Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam rá a pelusra?

Hogyan szoktassam rá a pelusra?

Figyelt kérdés
Tegnap hoztam haza a 8 hetes kis tacskomat. Vettem neki kutya WC-t, kutya pelenkat. Amikor látom hogy készül pisilni megdorgalom és oda viszem a pelusra, hiába varok menekül onnan és nem pisil, kakil se a pelusra se a wcre, bárhova csóka oda ne kelljen neki, így nem birom oda szoktatni. Ki vinni nem birom mert van egy nagy kutyánk nem birom elkeriteni és amíg nem szoknak össze nem tudom kivinni. Kérlek segítsetek! Kétségbe estem kicsit.
2021. jan. 6. 10:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Pedig, ha kintre szeretnéd szoktatni, már most el kellene kezdeni.
2021. jan. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kinti kutyánk miatt egyelőre nem birom kivinni. Amikor rajta kapom hogy a padlóra pisil, rá szolok és ijedtebe bele fekszik, rá viszem a pelusra és semmi. Bele fekszik.
2021. jan. 6. 10:50
 3/14 anonim ***** válasza:
98%
Ki kell vinned pisilni, különben rá fogod szoktatni hogy a házban is lehet...
2021. jan. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor friss pelust teszel ki, egy par csepp kutyapisivel ra kell tenni a szagot az elozo pisis pelusrol, hogy erezze a szagat.


Ha bepisil ne ugy szolj ra, hogy megijedjen ... csak annyira emeld fel a hangod, hogy rad figyeljen es azonnal fel kell kapni es odavinni a pelushoz ... amikor a pelusnal elvegzi a dolgat, aranyoskodni kell vele es megdicserni.


De ez a pelusozas csak addig kell, amig nem mehet meg ki az utcara (vedoolyasok hianyaban) ... utana a pelusrol at kell szoktatni a szobatisztasagta. Az egy kovetkezo jatek :)

2021. jan. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%
Bevallom oszinten en sem tudtam raszoktatni, hogy a pelusra vegezze a dolgat ... feladtam ... es az egesz lakast leragasztottam pelussal :) Innentol nem is tudott mashova pisilni, nekem meg csak a hasznalatba vett pelust kellett ujra cserelnem :D
2021. jan. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kutya osszeszoktatast a telken kivul csinaljatok ... mint ha talalkoznatok egy masik setalo kutyaval. Teruleten belul a nagykutya morcos lehet az uj jovevennyel szemben (de ez sem torvenyszeru, csak elofordulhat).
2021. jan. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem viszed ki a nagyobbik kityához, később lehetnek belőle gondok. Nem fognak összeszokni, ha nem engeded őket össze. Hidd el, nem fogja bántani a nagyobbik kutya.

Nekünk egy szocializálatlan pitbullunk van, 10 éves már. Hazahoztam egy kölyköt, nem bántotta.

Így csak tolakodásnak veszi az új jövevényt, szoktassátok össze őket minél hamarabb!

2021. jan. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor látom hogy készül pisilni megdorgalom és oda viszem a pelusra, hiába varok menekül onnan"

Mert megijeszted és miattad menekül el. Ezzel pont azt éred el, hogy féljen a pelenkától. Pozitív dolognak kell felfognia, nem negatívnak. Ha rajtakapod, hogy bepisil, akkor se ijessz rá, mert a félelemtől fekszik bele. Türelem, 8 hetes, ne várj tőle csodát, nem félelemben tartva kell nevelni. Egyébként nem jó dolog pelenkára szoktatni, mert így azt éred el, hogy a kutyában az fog tudatosulni, hogy bárhova lehet és később a szobatisztaságra nevelést is nagyon meg fogja nehezíteni. Nem tud valaki segíteni addig a nagy kutyát lefogni, amíg a kicsit kiviszed pisilni?

2021. jan. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy megijesztettem, és azóta figyelek erre. Szerintem a pelus nem fog nala beválni, inkább éves, pihenes, játék után ki viszem mindig, hat ha ez be válik. Csak kint meg fázik mert reszket..
2021. jan. 6. 11:39
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Ha sikerül is rászoktatnod, sosem lesz szobatiszta (a szobatisztaság azt jelenti, hogy a házban nem űrít sehova sem). Megdorgálni a továbbiakban sem szabad azért, mert bepisil vagy bekakil - még nem érett rá a szervezete, hogy szobatiszta legyen, olyan, mint egy pelenkás kisbaba.

Mint ahogy írták, a leggyorsabban úgy lesz szobatiszta, ha kb. 2 óránként kiviszed, evések, ébredések után mindig.

A nagy kutya, ha normálisan volt nevelve, kölyökkutyát nem fog bántani. (Ha szocializálatlan, problémás és kölyköt is támadna, bántana, akkor eleve nem volt jó ötlet mellé újabb kutyát vinni...)

2021. jan. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!