Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni erőszakos...

Mit lehet tenni erőszakos neveletlen kutyával?

Figyelt kérdés

Erőszakos alatt nem agresszívet értek! 3 éves öntörvényű tacsi keverék.

Most azt hadjuk, hogy egy darab virág nincs a kertben három éve, mert még a cserépből is kiszedi, kiásott mindent, ezeken már túl vagyok.

Amivel nem tudok mit kezdeni, hogy állandóan bejönne a házba.

Ahogy nyílik a bejárati ajtó, bedugja a fejét és megy a harc. Én próbálom nyomni kifele, ő meg mintha az élete múlna rajta, tolakodik befelé.

Ha bejut lehetetlen kitenni.

Régebben működött a kajával kicsalogatás, de már rafkós, nem lehet becsapni.

Jól tarjuk, minőségi táp, játszunk vele(oké télen kevesebbet, de nyáron a gyerekek egész nap kint vannak vele).

Most ez így lehet semmiségnek hangzik, de megkeseríti a mindennapjainkat.

5x meggondolom, hogy kinyissam e az ajtót, egy szemét kivitel is kész tortúra.

Munkából, suliból többször elkésünk, mert ha bejut mikor indulnánk, akkor 15 perc kirakni.

Ilyenkor kergetem a seprűvel a házban és az se érdekli ha elverem, de nem veszi az irányt kifelé.

Ketten fogjuk meg, tesszük ki, de sokszor mire becsapnánk az ajtót már vissza is jött.

Úgy szökünk ki a saját házunkból.

Ha mennék ki, először kinézek az ablakon hol a kutya, van e elég időm kiosonni és gyors becsapni az ajtót.

Régen nyáron mindig nyitva volt az ajtó, szerettük, ha szellőzik a ház, de mióta velünk van, bent aszalódunk, mert bejön.

A szúnyoghálós ajtót is kirágta egy éjszaka és bejött rajta, de ugrott már be nyitott ablakon is.

Se szép, se csúnya szó, se partfis, semmi nem hat rá.

Hogy benti kutya legyen az nem opció.

Egyrészt mivel megfürdetni nem hagyja magát, olyankor harap, így van egy szaga.

Másrészt állandóan süniket, egereket gyilkolászik, pici földön mászó gyerekem van, nem akarom hogy ott másszon ahol a kutyus járkál, nyaldossa a padlót stb.

Hogy lehetne megnevelni?



2021. jan. 1. 14:28
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Járjatok el kutyaiskolába, naponta sétáljatok 4-5 km-t és gyakoroljátok a suliban tanultakat, a kertet pedig kerítsd körbe villanypásztorral.

Leírni nem nagyon lehet, hogy mikor, hogy kell korrigálni, hogy ne őrüljön meg séta közben, de a suliban majd megmutatják és a gyakorlás során ráérzel te is.


Nem minden kutya egyforma, nektek sikerült egy nagyon aktív, akaratosat kifognotok.


Embereknél is létezik, hogy sokkal nagyobb motiváció, hogy foglalkoznak velük, mint, hogy elkerüljék a büntetést. A ti kutyátok is ilyen, annyira igényli a figyelmeteket, hogy még a seprűvel kergetés is jobb alternatíva neki, mint egyedül a kertben kuksolás.

2021. jan. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha naponta labdaztok vele, akkor mibol allna tanitani is? Jutalomfalat, es kezdhetitek is az alapokkal, ul, marad, fekszik stb.

Setalni is kiviheted nyugodtan, ha huz, megallsz, kizokkented, leulteted magad melle, es addig nem indultok el, amig le nem nyugszik. Nem igaz, hogy 3 ev alatt tenyleg semmire nem jutottatok, semminek nem olvastal utana, csak elkonyvelted, hogy rossz, meg elverted parszor es kibhasztad az udvarra, csak mert nem volt szobatiszta, ami szinten a ti (nem) hozzaertesetek miatt volt.

Kezdhetitek porazon az udvaron is, bar ott lehet jol fog viselkedni, mivel ismeros es ingerszegeny neki a terep. Par het alatt az en kutyusom is megtanult szepen setalni igy, es 50 kilos nokent erdekes, de elbirtam a 25 kilos kutyammal, meg akkoris, amikor huzott, bar nem sok eselyt adtam neki erre, mivel mar az elejetol fogva tanitottam, amint orokbefogadtam.

Az elejen nehez, konkretan meterenkent fogtok haladni, nem lesz igazi seta, de muszaj lenne valamit kezdeni vele.

2021. jan. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a sok hasznos választ!

Félreérthető voltam, nem egy hülye kutya, ül, fekszik, pacsi mennek, ezeket jutifalattal megtanulta szépen. Az akaratosságával van gond. Inkább olyan mintha direkt nem fogadna szót, pl szobatisztaságnál. Tudja jól, hogy nem szabad, ha férjem itthon van soha nem piszkít be, tőle jobban tart, vele sétálni is normálisabban sétál.

Viszont ha férjem nincs itthon fogja magát és bepisil, mindig ugyanoda, elbújik a fürdőbe, ha azt becsuktam, akkor a konyhába.

Ill most már nem, de régebben még bent lehetett.

Nem az a baj, hogy nem érti mit akarok tőle, hanem hogy nem érdekli, mintha direkt szivatna.

Elmegyünk a kutyasuliba.

2021. jan. 1. 21:28
 24/27 anonim ***** válasza:
82%
Lelövöm a poént: a kutyasuliban is azt fogják mondani, hogy amíg nem tartjátok felelősen szerencsétlent, amíg nem foglalkoztok vele rendesen, addig nem lesz javulás.
2021. jan. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Minden tacskós ismerősöm azt mondja, hogy a tacskó makacs. Végülis vadászkutya. Valószínűleg ez a vonal erős benne, még így is, hogy keverék.
2021. jan. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Ne nevessetek ki, de olyan mintha azt akarná, hogy övé legyen az utolsó szó.

A büntiknél is. A fél év alatt háromszor volt, hogy tényleg kikapott, mert nagyon nagyon kibúzta a gyufát (megette a vacsoránkat a konyhapultról még vártuk, hogy kihűljön, kirágta a vászon cipőtartót és a benne lévő 50ezres új cipőt stb)

Mindháromszor 1-2 napon belül rákakilt az ágyunkra, pedig ekkor már bőven jó úton haladt a szobatisztaság felé, soha máskor, csak a nagy büntik után. Férjem szerint véletlen, de szerintem ekkora véletlen nincs. Máskor be se ment a hálóba, hamar megtanulta, hogy oda nem szabad, csak a büntik után osont be rápiszkítani az ágyra.

2021. jan. 1. 21:44
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Le lett írva, hogy jelenleg a kutya érzi magát falkavezérnek, mert ti nem tudjátok úgy kezelni, hogy meggyőzzétek az ellenkezőjéről.

A kutya ezért, amikor kétségbe vonjátok a vezérségét (kikap), meg akarja erősíteni a helyzetét a hierarchia csúcsán, ennek módja az, hogy ürülékkel jelöli meg az ágyatokat, hogy az is az ő fennhatósága alá tartozik. Mivel ti nem kakiltok mellé, ezért kutyaszemszögből ez azt jelenti, hogy nem mertek, tehát elismeritek az ő fennhatóságát. :)

Ha 3 éves, akkor már le fog szokni a cipőrágásról meg ilyesmi, kölykökre jellemző károkozásról. Viszont egyre erősebb lesz az igénye a falkavezérségre. Ezért kell a családból valakinek úgy viselkednie, hogy a kutya elismerje főnöknek. A vezér nem visítozik a kutyával, nem könyörög neki, nem próbálja kilökdösni a házból, legfeljebb felemelt hangon kiküldi, a kutya meg faroklógatva kimegy. Ezt kellene megtanulni a kutyaiskolában. Nem biztos, hogy sikerülni fog, az oktatótól is függ, de meg kellene próbálni.

2021. jan. 2. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!