Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha portán belül harap a kutya?

Ha portán belül harap a kutya?

Figyelt kérdés

Kérdésem, hogy ha ki van írva a kapura, hogy a kutya harap, és meg is harap valakit a kutya úgy, hogy megy ki a portáról, akkor mik azok az esetek, amikor úgymond nem vonható felelősségre a gazda és a kutyát sem éri baj, pl hogy karanténba kerül stb. Ja, nem saját családból gondoltam arra, hogy valakit megharap, hanem IDEGENT!

Biztosan ebből is vita lesz, de sebaj, ki tudom szűrni a segítőkész és a kötekedő embereket.


2021. jan. 1. 13:30
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

18# Én úgy írtam hogy portán belül történnek az események.

17.

2021. jan. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom, csak valaki itt úgy értelmezett, hogy kimegy a kutya az utcára.
2021. jan. 1. 14:15
 23/28 anonim ***** válasza:
53%
Én úgy tudom hogy köz és magánterületen is akkor haraphat csak a kutya ha személyvédelemre vagy vagyonvédelemre tett vizsgája van. Egy sima házőrzö nem haraphat semmi esetben különben elaltathatják. Ezért nem éri meg kutyával területet őriztetni. Ahogy ha valaki bemegy a portádra te magad nem okozhatsz benne kárt, max ha rád támad, akkor védekezhetsz, de betörő ellen max rendőrt tudsz hívni különben te is bajba kerülsz ha megpróbálod megállítani és megsérül.
2021. jan. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom van e erre jogszabály, de eleve nem megyek be idegen portára csengetés, bejelentkezés nélkül, még akkor sem ha nincs kiírva a kapura hogy kutya lehet bent, még akkor sem ha tárva a kapuajtó.

Egyrészt azért mert semmi keresnivalóm nincs ott, másrészt bárhonnan előugorhat egy kutya.

Aki bemegy és megharapja? Hát az így járt.

2021. jan. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Ez röhej amúgy! Nyilván nem nézem akkor végig inkább, hogy kipakolják a házamat! Vagy nem várom meg, hogy valaki kiraboljon az utcán, mert a kutyám nem haraphatja meg! De vicsorogni meg morogni szájkosárban hálisten szabad, és eléggé hatásos tud lenni. De amúgy őv-re ha elviszem és vizsgázunk, akkor minden ok? Csak legyen nálam mindig a papírja? Amúgy nekem azt mondta egy kutyás ismerős, hogy ezt a kutyát nem lenne szabad őv-re járatni, mert túl jól megy neki zsigerből és úgy veszélyessé válhat. De szerintem ez hülyeség, mindenesetre nem emiatt nem vizsgáztunk belőle.
2021. jan. 1. 14:28
 26/28 anonim ***** válasza:
88%

Akkor az egy barom jogszabály, hogy a kutya nem haraphatja meg portán belül.

Ha ekkora kretén vagyok mint a szomszédod, akkor harapja szét a seggem!!!

És jogosan teszi.A kutya védi a portát.Jó kutya.

Aki ilyen jogszabályt ír az idióta!

Szerintem ez nagyon igazságtalan.

Nincs kutyám,de volt.

És nem a kutya vagy a gazda felelős mindenért.

Aki a saját felelőtlen viselkedésével is hozzájárult, hogy megharapta a kutya, az így járt.

2021. jan. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
73%

Kerítésen belül, ha bárki bemegy és megharapja a kutya, nem büntetendő.

Magánszemélynek nincs olyan vizsga, amivel közterületen akár védés miatt engedélyezett a kutyaharapás. Ha kosárral jól megveregeti,az más dolog. De ehhez sincs szükség vizsgapapírra.

Iskolai vizsgaigazolás eleve sport kiképzés eredménye.

Bármilyen személyvédelemre képezni a kutyát csak a rendőrségnél lehet. Oda pedig magánszemély nem igazán mehet.

Oltott kutya megfigyelésre otthoni két hét karantént kap, bárhol is harapott meg bárkit.

2021. jan. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha portán belül megharap valakit és bejelentik, 2 hétig meg kell figyelni a kutyust, nem azt, hogy aggresszív-e, hanem, hogy egészséges-e, ezzel biztosítva, hogy nem adott át betegséget a harapásával.

Rendőrkutyáknál is ugyanez a protokoll, ha van egy elfogás és a kutyát kell küldeni, ha sebet okoz, két hétig nem dolgozhat.

2021. jan. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!