Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya ivartalanítása? Nagyon...

Kutya ivartalanítása? Nagyon aggódok!!!

Figyelt kérdés

Van egy 9 éves szuka kutyusom, 4 hónapja találtuk az utcán, jövőhónapban szeretnénk ivartalanítani.

Nem veszélyes rá, hogy már 9 éves?

Előtte le vágassam a bundáját vagy csak utána? (2 havonta rövidre vágassuk a szőrét).

Mekkora vágás lesz a hasán? Illetve az egész hasát leborotválják? Hány hónap alatt nő vissza a szőre?

Azt mondta az orvos, hogy az ivartalanítás előtti nap este már ne kapjon enni és vizet is csak az ivartalanítás napján kora reggel.

Nem lesz éhes és főleg szomjas?

Végig kell néznem a műtétet?

Vagy a váróban, máshol megvárni?

Kb. Meddig tart? Mekkora az esély a komplikációra?

Hogyan hozzam haza? Kb. 15km-t gyalogolni kéne utána pedig még 5km busz út.

Meddig marad kába?

Mikor kaphat enni, inni?

Milyen ruhát javasoltok ivartalanítás után?

(Vékony anyagú legyen mert nagyon meleg van itthon).

Az ágyra feljöhet majd?

Baj ha egyedül lesz itthon napi 8 órát?

Szobatiszta lesz varratszedésig vagy nem tudja visszatartani?

Ja és az utolsó kérdésem, hogy hogyan akadályozzam meg, hogy mikor nem vagyunk otthon akkor, hogy akadályozzuk meg, hogy ne menjen fel az ágyra (mindig ott van).

Bocsi a sok kérdésért csak nagyon aggódom, hogy valami baj történik 😢😢😢


2021. jan. 6. 17:20
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
66%

Azert annyira erett mar lehetnel, hogy magadtol is tudd, hogy egy mutott kutyat nem setaltatsz 15 km-en keresztul. Eleve oda se.

De egyebkent orvosi szempontbol rutin mutet, ha a doki szerint jo kondicioban van, nem lehet gond. Mi is 10 evesen ivartalanitottuk a mienk, 1 nap se telt el es mar ki szaladt volna a vilagbol is.

Csak az ilyeneknel nem ertem, minek tartottad meg a kutyat. Kerhettel volna allatmenhelyi segitseget a gazdasitasban, hogy olyan helyre keruljon, ahol nem kell 15 km-t setalni ha baj van a kutyaval. Es mit csinalsz ha pl unnepek alatt jon ra valami, amitol labra sem tud allni, ejszaka?

Nem itt kezdodik a felelos allattartas...

2021. jan. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
81%

Nekem azért ijesztő, hogy nem mond el alap dolgokat sem a doki.


Mivel talált kutyáról van szó és már idősebb, eleve kellett volna csinálni neki teljes vérképet, hogy lásd minden szerve jól működik-e neki. Ha nem, pótolni kéne. Ha erre most nem futja, létezik egy kis vérkép és, amivel kifejezetten az altatást érintő szervek működését nézik.

Ezek után még az is kérdés, hogy szívféregtesztet csináltattok-e, az is alap lenne.


Az ivartalanítás rutinműtét, de nem kockázatmentes, semmilyen műtét sem az. Idősebb kutyának nagyon meg kellene oldani a felügyeletét, simán előfordulhat, hogy az altató lassabban megy ki a szervezetéből, többet csetlik-boltik, amire oda kell figyelni.


Az én kutyámnak 10 évesen volt nagy műtétje (ne nézzetek rám, akkor mentettük), nekünk anno azt mondta a doki, hogy a műtét után 10 napig még bármi megtörténhet. Ha nem tudtok kutyaszittert szerezni, annyit tegyetek meg, hogy péntekre időzítitek a műtétet, hogy utána 2 napig folyamatosan tudjatok rá figyelni.


Fuvart mindenképp szerezzetek (van olyan állatorvos, aki kiszállási díj ellenében házhoz viszi a kutyát), mert frissen műtött kutyát nem cibálunk az utcán, buszon.


Kutyaruha műtét után: hacsak nem valami brutál hosszú kutyátok van, akkor gallér (klasszikus vagy felfújható) untig jó. Csak szoktassátok előtte hozzá, elég sokk lesz neki egyszerre a műtét.


Én azt javaslom, a kutya műtét után ne ugráljon, ágyra se, séta alatt se, egyébként se, hogy legyen ideje a sebének gyógyulni. Alternatív lehetőség, hogy raktok az ágy mellé egy stabil rámpát, akkor nem kell ugrálnia :)

Ebből logikusan következik, hogy a műtét után egy darabig csak visszafogottan lehet sétáltatni is.


Mivel kicsi a helyetek: Én anno a műtött kutyámmal a földön aludtam, őt beraktam a sarokba (úgyse tudta hol van), én keresztbe feküdtem, hogy ne tudjon megszökni anélkül, hogy hozzám érne, így első éjszaka nem csinált nagyobb marhaságot.

2021. jan. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
84%

A műtét után nem fog bírni sétálni annyit,az is előfordulhat hogy lassan megy ki az altató hatása.Gallért majd tegyél a nyakába hogy ne piszkálja a varratokat.Én is suliba jártam amikor ivartalanították a kutyámat és itthol maradtam vele 3 napot,semmikép sem hagytam felügyelet nélkül.Pár napig ne hagyd ugrálni.

A műtét előtt éjféltől nem ehetett és ihatott mert reggel volt a műtét.A hasán a szőrt leborotválták neki.Akkor kell neki enni,inni adni amikor már nem kába nehogy félrenyeljen.De az orvos mindent el fog mondani neked.Nem kell végignézni a műtétet.A váróban vártam meg.

2021. jan. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

A gallért nem viseli el, már próbáltuk.

Viszont a ruhával semmi baja sincs, így azt választottuk.

13as-nak üzenem, hogy attól hogy messze lakunk az állatorvostól miért kellett volna nem megtartani a kutyát? Azért mert nincsen kocsink...nem mindenkinek van.

Egyébként nem valami híres állatorvosok vannak a környezetünkben így csak kívűlről átnézik a kutyát és ennyi.

2021. jan. 6. 20:32
 15/22 anonim ***** válasza:
56%

"13as-nak üzenem, hogy attól hogy messze lakunk az állatorvostól miért kellett volna nem megtartani a kutyát?"


Talán mert 15 km-t akarod sétáltatni műtét után, mert "nincs más megoldás". Inkább ne tarts kutyát, ha sűrgős esetben sem tudod neki biztosítani, az azonnali orvosi ellátást.

2021. jan. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Hívunk taxit, hű de nagy dolog.
2021. jan. 6. 20:47
 17/22 anonim ***** válasza:
56%

Sajnos egyetértek a 17essel, meg azon akadtam meg, hogy nem vagytok hajlandók otthon maradni vele....egy 9 éves kutya valószínűleg lesz még beteg vagy problémás, azt ugye érted? Kevés kutya éli végig az életét egészségügyi gondok nélkül. Akkor is lazán magára hagyjátok majd, ha beteg lesz,mert emiatt nem akartok szabit kivenni?...

Mondjuk az az egy szól mellettetek, hogy lehet, hogy más nem fogadna be egy 9 éves kutyát, szóval inkább egy lakásban érje utol a vég, mint az utcán :( De ez csak a kisebbik rossz, kedves kérdező...

2021. jan. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
62%

18

Csak nem ezzel kezdted a sztorit. Akinek van lehetősége taxit hívni, az miért gyalogolna a kutyával oda vissza 30 km-t. Eleve hol éltek, ahol 15 km-t kell sétálni egy buszmegállóig, de texi az bezzeg van. :D

2021. jan. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Mert a várostól 20km-re lakok, a taxi meg nem 20 Ft, szóval gondoltam megkérdezem.

De akkor nyilván kifizetem.

Anyukámmat nem érdekli a kutya, mivel én akartam, így ők semmi költséget nem állnak, ezért otthon maradni sem fognak.

Viszont én a suli miatt nem tudok otthon maradni, mert kötelező és nincs is igazolásom.

Valószínű majd egy elkerített részen lesz.

2021. jan. 6. 20:56
 20/22 anonim ***** válasza:
69%
Amíg kába, mindenképpen maradjon a földön, nem lehet magasan, de lehet, hogy nem is lesz kedve. Ennyi jutott még eszembe.
2021. jan. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!