfigyelésre.

Bár gondolom a különösen, agressziót mutató kutya esetében lehet megfigyelés is.

2021. jan. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Oltott 🙂
2021. jan. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Tapír66 válasza:
78%
A felelősséget felvállalni nem akaró, már a probléma felmerülése előtt kiskaput keresgélő állattartó tipikus díszpéldánya. Hatalmi komplexusban szenvedő ember agresszív, neveletlen dög tulajdonosa. Csakis az ő szeretett kutyusának és neki vannak jogai, mindeki más pedig felőle aztán megdögölhet. Bravo.
2021. jan. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Felsorolok akkor pár helyzetet, melyik után vonható felelősségre a gazda:

1. Valaki közel jön a kerítéshez és a kutyának kifér a feje (jó ez gondolom mindenki szerint necces)

2. Nem fér ki a feje, viszont valaki benyúl a kerítésen! (Bármi miatt, mert meg akarja simogatni, vagy épp egy labdát akar kilopni így a kerítésen, stb)

3. Bemászik a kerítésen, mert egy betörő, vagy mert megtetszik neki a macskám, vagy bármi a kertben, vagy azt hiszi, hogy valami az övé a kertemben és haza akarja vinni.

4. Megáll a kerítés mellett és kb hozzáér a kerítéshez, annyira közel jön és a kutyának sikerül a kerítésig felugrani és elkapja a haját pl.

5. Nincs bekulcsolva a kapu, amit a kutya nem tud kinyitni, viszont aki kint áll bejön, mert ő a szomszéd szomszédja az utcából és azt gondolja, hogy neki nem kell csengetni, mert itt lakik és biztos ismeri a kutya.

6. A nagykapu ki van nyitva, mert épp ki akarok állni az autóval, de a kutya nem megy ki, viszont valaki bejön addig a kertbe.

2021. jan. 1. 13:55
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem közekedés,de ha kiment nem portán belül van.
2021. jan. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
11, nem megy ki a kutya! Mégegyszer leírom, a kutya a portán marad és úgy értem.
2021. jan. 1. 13:57
 17/28 anonim ***** válasza:
94%

Ha csak úgy bemegy egy idegen a kapun, én megharapja, akkor az ő felelőssége. Ha a gazda nyit ajtót és kíséri a vendéget és akkor harapja meg, akkor a gazda felelőssége hogy nem teszi pórázra, szájkosárra.

Ha idegen betolakodó, akkor önvédelemből lámehet a kutya, kikergetni. De itt bizonyítani kell hogy a gazda veszélyben volt, ha ismeri az illetőt, ha nem, akkor is.

2021. jan. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Jajj .... kicsit lassabban olvassatok! Meg úgy látom, valaki másként értelmez. 10/17-ben ezt írtam:

"Ja neeem, nem az illető nem megy ki a portáról, hanem a kutya."

Akkor most lassabban olvassátok és kijavítom, remélem, igy már nem érti félre senki:

Nem az illető NEM MEGY KI a portáról, hanem A KUTYA (A KUTYA NEM MEGY KI). ÉRTHETŐ? Tehát az ember jön be a portára, ahol a kutya van.

2021. jan. 1. 14:02
 19/28 A kérdező kommentje:
Na most az van, hogy szomszéddal kapcsolatos, nem történt baj, de csak azért, mert a kutyám kinti-benti, és épp a lakásban volt-a szomszéd szerencséjére. Szoval bejött a portára, mert a kinagykaput ki tudta nyitni. Amit amugy a kutya NEM TUD kinyitni, mert az az eltolós, ami elektromosan is műkodik, és ha nincs bereteszelve, akkor nagy nekilódulással, de el lehet tolni, viszot ezt a kutya nem tudja megtenni. Na lényeg, hogy itt volt a kertben szerencsétlen (szerencsés), mikor megláttam az ablakból. Ha úgy jön be, hogy a kutya a hátsó teraszon van, vagy épp bent van és hátul engedem ki, akkor biztos, hogy megharapja, mert nem csak ugat a kutyám. Volt már, hogy hergelték és kutyasuliban is mondták, hogy ő tényleg harapna, ha kell. Utcán is volt már, hogy részeg kötekedni kezdett és kénytelen voltap pórázon magam elé engedni a kutyát, mert a hülye nem értette, hogy nem szabad megsimogatni. Persze nem harapta meg, mert nem jött annyira közel, meg szájkosár is volt, de attól még felboríhatta volna, csak magam elé engedtem DIREKT, hogy acsarogjon kicsit, ha már rám nem hallgat, hogy ne jöjjön mégközelebb. Na lényeg az, hogy emiatt a szomszéd miatt gondolkodtam el, hogy ha bármikor ez megismétlődik, vagy valami ugyanigy bejön, vagy akár bemászik... pl amikor nem vagyok itthon vagy a lakásban vagyok és a kutya egyedül van kint...
2021. jan. 1. 14:11
 20/28 A kérdező kommentje:
bocs az elírásokért.
2021. jan. 1. 14:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!