Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményed arról, amikor...

Mi a véleményed arról, amikor egy állatnak levagjak a fülét, farkát, mert úgy jobban néz ki?

Figyelt kérdés
Ki szerint néz úgy jobban ki, hiszen az a szép, ahogyan a természet adja, nem? Miért kell ezt csinálni? Mikor csináljak ezeket, kik, és hogyan? Miért nem tiltják be, hiszen így megcsonkitjak szegény állatot.
2021. jan. 1. 20:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%

A csonkitott fuluek megfaznak esoben hoesesben. Gratula az ilyen csonkitoknak. Azert magyarorszagon eleg sok az eso.


Farok: azzal jelezne,h orul/tamadasra keszul/bizonytalan,fel stb. Gratula,h a jelzes lehetoseget=kommunikaciot elveszik a kutyatol meg a gazdatol.

2021. jan. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
37%
Nekem az a véleményem erről, hogy fogat fogért. Levágni a pöcsét, aki levágja az állatnak bármilyét.
2021. jan. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Angel3000 ***** válasza:
60%
Szia! Borzasztò ilyet csinàlni! Én nem engednék ilyesmit, törvénybe hoznàm!
2021. jan. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
68%
Szazszor volt mar kerdes...olvasd vegig azokat.
2021. jan. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%

Mivel tenyésztett fajtákról beszélünk, ezért az "az a szép, ahogy a természet adja" már eleve tárgytalan.

Egyébként a csonkítás ellen vagyok, sőt, pláne nem értem épp az előbbi fényében. Ha tenyésztve van az állat, de kell a fülvágás, farokvágás ahhoz, hogy elérje a standardot, akkor az nekem egy rossz standardnak tűnik, hiszen nem sikerült tenyésztéssel elérni, amit akart.

Kis túlzással nekem ez olyan, mintha kitalálnánk a fekete golden retrievert, ami épp olyan, mint a golden, csak be kell festeni feketére.

2021. jan. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
17%
Miért, az mennyivel jobb, hogy az ivarszerveit vágatják ki?
2021. jan. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%
Mi az, hogy "jobban néz ki"? Nincs annál szívszorítóbb, mint amikor egy kutya próbálja csóválni azt, ami nincs. Próbál bizalommal közeledni az emberhez, és ezt kapja cserébe. Pff...
2021. jan. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%
Soha nem csonkítanék kutyát. Amerikai pitbull terrierem van, füle farka a helyén, és ez így is marad. Nekem így tetszik, ahogy van. A farok kommunikációs eszköz a kutyák számára, ahogy valamilyen szinten a fül is. Illetve nem véletlenül áll úgy a fül ahogy, védelmet is nyújt hideg vagy egyéb környezeti hatások ellen, hiszen sapkát nyilván nem tud húzni szegény. Meg minek tenném ki felesleges fájdalomnak? Akinek ez tetszik, vágjon a saját füléből. Egyébként én úgy tudom, hogy hivatalosan nem szabadna már ilyen csonkításokat végezni...
2021. jan. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
1%

Ugyan olyan csonkítás mint a herélés/méh kivágása.


Mellesleg én is betiltanám.

2021. jan. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
39%

De vannak olyan kutyák amiknek a fül illetve farok fertőzésre nagy a kockázata, azoknak nem ellenezném.

De akik csak a kinézetért csonkítanák, azt tiltanám.

2021. jan. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!